Smrt v oblacích

Smrt v oblacích https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25684/bmid_smrt-v-oblacich-qAf-25684.jpg 4 592 74

Hercule Poirot série

Malého Belgičana, soukromého detektiva s mohutným knírem Hercula Poirota, hrdinu mnoha detektivních příběhů Agathy Christie, znají nejen čtenáři, ale i francouzská Sûreté a anglický Scotland Yard, a tak když se namane k složité vraždě staré lichvářky v letadle nad Lamanšským průlivem, stává se vítaným pomocníkem svých anglických i francouzských kolegů. To, že nejúspěšnějším, není snad ani třeba podotýkat. Děj se odehrává v mondénních francouzských lázních i klasickém anglickém hrabství a čtenář je udržován v napětí až do posledních stránek, kdy Hercule Poirot senzačním způsobem odhalí netušeného vraha. Knížka má všechny předpoklady dobré detektivky a navíc vtip a mnoho lidského porozumění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Československý spisovatel

Death in the clouds , 1935

monikaKU
20.06.2016 4 z 5

Uz po stvrtej ci piatej kapitole mi bolo uplne jasne kto je vrah a vravela som si, ze to bude nuda. Ale nie, splietla som sa a dopadlo inak. Detektivka je to fajn, oplati sa precitat si ju.

Terinka22
30.04.2016 4 z 5

Myslím, že ani nedokážu napsat komentář, který by vystihoval, jak báječné knihy Agatha psala. Obdivuju, jak dokázala vymyslet tak zamotané případy s vrahem, kterého většina ani netipovala.
Co se týče této knihy, tak asi v polovině mě napadlo, že vrahem je ten, kdo to doopravdy byl, ale neměla jsem ponětí, proč by to měl udělat právě on. Konec mě tudíž zase překvapil a musím říct, že pokud má někdo rád detektivky, měl by si alespoň jednu knihu od Agathy Christie přečíst, protože si její knihy určitě zamiluje.

Koka
28.03.2016 5 z 5

Táto kniha stelesňuje všetko, čo bolo pre najlepšie príbehy pani Agáthy typické. Predovšetkým - vražda tu nie je výsledkom nejakej "pouličnej kriminality", ale sa odohrá v prostredí, ktoré autorke a ňou stvoreným vyšetrovateľom zločinov najviac vyhovovalo - v uzavretom priestore. A lietadlo, ktoré sa v rokoch vzniku tohoto príbehu ešte len stávalo osobným dopravným prostriedkom, ideálne spĺňalo predpoklady, aby mohlo byť dejiskom "záhady zamknutej izby", a súčasne muselo byť v tých rokoch pre bežného čitateľa vyslovene exotickým prostredím. Autorka do románu krásne zakomponovala aktuálne prvky svojho vtedajšieho autentického života - dôverné kontakty s archeológiou a archeológmi, počínajúcu leteckú osobnú dopravu, dobovú - frekventovanú i vysmievanú - psychoanalýzu ponúkanú dôverčivým zákazníkom aj podvodníkmi a šarlatánmi, výsmech na konto spisovateľov vytvárajúcich vyšpekulované detektívne príbehy. A samozrejme - brilantné rozuzlenie.
Vynikajúce!

Trina1
17.01.2016 5 z 5

Sice jsem si vraha tipla správně, ale přesto mě konečné rozuzlení (jako vždy u Agathy) překvapilo. Skvělá knížka, kterou jsem měla velmi rychle přečtenou.

aannyy
20.03.2015 5 z 5

Nikdy se netrefím do postavy vraha :-)

Sebasti
19.03.2015 4 z 5

Úžasně poutavý příběh, od kterého není jednoduché se odtrhnout. Jen mi přišlo, že rozuzlení mohla Agatha ještě vylepšit, i když je toto rozuzlení také dobré. Přesto že je tu dost postav, zdá se mi, že to snad skoro nikdo udělat nemohl a vás tak štve, že nemůžete na nic přijít! Nakonec ale uvidíte, že se opět jedná o špičkovou záhadu, kterou vám může skvěle vysvětlit jedině náš Belgičan!
A hlavně potěší, že se v knize mluví o Československu.

katushka17
07.11.2014 5 z 5

Je to skvělá kniha. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah.

Market = )
22.07.2014 4 z 5

No, já blbá jsem se na začátku podívala, kdo že je vrah (nemám ráda, když na konci zjistím, že to byl někdo, kdo mi celou dobu byl sympatický :-D), ale jinak dobrý, vyhovovalo mi prostřědí i postavy (příjemná změna oproti klasické vesnici, kde je potom milion postav) :-).

derminator
28.01.2014 4 z 5

Dobré čtení, i když je to kniha u které snad jako u jediné jsem poznal kdo je vrah. Knize dávám 80% a doporučuji!

Dumicek
11.11.2013 5 z 5

Opět skvělé čtení. Nemám co jiného dodat :)

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Pět hvězdiček dávám za knihu + TV film. Všechny knihy zpracované do filmové podoby se mi bez výjimky líbí především díky dokonalé postavě Hercula Poirota (přesně tak si ho představuju) a dále díky krásným reáliím vesměs z třicátých let, především architektura je zvolena dokonale. A tady jsem si navíc vychutnala let letadlem. Nevíte náhodou někdo, kde leží dům z filmů White Heaven Mansions?

makovec.h
15.08.2013 3 z 5

Zajímavá kniha ale i přesto, že je to klasické pro Poirota, mne dokázalo opravdu rozčílit, že byl případ vyřešen díky skutečnostem, které v celé knize nezazněly.

nightlybird
17.07.2012

Citace z knihy :
"Slečna Greyová jde s dobou. Používá nejmodernější systém vynalezený jedním Čechoslovákem." "Opravdu? Československo musí být úžasná země. Zdá se, že všechno pochází odtamdtud - boty, sklo, rukavice a teď i těsnopis. Úžasné."

Takhle o nás smýšleli ve světě v 30. letech min.st.

imatulo
21.03.2012 5 z 5

Nie je to najlepšia kniha od Agathy...ale mne sa páčila..a chvíľu bol podozrivý aj samotný Poirot ;)