Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13226 776

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Suzynka29
04.06.2016 1 z 5

Já jsem asi divná, ale příběhy Harryho Pottera mě prostě nebavily.

Lessana
11.04.2016 5 z 5

Príbeh začínajúci sovou poštou pokračuje zaslúžene nafúknutou protivnou tetou Marge, únikom v Rytierskom autobuse do Deravého kotlíka, zoznámením sa so šťastiesajúcimi dementormi, švihnutou Trelawneyovou, sympatickým vlkolakom Lupinom, so Záškodníckou mapou a Rokvillom, Bleskom, Hrdozobcom, štyrmi priateľmi z minulosti, časovratom a všadeprítomným napätím zo Siriusa Blacka, až sa oblúk uzavrie opäť sovami. Krásne!

Cryptkeeper
03.04.2016 5 z 5

Pamatuju si,když jsem eště jako prcek ležel zahrabaný u babičky pod peřinou a četl jsem tento díl.
Žádná jiná knížka si mě eště tak nezískala,jako právě tato. Naprosto dokonalé :)
Za mě nejlepší z celé série.

aginecka
30.03.2016 5 z 5

Vzpomínám, jak jsem před třinácti lety četla poprvé... Den před čtvrtletkou z matematiky jsem hltala stránku za stránkou a slibovala si, že se vrhnu na učení hned, jak to dočtu. Zavřela jsem Vězně z Azkabanu, podívala se na učebnici a sešity vedle a otevřela Ohnivý pohár. :)

simi28
28.03.2016 5 z 5

Výborná kniha, ke které se určitě ještě někdy vrátím.

MartinkaS
27.03.2016 5 z 5

Tento díl má konečně pořádný spád!! Četla jsem se zatajeným dechem až do konce i když jsem veděla, jak to dopadne. Výborná kniha ;-)

LKr
20.03.2016

Velmi dobra kniha.

HermionaKnihom
17.03.2016 5 z 5

Konečně jsem objevila svoji mužskou oblíbenou postavu - Siriuse. Vyskytuje se tam samozřejmě i Lupin a tento díl má prostě epický závěr. Skoro až do konce není jisté jak to dopadne. Geniální kniha.

Anna_Potterhead
13.03.2016 5 z 5

Z celé ságy můj nejoblíbenější díl-což ale neplatí o filmu :)

carodejka_s.r.o
10.03.2016 5 z 5

Osobně si rozděluju celou sérii na dvě části a jako zlomový díl vnímám Ohnivý pohár. Do onoho 4. dílu je to celkem pohádkové, od 5. dílu už je to víc horor než pohádka. Vězně z Azkabanu považuju za vrchol té první části. Skvěle promyšlené, vystupňované. Parádní díl!

LadyKet
07.03.2016 5 z 5

Musím se přidat k většině komentářů. Tenhle díl mám taky nejradši! Harry a ostatní jsou už starší a už je to i znát na tom, že je to víc nebezpečnější a temnější.

LimedkaMikki
24.02.2016 5 z 5

Z celé ságy je tohle můj nejoblíbenější díl. Vlastně ani nevím proč, ale z nějakého důvodu mě nejvíc chytil. O filmové verzi to sice neplatí, ale to neva :-)

Mixxa
23.02.2016 2 z 5

Na můj vkus dosti pošmourný díl, přesto to není až tak zlé.

IvethBiersack
21.02.2016 5 z 5

Sirius Black ... a více nemám co dodat

kusma
13.02.2016 5 z 5

I třetí díl mě nezklamal. Filmové zpracování mi přijde lepší, ale to nic nemění na tom, že předloha je také výborná.

Liliana2006
08.02.2016 5 z 5

miluji sérii Harry Pottera

DariDerek
02.02.2016 5 z 5

miluju :))

martinkaLLL
30.01.2016 4 z 5

Krásné, dobře se to čte. Myslím, že tentokrát můžu říct, že jak knížka tak i film jsou moc dobré. Což málokdy bývá.

Viky007
26.01.2016 5 z 5

J. K. Rowlingová je prostě mistryní svého oboru! Takhle kniha je tak neskutečná, nádherná, dokonalá,... doplňte dle libosti. U mě rozhodně vede Tichošlápek a následuje ho Náměsíčník :-).

MirijamFrankl
26.01.2016 5 z 5

Skvěle napsaná a hlavně vymyšlená kniha. Obdivuji i český překlad.

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965