Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13259 13259

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Knihořádky
07.05.2021 5 z 5

Ve 2.díle bylo skvělé pozorovat vývoj přátelství mezi Harrym a Ronem. Naopak ve třetím byl velký posun mezi Harrym a Hermionou, čemuž nasvědčuje i samotné vyřešení zápletky, ve které hraje Hermiona velkou roli. Poprvé se zde objevuje jedna z mých nejoblíbenějších postav Remus Lupin, nejlepší učitel obrany proti černé magii, kterého Harry kdy měl. Přijde mi, že oproti předchozím dvěma dílům je ve tvorbě děje a zápletky značný posun. Rowlingová zvládla spojit několik lidských příběhů v jeden a hezky Harryho třetí ročník v Bradavicích uzavřela a otevřela další kapitolu v jeho životě a dát mu novou šanci poznat skutečnou rodinu.

animeggi
05.05.2021 5 z 5

Harry Potter je prostě odjakživa moje NEJ kniha. Všechny díly jsou suuppeerr... ; )

Štěpinambura
04.05.2021 5 z 5

Promyšlené. Dlouho jsem enviděla člověka s takovým talentem jako je J.K.Rowlinogová. Nikdy sjem nečetla tak báječný nervák. Strááášně moc oceňuji to, že tam nakonec nikdo neumřel. I můj táta a babička četli Harryho Pottera a u žádného z dílů se jim hrdlo nesevřelo jako u tady tohodle. Dávám nekonečně hvězdiček z pěti.

Naty878
04.05.2021

Můj oblíbený díl Harryho Poterra.

Poeta.jana
03.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha ze světa Harryho Pottera

wullcann38
01.05.2021 4 z 5

Opět dobrá kniha.

NextOne
30.04.2021 5 z 5

Třetí díl Harry Pottera s názvem Vězeň z Azkabanu bylo pro mnohé příjemné překvapení po Tajemné komnatě.

Kniha nabízí jemné hrátky s časem, nové kouzelné tvory a hlavně nové zajímavé postavy jako je Sirius Black a Remus Lupin. Naše trojice už dospívá a prostředí Bradavic je daleko temnější a zajímavější. Příběh nám jede svižným tempem a svět fantasy se tak čte příjemně rychle. Rowlingová touto knihou musela utišit nejednoho kritika. Za mě úžasné dílo.

IG: next_fantasy_one

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Ani jsem nevěřila kolik je toho v knize jinak než ve filmu. Ať už jsem něco očekávala tak přišla změna. První dva díly byly sice skvělé ale tento díl bavil zatím nejvíc. Už to není taková "pohadka" pro děti.

alef
15.04.2021 5 z 5

Návraty do úžasného kouzelnického světa jsou čím dál lepší, příběh se vám totiž už stačil „dostat pod kůži“, a tak už jste poměrně dobře zorientovaní v tom, jak to v něm chodí, což samozřejmě, neznamená, že byste se začali nudit, protože síly zla začínají naplno ukazovat svou moc … a ti nejodpornější tvorové jaké si ani nedokážete představit, zplozenci zla vysávající z lidí všechno štěstí a dobré vzpomínky a zanechávající v nich jen ty nejhorší představy a nejsmutnější vzpomínky, se právě „představili“ Harrymu … a nechali mu nahlédnout do pekla, zahltili jeho mysl zlem

… „jako by se ze světa vytratilo všechno štěstí“ …

až už pak sami v sobě nedokážeme najít sílu … pak je dobré, když se můžete spolehnout na své přátele! … a to Harry naštěstí může, navíc získá několik dalších nových mocných ochránců …

Lupin, který je, díky svému „postižení“, vyděděncem stojícím na pokraji kouzelnické společnosti a přece, anebo možná právě proto, se stane jedním z nejemocionálnějších Harryho přátel, vždy jednoznačně se stavějící na stranu dobra, což je, vzhledem k jeho vlkodlačímu prokletí, v podstatě už samo o sobě dost obdivuhodné :-).
Na scénu samozřejmě přichází nespoutaný Sirius Black … „Varujeme veřejnost, Black je ozbrojen a neobyčejně nebezpečný.“ … má opravdu dost pronikavý pohled a moc málo času, ukázat, co se za ním skrývá, ještěže jsme v kouzelném světě, kde otázky času dostávají trochu jiný rozměr … a možná se dočkáte i odpovědi, obraceč času v rukou Hermiony minimálně leccos napoví!
A abych nezapomněla, Hagrid, novopečený učitel péče o kouzelné tvory, vám představí jedno fakticky úžasné fantastické zvíře … „První, co byste měli vo hipogryfech vědět, je to, že jsou náramně hrdý“ … takže, až se s ním setkáte, nezapomeňte … „nikdy žádného hipogryfa neurážejte“ … nemuseli byste dopadnout dobře, Malfoy měl totiž jen ohromnou kliku :-).
A i sám Harry už je daleko silnější a odvážnější než na začátku, přesto o sobě, úplně zbytečně, stále pochybuje … „Ty žes ničeho nedosáhl?“ opakoval klidně Brumbál. „Dosáhl jsi toho, co je na světě nejdůležitější, Harry. Pomohl jsi odhalit pravdu. Zachránil jsi nevinného člověka před děsivým osudem“ …
… jen kdyby nebylo těch mozkomorů … Harry, chce to trénink, trochu čokolády a „Expecto patronum“ …

Amy05
15.04.2021 5 z 5

5⭐️/5⭐️
Upřímně úplně nevím co mám do téhle recenze napsat, jelikož Harry je už prostě taková klasika, ke které nelze co dodat. Bylo to prostě dokonalé, a já to naprosto miluji. Mohla bych tady stále opakovat, že většina lidí nemá ráda začátky, tim se myslí dokud ještě nejsou v Bradavicích, ale já je miluji, a prostě bylo to úžasné. Jelikož mám Harryho v novém vydání, tak můj 3. Díl má asi 500 stránek, ale měla jsem to přečtené za chvilku, takže logicky děj plyne naprosto úžasně. Harry sice nikdy nebudeme oblíbená postava, ale Hermiona s Ronem to jsou moji miláčci. Připravte se, že recenze na Harryho budou takhle krátké, protože co tady mám psát, že to bylo naprosto úžasné a kdo ho ještě nečetl, tak ať se nad sebou zamyslí, protože Harry je prostě dokonalost a musí si ho každý přečíst, takže si ho každý přečtěte, je to prostě úžasné a co více dodat k Harrymu. Za mě vám knížku můžu stoprocentně doporučit a rozhodně stojí za to.

Cernakocka09
12.04.2021 4 z 5

Líbilo se mi to stejně jako film. Celou sérii mám ráda, akorát Harry mi vždycky přišel trochu nešikovný (. ❛ ᴗ ❛.). Hrozně jsem se těšila jak popíšou Klofana, ve filmu se mi totiž hrozně líbil.

Osice
04.04.2021 5 z 5

„Odebírám Nebelvíru dalších pět bodů za to, že jste takový nesnesitelný šprt.“

Zatím nejlepší díl. Profesor Snape se objevoval každou chvíli a skoro pokaždé mě pobavil:-) V Bradavicích jsem pobývala tolik času, co se dalo. Děti kreslily venku křídami nebo mydlily do míčku hokejkami a já seděla na lavičce a četla a četla a četla. Tentokrát mě sice autorka tolikrát nepřekvapila, plno věcí jsem si domyslela sama, ale stejně ještě toho bylo dost, co jsem neodhadla. Hodně mě baví, jakým způsobem Rowlingová dává čtenářům možnost, aby sami domýšleli. Mnoho věcí, které zazní, nezaznívají samoúčelně, později krásně zapadnou a já si pak říkám „aha, tak to mi nedošlo“:-) Jak postupně čtu, tak se přede mnou odkrývá kouzelně vymyšlený svět. V tomto díle mě zejména zaujali tchoříčci, Záchranný autobus, způsob obrany proti bubákům, mozkomorové, zvěromágové, profesor Lupin a Pobertův plánek. Přiznávám, zaujalo mě toho ještě mnohem víc:-)

„Myslím, že by na tom koštěti neměl zatím létat nikdo,“ mínila vzdorovitě Hermiona.
Harry a Ron na ni pohlédli.
„A co myslíš, že s ním bude Harry dělat?“ optal se Ron. „Zametat podlahu?“

Konečně můžu říct, že je má zvědavost, co se týče Harryho Pottera částečně ukojena. Hned vysvětlím. Jednoho dne k nám do čtenářského klubu zavítala profesionální vypravěčka Markéta Holá a představila nám tzv. Cestu hrdiny od Josepha Cambella. Abychom Cestu hrdiny lépe pochopili, rozhodla se nám ji přiblížit na příkladu Harryho Pottera. Přiznávám bez mučení, že jsem se snažila neposlouchat, protože jsem se bála, že mi něco vyspoileruje. Přesto jsem zaslechla „mozkomorové“. Paní Holá o nich prohlásila, že jsou výborně napsaní a já na ně doposud nezapomněla. Když jsem uviděla název kapitoly Mozkomor, nemohla jsem se dočkat, až se s nimi konečně blíže seznámím. A jsem fakt ráda, že naše seznámení probíhalo pěkně zdálky:-)

(…) „no, musím vás s lítostí informovat, že profesor Kettleburn, náš učitel péče o kouzelné tvory, odešel na konci minulého školního roku na odpočinek, aby mohl více času věnovat péči o své zbývající končetiny."

Po dočtení tohoto dílu jsem sice hned nerozečetla další, sáhla jsem po Evženovi Oněginovi, ale mám cukání to udělat!

PietroGrencik
27.03.2021 5 z 5

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

netopýr088
24.03.2021 4 z 5

HP sa v tomto dieli správal ako riadny hlupák, hoci niekto by to nazval odvahou, zato Ron bol vtipný a jeho linku som si nesmierne užíval. A zase som si prečítal pravidlá metlobalu... Dúfam, že mi nabudúce nepredstaví všetkých 700 možných faulov...

tanecnica
21.03.2021 5 z 5

Co napsat a neopakovat se? Budu se opakovat, miluju svět Harryho Pottera!

radusak9806
15.03.2021 5 z 5

Mám jen pár bodů :
1) Zítra v práci budu nepoužitelná, ale dočíst jsem to musela.
2) Kde mám 4 díl!!
3) Tesák, pes vycvičený na černou zvěř - vážně bylo nutné to v knize uvést snad 5 krát?
4) To je vše co k tomu můžu říct.

StarPopcorn
13.03.2021 4 z 5

Sirius je celkem zajímavá postava, obraceč času ale je trošku problém :/ Ono totiž téměř vždy když přidáte do děje cestování časem, tak to sebou nese tunu nelogičností, se kterými musíte počítat. Jedna z mála sérií, která tohle dokázala vyřešit jsou Drakeni z Pernu. Každopádně jinak je tahle knížka dobrý počin a prožíváme s Harrym, Ronem a Hermionou další dobrodružství. 4*
Pro pobavení: https://m.youtube.com/watch?v=uR2upvmkzJo

smardice
09.03.2021 5 z 5

Omylem jsem přečetla tento díl až po Ohnivém poháru, ale nakonec to vůbec nevadilo. Stále je mě smutno v srdci za Harryho lidskou rodinu, stále hltám jeho dobrodružství v Bradavicích a prohlubující se kamarádství s Ronem a Hermionou. Zase čtivé, prostě skvělé!

Jara.v
09.03.2021 5 z 5

Plných pět hvězdiček za skvělé čtení. Víc k tomu asi nelze dodat.

Tabby
08.03.2021 5 z 5

Další školní rok Harryho a jeho přátel a, opět i po těch několika přečtení, dokonalý zážitek.
Tenhle díl je, jak filmově tak knižně, můj nejoblíbenější. Objevují se tam hned dvě nejoblíbenější postavy z celé série a to profesor Lupin, který nastupuje na školu jako nový profesor. A samozřejmě další nová postava Sirius. A navíc celý děj, vybočuje svým tématem a příběhem z celé série, možná i pro to se mi líbí tento díl nejvíc.
Tenhle svět budu už navždy mít ráda. :)