Smrt v oblacích

Smrt v oblacích https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25684/bmid_smrt-v-oblacich-qAf-25684.jpg 4 592 74

Hercule Poirot série

Malého Belgičana, soukromého detektiva s mohutným knírem Hercula Poirota, hrdinu mnoha detektivních příběhů Agathy Christie, znají nejen čtenáři, ale i francouzská Sûreté a anglický Scotland Yard, a tak když se namane k složité vraždě staré lichvářky v letadle nad Lamanšským průlivem, stává se vítaným pomocníkem svých anglických i francouzských kolegů. To, že nejúspěšnějším, není snad ani třeba podotýkat. Děj se odehrává v mondénních francouzských lázních i klasickém anglickém hrabství a čtenář je udržován v napětí až do posledních stránek, kdy Hercule Poirot senzačním způsobem odhalí netušeného vraha. Knížka má všechny předpoklady dobré detektivky a navíc vtip a mnoho lidského porozumění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Československý spisovatel

Death in the clouds , 1935

babystar
03.12.2021 4 z 5

Další ze "záhad zamčeného pokoje" - jedna kabina letadla, jedenáct podezřelých, jedna mrtvola a k tomu "šedé buňky mozkové" H. Poirota. Z toho je zřejmé, že vrah má smůlu! Tak se snažit, kombinovat a nakonec se prokecnout...! Zkrátka člověk nemůže mít všechno a hamižnost se nevyplácí.

domihruzkova
14.10.2021 4 z 5

Opět dobrá detektivka. A opět se mi nepodařilo odhalit vraha :)

Iva B.
07.10.2021 5 z 5

Přečíst si něco od Agathy Christie je vždycky dobrý nápad.

Vesmich
25.09.2021 5 z 5

Je to vždycky k vzteku, když si jeden něco pěkně a opravdu důmyslně naplánuje a jako na potvoru se tam musí někde motat Šedé buňky!

konicekbily
05.06.2021 5 z 5

Autorka se rozhodla umístit svoji další verzi "záhady zamčeného pokoje" na palubu letadla a slavný Hercule je v době vraždy přítomen jako cestující a stejně jako jiní nic neví. Cestující se rozejdou a Agatha nás vláčí falešnými stopami - a až úplný závěr vše ozřejmí. Pěkně napsáno a předtím ještě lépe vymyšleno.

MartinPetlach
15.03.2021 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky, první v sérii Hercule Poirot. Tentokrát k vraždě dochází v letadle, ve kterém Poirot cestuje z Francie do Anglie, dokonce sedí zavražděná jen kousek od něho, ale on si nic nepamatuje, protože se mu v letadle dělá špatně. Dokonce ho ze začátku místní policie podezřívá. Na začátku vyšetřování se setkává se svým přítelem Jappem, kterému pomůže případ vyřešit a postoupně odkryje všechna tajemství, které podezřelí skrývají. Většinou když čtu detektivky, nebo se na ně dívám v televizi se nesnažím zjistit kdo je vrah a prostě se ponořím do příběhu a počkám až to někdo udělá za mě, ale i kdyby jsem se to snažil zjistit, tak na to nejspíš nepřijdu, vraha jsem vůbec nepodezříval.

8/10

RonnieSmithx
19.02.2021 5 z 5

Musím přiznat, že tohle byla první knížka, co jsem od Agathy Christie četla a rozhodně mě nezklamala. Detektivka byla velmi čtivá a rozluštění zápletky mě také příjemně překvapilo. Rozhodně se těším na další případy detektiva Hercule Poirota.

Kontryhelka
30.12.2020 5 z 5

Hodně zajímavý detektivní příběh. Co lidé všechno nevymyslí, hlavně jak se zbavit svého bližního. Ale šedé buňky mozkové opět si přišly na své.

Pejuška
30.10.2020 5 z 5

Můžu číst detektivku či vidět několikrát film, a stejně jsem vždy překvapená, jak to dopadne. Mám moc ráda filmy s Poirotem či madam Marplovou. Ke knížce mě dovedla čtenářská výzva a bylo zajímavé sledovat jak smýšlí Hercule a jak ostatní vyšetřovatelé. Jak z náhodné smrti mohli někteří těžit a někteří naopak ztratit. Doporučuji :)

Blondebookdevil
26.10.2020 5 z 5

Eh bien, jak by řekl Poirot, asi je zbytečné rozebírat Agathiny metody, jimiž mě namotá a pak přesvědčí o opaku. Na palubě letadla se stane vražda, může za ni vosa nebo snad jedový šíp? A kdo by byl schopen jej bez všimnutí vystřelit? Nemohu vám říct víc, snad jen to, abyste dali této detektivce šanci!

Kuža007
16.07.2020 5 z 5

Velice zajímavá poirotovka. Hercule Poirot zde opět cestuje mezi Anglií a Francií. Krásné Poirotovo vyřešení případu. Tentokrát s nečekaným pachatelem. V tomto případě jsem správného pachatele odhadl pouze zčásti. A pátá hvězda za pochvalné věty o Československu.

MilanCFC
15.06.2020 5 z 5

Po nějaké době mohu opět dát paní autorce plné hodnocení, a to tuze rád, protože tímto příběhem a postavami jsem se upřímně bavil. Zase si s námi šibalka Agatha dokonale pohrála - když už se vydáte jedním směrem, kterému docela i věříte, autorka vás poměrně nekompromisně vrátí zpátky na zem a na startovací čáru :-) A to mě baví. Frustruje, ale baví :-) Během četby jsem si opravdu jen matně vybavoval, že jsem dost možná tento film viděl, ale vyšetřování jsem si nepamatoval vůbec a tím jedině lépe pro čtenářský zážitek s jedinečným HP.

m_martina
11.06.2020 5 z 5

Mám ráda nejen slečnu Marplovou, ale i Hercula Poirota. A i tento jeho případ je výborný, navíc uzavřený prostor letadla je originální kulisa. Kniha je čtivá a ráda jsem si ji přečetla.

Kerberos
23.04.2020 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a dávala si pozor ať se nezapletu ve všech těch důkazech.Přiznám se,že jsem podezřívala někoho jiného,takže mě Agáta zase dostala.

Margherita_N
21.04.2020 5 z 5

Tentokrát bez Hastingse, zato ale Poirot exceluje od začátku do konce. Má ty svoje poťouchlý nápady, který se u něj občas projeví, když má dobrou náladu. U vraždy v letadle jsem očekávala vyšetřování ve stylu Orient-expresu, Agatha se ale neopakuje a tentokrát se všichni zúčastnění rozprchnou a vyšetřování trvá další měsíc. Co má ale tahle detektivka s druhou zmíněnou společného, je nutnost odhalovat minulost oběti a v ní hledat správný směr pátrání po vrahovi.

nikikostadinova
19.03.2020 3 z 5

Myslím, že budou i lepší díla z jejího repertoáru.

Jessica007
14.02.2020 5 z 5

Pěkná klasická detektivka s H. Poirotem. Bavila mě a byla napínavá.

Ava365
11.12.2019 5 z 5

Další mistrovský kousek z pera nejlepší autorky klasických detektivek.

Devorah
02.09.2019 5 z 5

Báječný Hercule Poirot v plné síle, i tak by se dala shrnout tato kniha. Vtáhne do děje, předkládá před nás indicie, aby se nakonec vše ukázalo v jiném světle.
Vražda se odehrává již v první kapitole přímo před zraky známého Hercula Poirota na palubě letadla a my společně s ním nahlížíme do myslí všech možných podezřelých, rozplétáme klubka lží a intrik, abychom vraha odhalili v samotném strhujícím závěru knihy.

spicule
20.08.2019 4 z 5

Agatha nikdy nezklame. Akorát teď mi přišlo, že to nebylo úplně to top, co dokáže.

Každopádně ale velmi čtivá knížka, nenudila, určitě stojí za přečtení.