Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13262 13262

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Tahle kniha je má druhá nejoblíbenější ze všech sedmi knih o Harrym.

Ladys
16.02.2014 4 z 5

jooooo, Sirius Black! Zase pecka. Tahle kniha byla lepší než druhý díl

reccal
13.02.2014 5 z 5

Můj neoblíbenější díl celé série, a to jak v knižní, tak ve filmové podobě. Nic není tak, jak se zdá být, po školních pozemcích se potulují příšerky v hábitech a studenty pro změnu učí vlkodlak. No prostě super! A obraceč času je úžasný vynález:)

mijala
12.02.2014 5 z 5

Třetí díl je pro mě spolu se sedmičkou tím nejlepším z celý série. Nová zápletka, nové postavy, Voldemort se tolik neřešil, odhalení trochu ze studentskýho života Harryho otce. Celkově prostě pro mě nejlepší. Taky jsem ho četla několikrát, o čemž svědčí stav mé knížky :D.

Knihoholka.
11.02.2014 5 z 5

Tenhle díl je úžesnej, nemohla jsem od něj odtrhnout. Je to jeden z dílů, kdy už chcete bejt na konci už to konečně dočíst, aby jste věděli jak to skončí, ale zároveň je ten příběh tak úžasný, že chcete aby neskončil a jste smutní, že už jste na konci

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Moc povedený díl, stejně jako celá série. Nedokážu si představit svoje studium na prvním stupni bez Harryho Pottera pod lavicí:)

wikiniki
08.02.2014 5 z 5

Opět skvělý zážitek z Bradavic. Napínavý děj a nečekaný konec...prostě opět super :)

Kmotr99
04.02.2014 4 z 5

Jeden z těch lepších dílů série o čarodějnickém učni. Mimochodem je to také můj nejoblíbenější díl na filmovém plátně.

Cacolinka
02.02.2014 5 z 5

ÁÁÁÁ můj nejmilovanější díl Harryho Pottera. Postava Siriuse Blacka mě prostě dostala. (No ano, Lupina taky miluju...)
Když si vzpomenu na to, jak jsem Vězně četla poprvé a od odstavce:

"Věř mi," zachraplala Black. "Musíš mi věřit. Nikdy jsem Lily a Jamese nezradil. Byl bych raději zemřel, než abych je zradil."
A konečně, konečně mu Harry uvěřil. S hrdlem staženým tak úzce, že nebyl schopen promluvit, pouze přikývl.

až snad po konec kapitoly Mozkomorův polibek, jsem nemohla zadržet slzy a posmrkala jsem asi balíček kapesníků...jóóó dny mladosti radostné.

KriKri
15.01.2014 5 z 5

Super, nemůžu se dočkat, až s přečtu další díly. Jen mě trochu překvapilo, že se film dost lišil od knihy, když první dva díly byli, až na některé detaily, celkem věrné knižní předloze.

Ardein
09.01.2014 5 z 5

Mám samé pozitivní vzpomínky na tuto knížku. Dostala se mi do ruky, když jsem marodil a než jsem domarodil, tak jsem ji přečetl dvakrát, protože jinou knížku jsem u sebe neměl. :-D Podle mě se jedná o nejlepšího knižního Pottera.

Ale doporučuji přečíst celou sérii samozřejmě! :-D

Mates96
03.01.2014 4 z 5

Nejlépe hodnocený film, ale určitě ne nejlepší knížka. Např. pátý díl o mladém čaroději je mnohem obsáhlejší a zajímavější četba. I před tímto skvostem musí každý smeknout před dokonalostí paní Rowlingové. :)

Hanny
29.12.2013 5 z 5

Můj nejoblíbenější Harry Potter, jak knižně, tak filmově :)

peterkovasona
14.12.2013 5 z 5

Harry Potter je prostě nepřekonatelný :)

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Můj nejvíc nejoblíbenější díl Harryho.

vojtaruzek
06.11.2013 5 z 5

Spolu s posledním dílem vrchol série.

brabofka
04.11.2013 5 z 5

Harry se nám trochu rozjíždí. Už to začíná být míň pohádka pro děti a své si tady najdou i dospělí. I když pořád člověk žasne nad fantazií JKR. Trochu mě mrzelo že Hagrid zde dostal jenom malinkatý prostor, ale co mě dostalo byly spojitosti s předcházejícími díly - vrba mlátička a další.

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl ze všech :-) Moc se mi líbily nové postavy Siriuse a Lupina jakožto nejlepších kamarádů Harryho otce Jamese, chroptící chýše, Pobertův plánek, kouzelná vesnička Prasinky, kocour Křivonožka, hypogryf Klofan, dokonce i mozkomorové :-) Přečetla jsem ho už dvakrát a určitě přečtu potřetí, počtvrté... Protože pokaždé v ní objevím něco nového :-)

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

Ač mnoho lidí poukazuje na to jaká je "náhoda" že právě ten jediný vězeň z Azkabanu, který byl schopen uprchnout je Harryho kmotr, mě to přijde poměrně chytré. A koneckonců... Vždyť i podle názvu se dá poznat, že půjde o někoho významného. :p

Gwendolyn
15.10.2013 5 z 5