Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12372 12372

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Vera Silent
18.01.2017 4 z 5

Dobry zacatek a skvely, velmi prociteny konec (predevsim perfektni kapitola, kdy jde Harry na smrt, bez ni by tento dil mel jen 3*). Ovsem stred je zbytecne zdlouhavy a vzhledem ke kapitolam na konci se vnucuje domnenka, ze autorka si se stredem nevedela rady a proste jen potrebovala dostatek vaty. Co se mi libilo a nijak mi nevadilo, byly vitealy vs. horcruxy. Prvni bylo vice spojovano s Brumbalem a druhe s Voldym, oba napady byly dobre a libilo se mi spojeni rodu Perevellu a Harryho puvodu. Bitva o Bradavice je opravdu spatne napsana, na to je lepe se radsi kouknout ve filmu. Harry v knize beha jak pako od niceho k nicemu. Zaverecna bitva s Voldym ma sve opodstatneni toho zdlouhaveho dialogu, kdy se celemu publiku (ctenarum i Bradavicim) vse vysvetli, ale na pozadi bitvy na zivot a na smrt to je takove divne. Spis nez se tak dlouho vybavovat by si dali na budku mnohem driv, nejak to proste nesedelo. Epilog ignoruju - chudaci Ginny a Harry, vypada to, jako by za tech 19 let intimne nepoznali jineho cloveka, jako by se po bitve v Bradavicich odstehovali na samotu u lesa a zadne dalsi osudove zlomy se v jejich zivotech neblyskly. Takove to: A od te doby zili stastne, az dokud se tim stestim jedne majove noci nezalkli. Celkove je svet Harryho naprosto uzasny pocin, ovsem tento dil je pro mne co do osobniho ctenarskeho pozitku druhym nejslabsim ze serie.

amaenium
15.01.2017 5 z 5

Svět Harryho Pottera mě zaujal a musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíce. Bylo neskutečně napínavé, jak společně hledali viteály a jakým nástrahám spolu museli čelit. Skvělé uzavření magického světa.

danny_21
10.01.2017 4 z 5

Tak jsem uzavřel jednu milou kouzelnickou ságu. Autorce se podařilo udržet si vysokou kvalitu po celou dobu a i přes to, že tento poslední díl se zejména v první polovině místy nesl ve znamení nastavované vaty, panuje spokojenost zejména s odkrytím masky a pohnutek jedné z nejzajímavějších postav v tomto žánru ( S.S. ) a samozřejmě i s tím, že se autorka dokázala vypořádat se smrtí některých postav a celkovou propracovanou příběhovou liníí Uvidíme, jestli jí to půjde i jinde než v Bradavicích - 80 %

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Dardos
04.01.2017 5 z 5

Skvely dil... byly pasaze,ktere me tolik nebavily,ale jednoznacne vedly ty,ktere jsem uplne hltala. Krasne zakonceni serie. Jsem rada za informace o Snapeovi (u ktereho jsem az do konce doufala, ze to vazne neni takovy nerad :) ) a popis Brumbalova chovani... uzasne.
Verim,ze k cele serii se jeste nejednou vratim.

Jerremy73
04.01.2017 5 z 5

Co k tomu říci? Celá série je naprosto famózně napsána a ještě lépe přeložena. Musím jen složit hold nad originálním počeštěním názvů a jmen, které si sama Rowlingová vymyslela. S oblibou se k sérii vracím a čtu ji dokola. Zatím se mi neomrzela a nepředpokládám, že by se tak stalo :)

eva4036
03.01.2017 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která se stala jedním z mých nejoblíbenějších dílů Harryho Pottera. Stránky jsem doslova hltala a musela prostě vědět, jak to všechno dopadne, i když jsem tak nějak věděla díky filmu, jak to bude, ale knížka mě mile překvapila, když jsem se dozvěděla, že je tam hodně scén jinak než ve filmu a sem tam i některé, které ani ve filmu nejsou.

DUNIKO
02.01.2017 5 z 5

Harry Potter a ... jsou jediné knížky kvůli kterým odložím historické milostné romány.

petra3242
02.01.2017 4 z 5

Moje půlroční setkávání s Harrym a jeho kamarády je u konce. Celá série mě moc bavila a je velice těžké říct, která z knih byla nejlepší, protože skvělé byly všechny. Čtenář se neubrání srovnávání s filmy, obzvlášť když při četbě běží zároveň v televizi. Možná to byla výhoda, protože spoustu věcí ve filmech mi došlo právě díky knihám.

DUNIKO
01.01.2017 5 z 5

Nejhezčí co jsem kdy četla.

andreapistkova
31.12.2016 5 z 5

Harry Potter je srdeční záležitost, ke které se budu určitě ráda vracet a nikdy mě neomrzí. Moc se mi líbí styl psaní Rowlingové, který vtáhne do děje a knihy se čtou velmi rychle. Určitě můžu doporučit komukoliv, a hlavně těm kteří znají jen filmy. Mezi tuto skupinu lidí jsem se do nedávna mohla zařadit i já a jsem proto velmi ráda, že jsem si knihy přečetla a znám ty nádherné taje knih, které se nevyskytují ve filmech.

Tynna125
31.12.2016 5 z 5

Famózní

monulam
28.12.2016 4 z 5

knihy o HP mám ráda, jen na můj vkus v posledních dílech zemřelo trochu moc postav.

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

ThrisaManx
14.12.2016 5 z 5

Naprosto perfektní zakončení perfektní série. Hned po přečtení se u mě dostavila "post-sériová" (existuje to?) deprese. Ne vážně, tak emotivní konec jsem dlouho nezažila. Oči mám po celém díle málem vyplakané a mé srdce jásá blahem. Paní Rowlingová, děkuji Vám!

Natyna3
13.12.2016 5 z 5

A tak jsem i já prožila krásné chvíle ve světě čar a kouzel. Vděčím za to jen jednomu člověku, díky kterému jsem konečně objevila krásu a hloubku této serie.
Tímto chci poděkovat panu Alanu Rickmanovi, protože bohužel až po jeho odchodu jsem dala těmto knihám 2. šanci, abych mu tak byla blíž. A ta šance mi otevřela oči. Jsem za to šťastná. Děkuji.

hana4834
08.12.2016 5 z 5

skvělí závěr a dost napínaví všem doporučuji

Lenka1386
07.12.2016 5 z 5

Dočetla jsem a začala celou sérii znovu. Harryho svět mě dostal, smekám před paní Rowlingovou, to jak do sebe teď všecko zapadlo mě fascinovalo.

angelice
05.12.2016 5 z 5

Zavřela jsem knihu, rozhlídla se kolem a přemýšlela, co teď budu proboha dělat...Ne vážně, strašně nerada se s touhle sérii loučím, i když budu svět HP milovat dál. Přiznám se ale, že se odmítám smířit se smrtí tolika úžasných lidí (skřítků, sov...), takže pro mě všichni žijí prostě dál.

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Výborné, dech beroucí, napínavé...prostě famozní