Smrt v oblacích

Smrt v oblacích https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25684/bmid_smrt-v-oblacich-qAf-25684.jpg 4 593 74

Hercule Poirot série

Malého Belgičana, soukromého detektiva s mohutným knírem Hercula Poirota, hrdinu mnoha detektivních příběhů Agathy Christie, znají nejen čtenáři, ale i francouzská Sûreté a anglický Scotland Yard, a tak když se namane k složité vraždě staré lichvářky v letadle nad Lamanšským průlivem, stává se vítaným pomocníkem svých anglických i francouzských kolegů. To, že nejúspěšnějším, není snad ani třeba podotýkat. Děj se odehrává v mondénních francouzských lázních i klasickém anglickém hrabství a čtenář je udržován v napětí až do posledních stránek, kdy Hercule Poirot senzačním způsobem odhalí netušeného vraha. Knížka má všechny předpoklady dobré detektivky a navíc vtip a mnoho lidského porozumění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Československý spisovatel

Death in the clouds , 1935

Gibis
24.05.2019 5 z 5

Řekla jsem si na začátku čtení, že se budu "pekelně" soustředit na čtení a na každý detail příběhu a není možné, abych tentokrát vraha neodhalila, když je o knihách Lady Agathy známo, že čtenáři nic nezatajuje a tudíž je možné případ vyřešit společně s detektivem. Ale musím přiznat, že na tohle mé malé šedé buňky opravdu nestačily a musela jsem se nechat v závěru poučit Herculem Poirotem. Tak třeba příště :)

czokies
15.02.2019 5 z 5

Knizka je od zacatku do konce napinava jako blaaaazen, zhltla jsem ji na jeden zatah v indickym vlaku a jak uz tomu u knizek od Agathy Christie byva, svuj tip kdo je vrah jsem nekolikrat pozmenila. A neuhadla jsem. Miluju, kdyz neuhadnu, pac ja neuhadnu jen velmi zridka!
Knizku radim mezi Agathiny topky spolecne s Deseti malymi cernousky. To si proste musite precist!

jiriburda01
08.02.2019 5 z 5

Již od začátku napínavá detektivka, a i když filmy o Hercule Poirot s Davidem Suchetem jsou skvělé, zrovna tento příběh nebyl ve filmové podobě takový jako kniha

GyttaOggová
23.01.2019 5 z 5

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, Agatha mě stejně vždycky nakonec překvapí.

akinomV
30.11.2018 5 z 5

Klasická detektivka, která vždy potěší :-)

SilvieSisinka
11.10.2018 5 z 5

Poirot opět nezklamal.Pikantní zápletka.Vražda v letadle,která se stala před očima H.Poirota.

mapet85
14.07.2018 4 z 5

Zaujímavé prostredie, najmä vzhľadom k roku vydania knihy a samotná prítomnosť Hercula Poirota priamo pri zločine boli pre mňa pútavým námetom pre čítanie tejto knihy. Je jasné, že vrahom je jeden z hŕstky cestujúcich na palube lietadla a je na belgickom detektívovi, aby prišiel na to kto ním je. Prípad a spôsob vykonania zločinu je rafinovaný, vrah neistý a ako vždy ma Agatha Christie rozuzlením prekvapila. Ale ja raz páchateľa určite uhádnem. :-)

85098211
07.06.2018 5 z 5

K vraždě tentokrát dochází na mimořádném místě, a to v letadle - navíc s omezeným počtem podezřelých. Na Poirota a jeho kolegy tedy čeká hodně práce. Velice se mi líbil rychlý úvod do příběhu a samozřejmě i další vyšetřování případu. Samotné rozuzlení je opravdu rafinované a ani pozorný čtenář nemá reálnou šanci odhalit pachatele. Za mne tedy jako obvykle jednoznačné doporučení :-).

Lolila
22.05.2018 4 z 5

Ako vždy - skvelé čítanie. Vražda v lietadle, takže už viete, že niekto z prítomných je určite vrah. A postupným odhaľovaním a "Poirotovským" prístupom možno prídete na to, kto to urobil:-) Alebo nie:-) - spisovateľka odkrýva karty postupne a na konci prekvapí nečakaným odhalením.

Space.Junkienka
22.01.2018 4 z 5

Jako vždycky relativně kratší detektivka plná zvratů, detailů (které nenudí), pohledů i životních příběhů.... A Hercule...ať čtu jakoukoliv jeho "vraždu", tak stejně vždycky vidím Davida Sucheta...P

Runkyna
19.01.2018 5 z 5

Agatha Christie snad ani zklamat neumí. Příběh je tak akorát dlouhý, přiměřeně podrobný a mistrně vyprávěný.

Aymira
07.12.2017 5 z 5

Smrt v oblacích je zábavné dílo, které čtenář zhltne během pár hodin. Agatha Christie při psaní použila několik prvků z její oblíbené šablony - vražda v uzavřeném prostoru a tím pádem omezený počet podezřelých, z nichž jeden je určitě vrah, náhodná přítomnost Hercule Poirota, popis jednotlivých výslechů, a především konečné zúčtování, kdy nám Poirot svým jedinečným způsobem vysvětlí, kdo je pachatel a jak se vlastně osudná událost stala. Já osobně jsem za hlavního podezřelého měla někoho jiného, takže pro mě splnil román svůj účel a po několika méně záživných dílech byly moje detektivní buňky opět uspokojeny.

elisa194
03.10.2017 5 z 5

Výborná zápletka,člověk se neztracel v postavách, jak se někdy u této spisovatelky stává. Hercule Poirot opět nezklamal.

Shui-Xian
06.08.2017 5 z 5

Kdo by čekal, že po deseti knihách s Poirotem ztratí jeho příběhy na důmyslnosti a originalitě, ať vezme do ruky Smrt v oblacích. Myslím, že se Agathě mimořádně povedla - jak námětem, tak zpracováním. vražda v letadle: to je sama o sobě pikantní zápletka. Opatřit ji ještě řádně mnohoznačnými okolnostmi a pestrým shlukem podezřelých, je výzva, ve které může s nenásilnou bravurou obstát právě jen kovaná mistryně žánru. Jmenovitě si ještě chválím závěr s razantním odhalením - jak překvapivým, tak "nepoirotovsky" příkrým. Pochvalná zmínka o Československu mě také potěšila... (Tím spíše, že není náhodná a ojedinělá: Agatha se naší vlasti letmo dotkla už i v předchozích titulech.) Rýpnutí by za mě zasloužila jen podobnost jmen postav: Jane Greyová se mi ze začátku pletla s Katherine Greyovou (z Modrého expresu). Ale to už je čistě jen okrajový postřeh. ;-)

Anonymka1
03.08.2017

Agatha zase mile překvapila!

natkaf
14.04.2017 5 z 5

Nádhera. Miluju příběhy tzv. zamčeného pokoje a tohle bylo ještě o to zajímavější, že se to odehrává v letadle. Vražda tak skvěle naplánovaná, že se úspěšně odehraje i před očima samotného Hercula Poirota. Moc čtivý příběh, ostatně jako vždy, a na konci jsem neměla slov. Opět doporučuju.

Aki12
23.01.2017 4 z 5

Musím přiznat, že jsem dlouho knihu od Agathy Christie dlouho nečetl, a nechápu proč??
Vražda odehraje přímo před Herculem Poirotem, navíc v letadle, a ještě tak, aby si toho on ani nevšiml, to už je přece jen něco, co stojí za pozornost. Hercule pak vede parádní vyšetřování, které obsahuje rekonstrukce, hodně cestování a klasické rozuzlení před skupinkou lidí.
Skvělý díl, až na to, že jsem vraha uhádl okamžitě podle seznamu, který byl v knize zmíněn.

laepus
10.10.2016 4 z 5

Agatha vždycky umí překvapit vrahem a nejinak je tomu i tady. Když už pak člověk zná předlohu i filmové zpracování, může se plně soustředit na nitky vedoucí k vrahovi...

Kolistka
28.06.2016 4 z 5

Bylo pro mě překvapením kdo je vrah.

DoragonAi
20.06.2016 5 z 5

Trošku spoiler!

Musim se přiznat... Tohle je první knížka, kterou jsem od Christie četla a vážně toho nelituju, už mám od autorky půjčený další knížky.

Začla jsem ji číst v čekárně na zubní ordinaci.
No, nečekala jsem, že to zubařem začne i skončí, zvlášť, když jsem každou chvily tipovala na vraha někoho jinýho.
Opravdu každý by měl nějaký důvod pro to, aby ji zabil, ale vy víte, že vrah může být jen jeden... a nebo více, to záleží na situaci...ale víte, že vrahem nemůže být každý podezřelý.
Příběh přenádherný a s ještě lepším rozuzlením.