Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13217 776

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

shrebec
05.10.2021

Tento díl Harryho Pottera je velmi odlišný od druhého a prvního dílu. V prvních dvou dílech to bylo čtení spíše pro děti, ale tento díl je už více horrorový, akční, více zajímavý a čtení téhle knihy by si užil i dospělý, proto mě také kniha bavila a knihu jsem přečetl za méně než měsíc a půl. Harry Potter a vězeň z Azkabanu je za mě nejlepší díl a doporučil bych ho ze všech nejvíc.

osman111
22.09.2021 5 z 5

Tento díl byl tolik odlišný od prvních dvou! Řekla bych, že ve třetím díle je o trochu méně akčních scén, což nepovažuji za nedostatek. Právě naopak. V tomto díle jsem si dostatečně užila nezapomenutelnou bradavickou atmosféru. Pokud nebyl Harry Potter Vaší nejoblíbenější sérií, po tomto díle už určitě bude.

MinaHawke
19.08.2021 5 z 5

Kniha skvělá, Sirius Black je má oblíbená postava.

Zlajda95
16.08.2021 5 z 5

Velký posun ve vyspělosti příběhu, od milé fantasy pro děti k počínajícímu hororu (tuto změnu jsme konec konců viděli i ve filmu). Zároveň první díl, kde vnímám opravdu větší ostříhání v detailech děje na plátně, což je opravdu škoda.

Harry Potter je liška podšitá, znovushledání se strýcem Vernonem na konci školního roku mě pobavilo :D

Perfektní.

Atuin
15.08.2021 5 z 5

Vskutku snad nejlepší díl ze série. Člověk až nestačí žasnout. Můžete znát knihu- kapitolu po kapitole -nazpaměť a pořád se na tu jízdu budete znovu a znovu těšit. Neopakovatelné.

Ešína
25.07.2021 4 z 5

Jeden z nejlepších dílů Harryho.. Geniální .

roman9276
20.07.2021 5 z 5

Tady nastal totální zlom. Od dětských knížek nás J. K. Rowling posunula dál, tenhle díl je temnější, napínavější a celkově jsme se posunuli někam trochu dál. Jedna z mála sérií, která je s každým dílem lepší a lepší.

DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

Jedna z lepších knih ze série o HP i když film ss mi líbil víc a jw u mě na prvním místě. Jinak postava Siriuse Blacka je super a jedna z mých nejoblíbenějších oostav vůbec z HP. Finále téhle knihy je taky velmi povedené. A příběh obstojí i samostatně. Je to takový thriller s dospívajícím v hlavní roli.

r0st4
14.07.2021 5 z 5

Další volnější víkend za mnou a tím pádem i další Harry Potter. A opět zcela (ne)objektivně za plný počet. Pro tuhle sérii asi budu mít vždycky slabost :) A to i navzdory tomu, že čím víckrát jsem ji četl a čím starší při každém takovém čtení jsem, tím víc mi leze Harry na nervy, protože se, obzvlášť v prvních pár dílech, opravdu dost často chová jako totální kretén :D

Každopádně Vězeň z Azkabanu je jeden z mých nejoblíbenějších dílů (co se filmových zpracování týče, tak úplně nejoblíbenější), neb tu Rowlingová pomalu začíná pracovat s hodně temnými motivy, což těm příbehům náramně svědčí.

GeRaltzRiVie01
09.07.2021 5 z 5

Asi nejlepší kniha co jsem kdy četl a to jsem se k tomu dostal až po shlédnutí filmu.

Jiřina18
28.06.2021 5 z 5

Tyhle knížky se můžou číst pořád dokola už před časem jsem četla celou sérii a teď se k ní zase velice ráda vracím

ElizPetrova
22.06.2021 5 z 5

Vězeň z Azkabanu je má absolutně nejmilejší kniha z celé série! A to hlavně proto, že zde přichází na scénu jedna z mých nejoblíbenějších postav. :) Opět naprosto obdivuji J.K.Rowlingovou, knihu jsem měla přečtenou během pár hodin a i přesto, že už jsem ji několikrát předtím četla, neskutečně mě to bavilo.

maryska09
08.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha skvělé autorky. Díky za Harryho Pottera, knihy o něm čtu já, má dcera i má maminka.

kopeceli
07.06.2021 5 z 5

Opět strhující děj, knihu nejde odložit. Fascinuje mne, jak Rowlingová vytváří zápletku už s tím, aby měla téma na další díl. Jak s rozmyslem postupuje časem, aby jí postavy moc rychle nestárly. Důkladně promyslela pravidla famfrpálu, takže jí vydaly na samostatnou knihu. A protože je opravdu důkladná, má to všechno nejen hlavu patu, ale je to dobré počtení, u kterého se ani dospělý člověk nenudí.

Denca363
02.06.2021 5 z 5

Na HP knížkách jsem vyrůstala a čekala na každý nový díl. Tento díl je pro mě jak v knižní, tak i ve filmové verzi jeden z nejlepších, ale miluju všechny díly a je úžasné jak postavy i děj rostou. První díly jsou zaměřené pro ty mladší jak dějem, tak i postavy jsou děti a poslední díly jsou téměř dospělí a válčí, umírají a už to vlastně vůbec není pohádka pro děti.

Sorrangar
29.05.2021 4 z 5

Za mě byl tohle asi nejslabší díl, ale přesto skvěle napsaný. Záhada sice není tak hluboká jako v jiných dílech, ale zase mě v tomhle dílu hodně bavilo prožívat bradavický famfrpálový turnaj, který je zase ze všech dílů nejzábavnější.

Antibabiš
29.05.2021 5 z 5

3 kniha o Harrym Potterovi je naprosto skvělá:-)

Prince_of_book
23.05.2021 5 z 5

Není potřeba k této úžasné knize nic moc psát. Viděno x krát jako film, čteno párkrát jako kniha, ale až dnes poprvé poslechnuto jako audiokniha a stále skvělé. Musím říct, že závěrečnou část od pasáže v Chroptící chýši jsem si v audio podobě opravdu nehorázně užíval a až tam mi došlo, jak může i audiokniha vtáhnout do děje více, ne třeba i klasická kniha(samozřejmě někdo nemusí souhlasit).

Jako audiokniha se mi to možná i lépe poslouchalo než četlo a musím říct, že až si příště budu chtít udělat maraton HP, tak nejspíše půjdu audio verze.

10/10

hippiesak
20.05.2021 5 z 5

No prostě paráda :) Napínavé do poslední stránky :) A to jsem to četl před cca 15 lety a film viděl asi 5x :) A i dnes jsem si knihu opět užil. Člověk se začte a hodiny najednou plynou a plynou... Knihy od HP jsou jedny z TOP co mám v knihovně a jsem rád, že je mají rádi i mé děti :)

Knihořádky
07.05.2021 5 z 5

Ve 2.díle bylo skvělé pozorovat vývoj přátelství mezi Harrym a Ronem. Naopak ve třetím byl velký posun mezi Harrym a Hermionou, čemuž nasvědčuje i samotné vyřešení zápletky, ve které hraje Hermiona velkou roli. Poprvé se zde objevuje jedna z mých nejoblíbenějších postav Remus Lupin, nejlepší učitel obrany proti černé magii, kterého Harry kdy měl. Přijde mi, že oproti předchozím dvěma dílům je ve tvorbě děje a zápletky značný posun. Rowlingová zvládla spojit několik lidských příběhů v jeden a hezky Harryho třetí ročník v Bradavicích uzavřela a otevřela další kapitolu v jeho životě a dát mu novou šanci poznat skutečnou rodinu.

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965