Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12332 834

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

KriKri
01.06.2014 5 z 5

Úžasná série. Skvělé zakončení. Jen lituji, že jsem viděla všechny filmy dřív, než jsem se pustila do knih a byla jsem tak ochuzena o to nejlepší...

jollie
29.05.2014 5 z 5

Po letech jsem opět sáhla do knihovny po Harry Potterovi....... a stejně jako kdysi jsem Relikvii četla jedním dechem a otáčela na další stránku ještě ve tři ráno.......a pak zklamání, že je konec.
Asi mě žádná kniha "nedostala" tak jako tahle série......asi i proto, že po dočtení posledního dílu člověk nepřemýšlí nad hrdinstvím Harryho, ale nad "hrdinstvím" jedné ze záporných postav.

Těším se až moje malé dcerky vyrostou a já jim budu moci předat tyto knížky, které je stejně jako už dvakrát mě, vtáhnou do úžasného světa kouzelníků, famfrpálu, skřítků, létajících košťat a nezapomenutelných Bradavic.

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

muj nejoblibenejsi dil

Ladislav.Knap
24.05.2014 5 z 5

Dokonalý vyvrcholení celý potter série. I když byly oba dva dílu filmy bomba, knížka je o 100% lepší

wiix
17.05.2014 5 z 5

Po celej potterovskej ságe môžem so slzami v očiach dodať, že absolútny morálny výťaz, hrdina a "hlavná postava" bol pre mňa Snape, pretože jedine on dokázal kvôli nekonečnej láske k Lilly hrať na dve nebezpečné strany a dopomôcť Potterovi k víťazstvu nad zlom.

matesatan
11.05.2014 5 z 5

bomba fakt hustý hrozně moc se mi to líbilo to rozuzlení rostě bomba i když to znám z filmu ale je to opět tisíckrát leší než film prstě brutál jak se tam popisovala minulost brumbala a snapa to bylo hustý moc dobře nasaný

wikiniki
11.05.2014 5 z 5

Dočteno. Pořád si říkám, tak a je na řadě další kniha a ona už žádná není, je to smutné. Jsem ráda, že jsem se rozhodla přečíst si Harryho a doufám, že se k němu jednou vrátím. Sedm krásných let v Bradavicích, sedm krásných knih.
Příběh byl dokonalý, napínavý, pohádkový, smutný. Velká část knihy mi připomínala jisté dějiny z první poloviny 20. století, a to především co se týká kontroly čisté krve, skrývání a útěky mudlů. Ale příběhu to dalo ten správný spád, který se přehoupnul ke smutnější části. U smrti jedné jisté osoby mi ukápla slza, a nemohla jsem tomu uvěřit apořád jsem doufala, že se to nějak spraví a že to není pravda. Ale dobro zvítězilo nad zlem a kouzelnický svět žije dál.

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

Nádherná kniha, nádherný děj. Jen mi je líto že jsem ji přečetla tak rychle a nevychutnala jsi ji, ale já to napravím protože se tato kniha dá číst pořád dokola. :)

Greene
08.05.2014 5 z 5

Tady už není co řešit. :) Výborně napsaný konec jedné výborné, legendární a nezapomenutelné knižní série, která nadchne nejen tu naši generaci, ale i stovky, tisíce dalších!

MiaVa
26.04.2014 5 z 5

Souhlasím výborná knížka. Četla jsem jej teď segrám, protože koukali na filmy. Přečteno za dva večery a než usnuli ptali se kdy to budem číst znovu :-D

Lilka
26.03.2014 5 z 5

Poslední díl se mi moc líbil. Podle mně povedený závěr celé série.

Roselunda 1928
12.03.2014 5 z 5

No nevím, jako bylo to originální, love story :-) atd. ale na můj vkus až moc akční, Divergence a trilogie Drahokamy mi byly bližší.

Jeden učitel u nás na škole měl takovou přednášku, o různých symbolech atd., a že HP není pro děti od 9ti let, a že je v tom čarodějnictví, a že nás to vzdaluje od Boha atd. Možná má pravdu, ale jestli si myslí, že budu číst Aničku u moře, tak ať si jako trhne!

mate999
11.03.2014 5 z 5

Co se týče knížky, ta pochopitelně předčila má očekávání. Nejlepší díl, bezesporu. Ale film...no, přiznám se, že jako první jsem viděl film, až pak jsem si přečetl knížku. Napoprvé se mi film neskutečně líbil, ty kouzelné souboje, neskutečná přátelství, magie, jedním slovem fantasie. Ale poté, co jsem si knížku přečetl, jsem zjistil, že ve filmu ve své podstatě to nejdůležitější vypustili nebo pozměnili. Kdo četl knížku, jistě mi dá zapravdu. Například samý souboj Harryho s lordem Voldemortem se měl odehrávat před zraky všech, ne na volném prostranství jako ve filmu. Chyběl mi tam také souboj - na jedné straně Minerva McGonagallová, Horacius Křiklan a Kingsley Pastorek proti Voldemortovi. Takže kniha skvělá, film také, ale ve srovnání s knihou nic moc :-)

moonchild
28.02.2014 4 z 5

Asi nejzajímavější kniha z celé série o Harry Potterovi.Kniha je fakt bomba.

Kyta
16.02.2014 5 z 5

Úplně poslední díl z celé fantasy-ságy. Ta osudná válka se skutečně stala a "Všechno bylo, jak má být." Jediný díl, který se odehrával mimo Bradavice, až na ten konec. Jak jinak a kde by měla autorka zakončit celou sedmidílnou sérii, když šest z nich se odehrály přímo v Bradavicích? Bylo mi líto některých postav, které během bitvy zemřely.
Kniha je nehorázně čtivá; když se do ní začtete, nemáte chuť se vůbec odtrhnout!! Je nejdobrodružnější, nezapomenutelná, originální, plná děje, smutku, starostí, napětí a já si myslím, že žádná jiná fantasy sága se téhle určitě nevyrovná. Naprosto úžasné!!!
Rozhodně by si zasloužila víc než 5 hvězdiček!!

"Posledním nepřítelem, který bude zničen, je smrt."

reccal
13.02.2014 5 z 5

Epická bitva nejen o vlastní životy a bradavický hrad, ale o samotný svět čar a kouzel, který velice důvěryhodně a pozvolna rozkládá psychiku a život všech zúčastněných. Nevěřit nikomu, za každou cenu se snažit ochránit rodinu a blízké a spolehnout se jedině sám na sebe. A na věcičky z té parádní tašky, co nosí Hermiona.:)
Úžasné, vrchol autorčiny tvorby.

mijala
12.02.2014 5 z 5

S trojkou je tohle pro mě nejlepší díl celé série. Začátek nabitý, potom trochu příběh zvolnil, ale pak už se to rozjelo a nezastavilo. Posledních asi 200 stran jsem četla jedním dechem. Doteď si pamatuju, jak jsem četla kapitolu Bitva o Bradavice a sochy ožily a všechno se to dalo do pohybu. Sice zemřelo hodně postav, ale tak dalo se to čekat. i když smrt Harryho věrné přítelkyně mě překvapila. Nevim, co si tím Rowlingová kompenzovala. Závěr se také povedl, časové skoky do budoucnosti mám ráda. I když mi tam chybělo vysvětlení plno věcí, které byly v ději načrtnuty.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

super knížka, můžu ji číst stále a stále dokolečka:)

eleryn
08.02.2014 5 z 5

Knížkám o Harrym Potterovi jsem se dlouho vyhýbala, ale nejspíš za to mohlo to, že jsem viděla všechny filmy a říkala jsem si, že když už vím, jak to skončí, tak už to nemusím číst, ale hodně jsem se spletla. I přes to mě příběh neuvěřitelně nadchl a také jsem si ujasnila hodně věcí, které se ve filmu prostě nenajdou. Obdivuji jak to měla autorka propracované a jak malé detaily změnily naprosto hlavní linii děje :)

Lole
06.02.2014 4 z 5

Jediný díl u kterého jsem brečela ostatně jakou spoustu jiných z nás. Příběh prince dvojí krve prostě chytne za srdce. Zakončení uctyhodné, přečetla jsem to jedním dechem, ostatně jak ovšechny ostatní díly Harry Pottera. T