Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12331 834

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Thrawn89
03.09.2015 5 z 5

Nejakčnější, nejdospělejší ale dle mého ne nejlepší. Důstojné vyvrcholení celé série, které čtenáře nenechá vydechnout, ale celé to vyústění okolo Voldemorta a Harryho na mě neudělalo takový dojem, který jsem očekával.

Tomsimas
29.08.2015 5 z 5

Nejlepší Harry. Poutavý děj, neustále se něco děje. Jediná část, která mě moc nebavila byl odchod Rona od Harryho a Hermiony. Ta ale brzo skončí hororovou návštěvou Godrikova dolu. Škoda posledních dvou filmů. Tento díl si zasloužil lepší adaptaci.

juli2
29.08.2015 5 z 5

Je to prostě Potter. Zaslouží 5* :-D. Kniha je velmi čtivá a celou dobu se něco děje. Napínavé až do konce. Jen poslední kapitola mi do stylu psaní moc nesedla.

hanoule
25.08.2015 3 z 5

Toš standartní čtivý Potter, docela jsem se bála, jestli se to nebude moc natahovat, ale obava byla zbytečná.

ElizabethM.
24.08.2015 5 z 5

Myslím, že sedmý díl o škole čar a kouzel pro mne bude navždy srdcovou záležitostí. Doslova jsem ho ,,zhltla'' a nejednou po dočtení, jsem ji otevřela znovu. Krásné vyvrcholení děje, napínavé a čtivé. Moc se mi líbí, jak se Harry a vlastně všechny charaktery, rozvíjely a jak rostly i s většinou čtenářů. J.K. Rowlingová stvořila krásný svět a myslím, že si v něm vyhrála i sama.

koci.utd
22.08.2015 5 z 5

Epické vyvrcholení jedné nezapomenutelné ságy.

tisha8409
16.08.2015 5 z 5

5 hvězda za v podstatě jen to, že je to součás Pottera jako celku a že to konečně dospělo do konce.
Jinak čte se mi to blbě, zfilmování je taky na hraně a o konci ani nemluvě.,.. tyhle konce se mi nelíbily.
Já kráva očekávala, že když konečně někdo po 17ti letech konečně padne, na což všichni čekali, bude z toho oslava jako bič... a ne pár kradných pohledů alá " tak už jsi ho zabil? no konečně, tak čau".
Mohla to ukončit lepší.

Kyta
14.08.2015 5 z 5

Myslím, že je jedno, kolikrát tuhle kouzelnou sérii přečtu; stále mě totiž bude překvapovat a bavit. Nikdy nepřestanu obdivovat J. K. Rowlingovou.

Ronnie68
09.08.2015 4 z 5

úžasné zakončení celé série o Harrym Potterovi.

hradil
09.08.2015 5 z 5

Děkuji za nejkrásnější vyrůstání s Harrym, Hermionou a Ronem, které jste paní Rowlingová skvěle zakončila.

locin
05.08.2015 5 z 5

Tak takhle autorka opravdu umí psát fantasticky a poutavě. Konec posledního dílu sem četla úplně bez přestání. Klobouk dolu před všemi díly.
Jednoduše úžasný!

TaLu
05.08.2015 5 z 5

Poslední kniha v sérii. Poslední a završující příběh Harryho a jeho blízkých. Je málo knih, ke kterým se budu ( doufám) opakovaně vracet.
Na opětovné přečtení všech těchto knih se opravdu těším, a to vlastně mluví za vše.
V jednom komentáři tu zaznělo, že si autorka mohla více pohrát s epilogem a s tím docela souhlasím.
Pokud jde o mne, nevadilo by mi ani sepsání nějaká další minisérie - například z doby, kdy se z Harryho stane bystrozor :o))

aronoele
31.07.2015 5 z 5

Relikvie smrti mě hodně bavily číst, hlavně teda proto, že jsem chtěla konečně vědět jak to dopadne. Po celou dobu čtení jsem měla pořád nutkání, přečíst si poslední kapitolu... :D
Každopádně na rozdíl od prvních částí série, byly Relikvie smrti temnější a náročnější na pochopení všech souvislostí.. rozuzlilo se tam hodně zápletek, člověk jen žasl nad složitostí a promyšleností celého příběhu, i když ten se samozřejmě postupně odkrýval už v předchozích dílech... Shrnula bych to asi tak, že Rowlingová ušla velkou cestu na své spisovatelské dráze a v tom posledním díle je to hodně znát... Teď už se jen těším na Volání Kukačky a Hedvábníka.. ty jsem si prozatím nechal ujít.
Knihy o Harry Potterovi stárly se mnou a navždy budou patřit mezi moje nejoblíbenější. Stejně tak jako filmy.

farbi
26.07.2015 5 z 5

Pre mňa asi najtemnejšia zo všetkých. Ale taktiež ma potešilo prezradenie úplného charakteru Snapa. Chápala som ho a súcitila s ním, a nehanbím sa za to :) A voalá - záver s krátkou kapitolou po dvadsiatich rokoch bola čerešnička na torte - a zmlsla som si.

Maus
24.07.2015 5 z 5

HP je moje dětství. Všechny díly jsou úžasné, ale jen mě trochu mrzí, že tam umřelo tolik postav.... Ale tak už to hold bývá... :)

Jessybelle
18.07.2015 4 z 5

Je to několik let co jsem celou sérii přečetla, knihy jsem si koupila a doufám, že nadchnou i mé děti až dorostou. Knihy jsou psané velice poutavě, dají se přečíst doslova jedním dechem, což je dobré nejen pro děti.

Léňa13
13.07.2015 5 z 5

Celá série je za mnou. Nemůžu moc určit který díl se mi líbil nejvíc- všechny díly byly úžasné ale relikvie asi nejlepší. Harryho Pottera moc doporučuji.. Já jsem nebyla moc čtecí typ až do té doby co mi kamarádky Harryho doporučily. Začala jsem ho číst a nemohla jsem se od té knížky odtrhnout. Je to úžasná série!!

Jano.
07.07.2015 5 z 5

Najlepší diel z celej série!

notburga
28.06.2015 4 z 5

Stručně řečeno, s tím koncem si mohla pohrát více. ke konci čtení mi hlavou běžela jen jedna otázka: "To už je vážně všechno?" A je to vážně škoda, protože jinak se s rozetnutím gordického uzlu, který navíjela v předchozích šesti příbězích, poprala Rowlingová velmi dobře. Uzavřela také spoustu vedlejších linií a otazníků, u kterých jsem už přestala doufat. Takže velmi dobré čtyři hvězdičky :)

Mona Vasquez
22.06.2015 3 z 5

Díky prvním pěti šestinám by tahle knížka mohla být jedním z nejlepších dílů Harryho, nebýt ovšem šestiny poslední, která mě nutí srazit hodnocení na pouhé tři hvězdičky. Stejně jako na vlkodlaqa (viz komentář níže) na mě závěr působil dojmem, že už to chtěla mít Rowlingová z krku. Hřebíčkem do rakve je pak epilog - neuvěřitelně kýčovitý a patetický. Myslím, že si Harry a spol. po těch stovkách stran zasloužili lépe propracovaný konec.