Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12332 834

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

galiana
14.12.2014 3 z 5

Bohužel musím říct, že pro mě byla tato kniha z celé série nejslabší. Děj se vlekl, až na konci to dostalo nějaký spád. Je to jako by to napsal někdo jiný. Ale nejhorší bylo to úplné finále. Přišlo mi, jako by to Rowlingová už chtěla za každou cenu ukončit. Bylo to jakoby odfláknuté. Takže ty tři hvězdy jsou hlavně za to, že je to Harry Potter.

Annie G.
12.12.2014

Po dočteni teto knihy sem dostala depku z toho, ze uz to vsechno konci,ze uz nebude dalsi harry potter :-( . abych se jk zbavila zacala sem cist znovu jednicku ;-)
(a pomohlo to)

Michache
24.11.2014 3 z 5

Dlouhou dobu jsem se odhodlával přečíst si závěrečný díl série. Rowlingová šest předchozích dílů držela solidní tempo, knihy jsem četl na jeden zátah, težko se od nich odtrhnout. Úctyhodný výkon. Jelikož jsem si už zvykl na jakýsi ,,standard", čtení Relikvie smrti nebylo vůbec jednoduché. Děj bez tempa, jako by to byla úplně jiná kniha. K ostatním dílům se budu vždy rád vracet. O Relikvii smrti to bohužel říct nemohu. Každopádně, kniha má i světlé chvilky, místy ještě dokáže překvapit. V rámci celé série ji nelze nepřečíst.

Ryan
22.11.2014 5 z 5

Velké finále, od ostatních dílů odlišné především v tom, že se z velké části neodehrává ve škole. Tu často kritizovanou první ukrývací polovinu knihy mám snad radši, než celej závěr. Ačkoliv je třeba uznat, že např. Snapeova linie je bez nadsázky brilantní, souboj Harryho s Voldym daleko smysluplnější, než jak jsme ho viděli ve filmu a vůbec to dává pocit, že poslední věta knihy "Všechno bylo, jak má být", není jen planým klišé do větru, ale do celé ságy perfektně zapadá. On ten Harry si toho za těch 17 let zažil tolik, že je naprosto na místě, když ho jeho stvořitelka po konečném vítězství nechá žít v klidu a míru se skvělou zrzavou holkou - byť musím poznamenat, že ty jména jejich dětí byly už přes čáru. Pokud jde o srovnání s filmem, tak zde Rowlingová soupeří hned s dvěma filmy a i když je to souboj pro ní vítězný, tak to zaplaťpánbůh není tak zdrcující vítězství jako v předešlých dvou případech. Yates Relikviemi smrti částečně napravil předchozí 2 faily a především první část Relikvií jsem si opravdu užil. Na svoje předlohy však zůstal krátký až do samého konce.

Pepe-Bass
20.11.2014

Celkově Harry Potter je pro mě naprostou srdcovou záležitostí a nejzásadnější knihou vůbec...
Poslední díl je zaslouženým, epickým zakončením celé ságy.
Knihy prošly značným vývojem... Poslední díl je oproti první knize větší scifi.
Rozhodně doporučuji přečíst všem milovníkům fantasy.

Izzy46
19.11.2014 5 z 5

JK Rowling created seven Horcruxes. She put a part of her soul in every book and now her books will live forever – Stephen King.
A nutno dodat, že zaslouženě! :) Zkrátka veledílo dotažené v každé oblasti do úplně posledního detailu. Díky za něj!

barleyfox
08.11.2014 5 z 5

Kdybych neviděla filmy a nevěděla, kdo umře, asi bych u toho párkrát brečela. (nj, jsem hloupá, neměla jsem na to koukat) Konečná bitva byla vážně epická, moc se mi to líbilo.

BubuRybova
27.10.2014 5 z 5

Spolu s Ohnivým pohárem pro mě jednoznačně nejlepší díly:)

BigDeal
25.10.2014 4 z 5

Miloval som každú jednu knihu zo série, niektoré som čítal dvakrát a nikdy som ich nevedel odložiť. S Harrym som doslova vyrástol. Napriek tomu ma posledná knižka mierne sklamala. Neviem, či to bolo absenciou Rokfortu, prílišnými emóciami postáv, či svojou temnosťou a vážnosťou, no stále som mal pocit, že aj keď to nie je zlé, už to nie je ono. Ale ktovie, možno sa k nej niekedy ešte vrátim a budem to vidieť úplne inak.

mája1970
22.10.2014 3 z 5

Mě tato kniha moc nebavila.

Misan1993
21.10.2014 5 z 5

Stručně řečeno: Čtenářskej orgasmus! :)

MarieAnnaSarah
19.10.2014 5 z 5

Harry Potter opouští bezpečí "rodiny" a školy a vydává se na strastiplnou pouť po boku svých nejlepších přátel. Rozhodující boj mezí chlapcem, který přežil, a Pánem Zla se neodvratitelně blíží...

Přes počáteční tápání na své pouti Harry nachází svůj směr a nakonec se navrací do bradavického hradu, kde ho čeká úkol nejtěžší, nadobro ukončit válku v kouzelnickém světě i za cenu mnoha ztrát. Snad každý moment knihy je nezapomenutelný - cesta k hrobu Harryho rodičů, ztráta jeho přítele, dobrodružství u Gringottových a hlavně nečekané rozuzlení osoby Severuse Snapea. Myslím, že tímto dílem udělala paní Rowling dokonalou tečku za celou ságou. Ačkoliv při prvním čtení před x lety, jsem nad závěrečným happyendem ohrnovala nos, tentokrát mi tam naprosto seděl.

Ač se budu opakovat, děkuji paní Rowling za neskutečný zážitek při čtení jejích knih, ať už v dětství, tak i teď po letech. Pro mě navždy bude paní spisovatelkou s velkým S.

kaculec
18.10.2014 5 z 5

Četla jsem všechny díly, ale tento mne zaujal nejvíce. Celá serie je velice povedená a moc se mi líbí i filmové zpracování. I filmy i knihy jsem si zamilovala a bylo mi líto, jakmile jsem dočetla poslední díl, že už další nebudou. Sice si je mohu přečíst znovu, ale to už není ono. I když má kniha hodně stran, ani to mě neodradilo.

dubonka
15.10.2014 5 z 5

Jako celek je HP neuvěřitelně povedené dílo. Pro mě to je nezapomenutelný kousek dětství, s hrdiny knížky jsem vyrůstala a nedávno jsem celou sérii přečetla už poněkolikáté a stále mě to fascinuje (i jako dospěláka). Je to moje srdeční záležitost a útěk od reality do světa, který vás uchvátí do nejmenších detailů.

rosemari
14.10.2014 5 z 5

Celá seria výbroná hodnotím ju celkovo.Mne osobne ani jedna kniha nebola slabšia od druhej -všetkým dávam plný počet.Túto seríu posuniem aj synovi akonáhle prekročí vek pre čítanie tolko stranovych knih.

Ence
10.10.2014 1 z 5

Nevěřím, že můžete hodnotit objektivně.
Tenhle díl je jednoznačně nejslabším z celé série. Po tom co jsem to dočetl jsem měl pocit jako bych dostal herdu do zad.
Ale co, já dnešním knižním a filmovým fanouškům moc nerozumím, když všichni tvrdí, že nejlepší zfilmovaným HP byla trojka a škvár jako sedmička má 93% :)

Ramilia
05.10.2014 5 z 5

Vyvrcholení knižní ságy, nikde nebyl nějaký dlouhý nudný moment, vše mělo šťávu. I přes to, jak to skončilo, jsem cítila velikou prázdnotu uvnitř... doufám, že Rowlingová ještě napíše nějaký další díl, něco jako Next Generation :D nebo o Pobertech :)

Rendolet
10.09.2014 5 z 5

Přestože je to už nějaký ten pátek, co jsem četla tyto knihy, nedám na ně dopustit.

vitek.sk
09.09.2014 2 z 5

Pro mne v ničem nevybočuje z nekvality předchozích dílů. Ale aspoň jako drobné plus připočítávám fakta o Brumbálovi, nemám rád takové ty jednoznačně kladné hrdiny (škoda, že ho nehrál McKellen). Epilog mne moc nepotěšil, i když bylo jasné, že to takto nějak dopadne. A bitva o bradavice mi silně připomíná bitvy z jiných fantasy knih (že by náhoda :-) )...

MissMagic
07.09.2014 5 z 5

Ne, tohle přece nemůže být konec.. Ne!