Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13317 13317

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Alex.Barunka
16.03.2015 4 z 5

Skvělé pokračování a zároveň zlomový díl.

Alexander1918
12.03.2015 2 z 5

Tož ... já to fakt četl, ale ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem potřetí.

TadeasPavlas
09.03.2015 5 z 5

Osobně nejoblíbenější ze všech deseti.. (počítám i Famfrpál, Bajky a Zvířata)
Od vazby až po poslední stránku je to naprosto, naprosto dokonalý.
nenašel jsem jedinou chybu.

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Opäť zaujímavo vystavaný príbeh s vynikajúcim rozuzlením. Logika už miestami mierne škrípe a konanie niektorých postáv je niekedy dosť nepochopiteľné (Dursleyovi, Hermiona, Snape), ale zatiaľ to moc nevadí. Taktiež vysvetľovačiek je viac než by sa patrilo. 8/10

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

Zdeňula
19.02.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka, pro mě zatím nejlepší díl...

MachineGirl
08.02.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší díl série.

Always a reader
06.02.2015 5 z 5

Boží knížka.. Tenhle díl už přechází z pohádky do hororové pohádky, která později přejde až v horor. Pár scén je jiných než ve filmu. Mozkomoři v knížce mi příjdou hrůzostrašnější než ve filmu. Tedy když si je dokážete živě představit.

hancijar
06.02.2015 5 z 5

Nejlepsi kniha o HP

Madame R
04.02.2015 5 z 5

Už nic nebude jako dřív, do nevinné dětské knihy se dostává něco temnějšího. Obávaný vězeň uprchl z vězení a celí kouzelnický svět je na nohou.. Ve třetím pokračování se seznámíme se spoustou nových postav, z nichž, mimo jiné, mě zaujala postava profesora Lupina, který žáky konečně začíná připravovat na boj proti černé magii. Skvělé pokračování knižní série.

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Třetí díl patří obecně mezi nejoblíbenější,mě však chvíli trvalo,než jsem si k němu našla cestu. Ne,že by se nelíbil, jen mě zpočátku tolik neuchvátil jako později. Teď musím uznat,že třetí díl se J.K.Rowling opravdu povedl. Nechybí akce, vtip a skvělé hlášky, na které člověk jen tak nezapomene.

eliska3246
29.01.2015 4 z 5

Tohle pro mě kdysi byla nejlepší kniha série. Dodnes jí mám ráda, ale zpětně jsem si dovytvořila náklonnost i k jiným dílům. I tak je to ale jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec :)

ZdivocelaReny
03.01.2015

Pro mě asi nejpoutavější Potterovka... Přestože jsem ji četla až po shlédnutí filmu, narozdíl od rovněž oblíbených Relikvií... Přestože jsem veděla, jak to se Siriusem, Remusem a Peterem je, hltala jsem takřka každou stránku... A prožívala to s Harrym ;). Hrozně mě potěšily Lupinovy vzpomínky na pobertovská léta... tyhle podrobnosti, které film vynechal, byly naprosto báječné... mám moc ráda Poberty... jsem nadšená, když můžu nahlédnout do jejich studentských let a možná i proto u mě Vězeň z Azkabanu vede, je jim v něm totiž věnováno nejvíc prostoru... ;).

Kyta
02.01.2015 5 z 5

...obávaný vrah na útěku, mozkomorové střežící školu, znamení blízké smrti, Harry v nebezpečí... Rozhodně už se nejedná o "pohádku"!
Třetí díl této kouzelnické série je krásně napsaný a to všechno, co má pravá kniha mít, ale hlavně je dokonale promyšlený! Já jsem knihu přečetla podruhé, takže jsem si pospojovala a dávala dohromady i věci, kterých jsem si poprvé nevšimla. Musím říct, že před autorkou smekám!! Měla to promyšlené hodně dopředu, což vlastně oceníte hlavně na konci, kdy se vše vyřeší.
Sirius Black a Remus Lupin... tyhle postavy jsem si hrozně moc oblíbila. Všechno v knize stojí za obdiv! Vězeň z Azkabanu je můj hodně oblíbený díl, nejen pro to, že se loučíme s pohádkovostí, ale taky pro jeho silnou a dojímavou stránku, která mě donutila až k pláči...

DOKONALÉ!!

Edona
30.12.2014 5 z 5

Nezáleží na tom, který díl Harryho Pottera právě čtu, zkrátka a jistě - zamilovala jsem si je všechny. Velice obdivuji J. K. Rowling za její neskutečnou fantazii. Vězně z Azkabanu považuji za přechodný díl z pohádkového Harryho Pottera na temnější a děsivější háv. Naprosto jsem fandila Lupinovi - je to prostě hrdina.

koki.veru
02.12.2014 5 z 5

Myslím, že tímto dílem se pomalu přesouváme od Harryho pro děti na Harryho pro dospělé. Nádherná kniha, ke které se stále ráda vracím. Oproti filmu se zde dozvídáme mnoho zajímavých podrobností (například proč byla vysazena vrba mlátička a podobně) :)

Ryan
22.11.2014 5 z 5

HP 3 se často označuje jako milník série, kdy to přestává být tolik pro děti. To ale podle mě platí spíš pro film, kde to Cuaron vzal hodně po svém a jeho film tak oproti dvěma Columbusovým vypadá jako nebe a dudy. Třetí kniha není tak výrazně jiná. Krok k dospělosti tam je, ale zdaleka méně viditelný, než ve filmu. Oceňuju další hrabání se v minulosti, jelikož ta je příliš zajímavá, než aby během sedmidílné ságy nebyla probírána. Harry pozná svého kmotra a tak tento díl vlastně nemá záporáka. Ze Siriuse se vyklube dobrák a Pettigrewa pří vší jeho odpornosti za záporáka nepovažuju, je to spíš takový nemehlo a ve finální zápletce tohoto dílu se ocitl spíš omylem. Ve věci kniha/film je to podruhé nerozhodně. Rowlingová se každou knihou zlepšovala, avšak Cuaron natočil pravděpodobně nejlepší HP film.

LilianaFalcon
18.11.2014 5 z 5

Nejlepší díl celé HP série a tím myslím doslova celé. Jak knižní, tak filmové.
1. a 2. díl byly ještě pohádky. 3. díl už je kapitola sama o sobě, dospělejší, lepší a propracovanější. Díky týhle knize jsem propadla literatuře.

Jon Sníh
01.10.2014 5 z 5

Nejlepší díl, nejlepší postavy, nejlepší děj, BEST BOOK EVER!!!! Do Siriuse jsem se, poté co jsem ho přestal nenávidět a ukázalo se, že byl celou dobu kladný, zamiloval ;).

vitek.sk
09.09.2014 3 z 5

Pro mne asi nejlepší HP kniha, hlavně proto, že tady není na konci další souboj s Lordem Voldemortem. Přesto je kniha podle mne jen o něco málo lepší než ostatní, můj neoblíbený styl psaní JKR, ta věčná naivita a komerce je tu bohužel stále přítomná.