Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13227 776

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Beltrix
05.11.2016 5 z 5

V tomto díle se příběh rozvíjí po všech stránkách - postavy dospívají, noví hrdinové se objevují, atmosféra temní. Vězeň z Azkabanu mě prostě baví, především díky tomu, že se na scéně konečně objevují zajímavé postavy (především Sirius, ale částečně i Lupin, trochu více a jinak se projevuje i Snape). Mou nejoblíbenější scénou je bezpochyby Sirusovo a Remusovo setkání v Chroptící chýši. Celkově jsem dospěla k závěru, že ty liché díly z HP mám tak nějak radši. Těžko říct proč.

Ajvet
31.10.2016 5 z 5

Tenhle díl je pro mě bezkonkurenčně nejlepší! Plný zvratů, nových postav, které si nemůžete nezamilovat. :-)

Rowlingová prostě umí.

jerry04
30.10.2016 5 z 5

Tenhle díl je zajímavý, ukazují se nové věci a hodně toho je odhaleno, nejvíc se mi líbil profesor Lupin.

Arya26
30.10.2016 5 z 5

Když se zamýšlím, tak se mi zatím nejvíc líbil Vězeň z Azkabanu. Příběh se začal rozvjíjet a dostávat trojrozměrný nádech. Šíleně jsem si oblíbila postavy Siriuse Blacka a Remuse Lupina. Určitě by byly zajímavé třeba nějaké povídky ze školních dob Harryho rodičů. Příběh nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček.

krista_
28.10.2016 5 z 5

Úžasně sepsaná kniha která se čte jedním dechem. Určitě je o hodně lepší než film, protože se tam dozvíte více věcí. Myslím že už to ani jinak okomentovat nejde, a také nejde i jinak hodnotit než pěti hvězdičkami :)

laepus
19.10.2016 5 z 5

Můj poslední celý přečtený Potter. Když jsem pak začal číst čtyřku, tak se to nedalo, bylo už to tak zbytečně rozplizlé a podrobné, že to ztrácelo grády a tah na bránu. Ten tady je obrovský. Nejlepší je, že tak za polovinou knihy už vlastně končí celý děj a já si říkal, kam se to bude dál vyvíjet a prásk! SPOILER - celé se to projede ještě jednou a tak jak to viděly postavy z jiné perspektivy. Krásné hrátky s časem, s postavami, s minulostí postav.

Tess.96
14.10.2016 5 z 5

Četlo se to vážně krásně a navíc mi kniha dala spoustu odpovědí na otázky, které jsem během sledování filmu měla a je škoda, že některé scény z knihy se ve filmu neobjevili, protože by to vysvětlilo hodně nejasností, ale i tak skvěle napsané a čtivé.

Mari00
05.10.2016 5 z 5

Můj nejpblýbenější díl z celé této série. A to nejen jako kniha. Myslím, že v tomto díle bylo vše nejvýraznější a originální oproti ostatním dílům. Ale je teda pravda, že tento komentář píšu už dost dlouho po tom, co jsem knihu četla a každý na to může mít jiný názor.

Verča91
26.09.2016 5 z 5

Tenhle díl patří mezi mé oblíbené díly a Harry se poprvé dozvídá něco více o smrti svých rodičů

eva4036
11.09.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl, ale možná to bude tím, že jsem až trochu blázen do Pobertů a v tomhle díle se konečně objeví Sirius a Remus a hlavně Harry se konečně něco víc dozví o svém tátovi. Ráda se k němu vracím :)

pomiko
04.09.2016 5 z 5

krásná kniha

JosefW
02.09.2016 5 z 5

Z filmové série mám třetí díl Harryho dobrodružství asi nejraději, nicméně poté, co jsem přečetl knihu, si dovolím tvrdit, že na ni ani z daleka nemá. Všechny nedostatky, jenž bych tu a tam nalezl u předešlých dvou dílů, sem tu snad ani nemohl spatřit. I když víte, jak vše dopadne, i přes to mne četba velmi bavila. A hlavně, nikdy bych nevěřil tomu, že by famfrpálový zápas mohl být v knize tak napínavý! :-)

danny_21
15.08.2016 5 z 5

V Bradavicích se přiostřuje, hlavní postavy i děj se posouvají k trochu temnějšímu pojetí a nakonec nevadí absence samotného Pána zla, no však víte koho ... Bohatší a zašmodrchanější děj, několik nových, důležitých postav, vlastně samá pozitiva. Další Harryho dobrodrůžo nevyhnutelné - 90 %

ELMA
15.08.2016 5 z 5

Z celé sedmidílné ságy je Vězeň z Azkabanu můj nejoblíbenější a podle mě i nejlíp napsaný díl. Hysterie kolem Harryho Pottera ještě nebyla tak velká, takže Rowlingová měla čas příběh psát a věnovat se mu a je to hodně znát.

Houbař
13.08.2016 5 z 5

Jediný díl kde se ani jako člověk ani jako vzpomínka neobjeví lord Voldemort, a i přestože tam není Voldemort, je tam zase dokonalá zápletka mezi Harrym a Siriusem a má to víc stran než předchozí dva, takže je toho tam díkybohu víc :)

Es.024
25.07.2016 5 z 5

Komentář není nutný. Většina z Vás ví, za co je těch 5 hvězd.

petvet
20.07.2016 4 z 5

Další úžasně napsaná kniha,která se čte jedním dechem a lehce (proto věřím, že se čte dobře i mladším dětem).Děj je promyšlený a také plný zajímavých věcí.
Líbí se mi, jak se v knize poukazuje na hodnotu přátelství- věřit někomu, být druhému oporou, atd.
Film - v detailech se trochu liší, ale i tak, klobouk dolů, je to skvělá podívaná :)

Gandalff007
19.07.2016 4 z 5

Stále v duchu předešlého dílo. Postupné odkrývání a objevování kontextu. Zde se již autorce dílo rozrostlo. Konečně

Luccy78
15.07.2016 5 z 5

Tentokráte třetí díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

adorjas
08.07.2016 3 z 5

Mnoho fanúšikov popisuje túto časť ako najlepší diel. Séria pri tejto časti začína skutočne prechádzať do niečo temnejšieho až dospelého sveta. A práve tu sa aj objavuje prirodzený cit autorky pre detektívne zápletky- jemné stopy, návnady, dedukcie...

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965