Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13307 13307

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Jop, přiznávám se. Přečetla jsem jenom 3 díly HP a to ještě před dlouhou řádkou let. :( (Nemlaťte mě. :D) Čtvrtý jsem začala, ale zaklapla ho asi po druhé kapitole. :-/ Rowlingová měla skvělý nápad, rozhodně se Harry Potter zapsal do historie. Bezvadný příběh - fantastický! :) Musím tu ale zmítit také filmy (nedá mi to). Ty jsou naprosto dokonalý! Mám je zkouknutý všechny a nespočetněkrát. Prostě Harry! Potter! - to už je, sakra, termín! :D Slibuji, že se k němu zase někdy vrátím a tentokrát s úmyslem přečtení všech dílů v sérii! :D :)

NeznámáL
13.08.2014 5 z 5

A tady jsem se zamilovala do Remuse Lupina. ^^ Nejstatečnější osoba pod sluncem a můj vzor. :)

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Tento díl se mi v knize líbil ze všech nejvíc.

fiona007
12.08.2014 5 z 5

Trochu temnější a míň pohádkové pokračování.
Harry opět s přáteli objeví tajemství a nakonec vše vyřeší a odhalí pravdu.
Skvělé pokračování.

Beni
10.08.2014 5 z 5

Naprosto souhlasím s adriena4364 - o moc více podrobností a naprosto nejlepší díl... z mého pohledu možná kvůli Siriusovi :-p

Adris
29.07.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější, i co se filmu týče. Navíc je tam hodně podrobností, co ve filmu nejsou! Stojí za přečtení:)

Pivísek
25.07.2014 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíce ze všech, jak v knižní podobě, tak ve filmovém zpracování... Kdo by nefandil Siriusovi, že? :o)

Karča H
24.07.2014

Tato kniha je tak úžasná že jsem ji přečetla za jediný den. A nasmála jsem se víc než u filmu.

Jahoda14
25.06.2014

O5 další pokračování které nezklamalo :)

MarieAnnaSarah
08.06.2014 4 z 5

Harry Potter má tentokrát v patách šíleného uprchlého vězně, který mu jde po krku a navíc školu letos obléhají azkabanští strážní Mozkomorové, kterým se musí naučit čelit. Čeká ho tedy velmi náročný školní rok, kdy se mnohé ukáže jiné než se zprvu zdálo.

Jak jsem u předešlého dílu psala, že Rowling začíná tlačit na pilu, v tomto díle již naplno upouští od pohádkového příběhu a zatahuje nás do kruté reality kouzelnického světa a černé magie. Harry přestává býti dítětem a před očima nám dospívá v mravně založeného mladého muže. Samotný příběh o Siriusi Blackovi je pln nečekaných momentů, ze kterých si čtenář, který příběh nezná musí sednout na zadek :) Příběh pánů Červíčka, Tichošlápka, Dvanácteráka a Náměsíčníka je prostě dokonalý. Ne náhodou patří tento díl k mým nejmilejším.
Číst ho po letech byl neskutečný zážitek :)

sosna
30.05.2014 5 z 5

Dobrodružství se Siriusem Blackem a Lupinem je fakt velkolepé a celá série je prostě srdcovka:-) Chytne a nepustí a je jedno, jestli je vám 7 (dcera) nebo 35 (já).

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

muj 2. nejoblíbenejsi dil

Cibak
08.05.2014 5 z 5

Vlastně nevím co napsat. S každým dílem Harryho, propadám kouzlu těchto knížek víc a víc.

Greene
08.05.2014 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série!

009Ivana

Co na to říct je to Harry Potter :) :) :) Nepřemýšlet jenom číst

Slávka 1970
22.04.2014 5 z 5

Nádherné, úžasné, skvělé! Smekám před paní Rowling - ta fantazie a umění vykreslení příběhu i postav...geniální! Z prvních tří dílů nejlepší, už se těším, co bude dál :-)

Adam Bartoš
18.04.2014 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Všechny jsou výborné, ale tento nemá chybu.

Alisce
08.04.2014 5 z 5

Autorce patří velký obdiv za to, jak skvělé dílo vytvořila. Vše je promyšlené, propracované do detailů. Nevím, co víc dodat. Možná jen EXPECTO PATRONUM!

poupatko1
31.03.2014 5 z 5

Patří mezi mé nejoblíbenější, viděla jsem nejdříve filmové zpracování, ale po přečtení jsem byla ještě více okouzlena, kouzelným světem HP a Bradavicemi. Autorka je dle mého názoru, osoba s výjimečnou fantazií.

matesatan
24.03.2014 5 z 5

uplně bombový hodně se mi to líbilo v porovnání z filmem opět o mnoho lepší doporucuji