Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12422 12422

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

kamzíček
15.07.2017 5 z 5

Celou sérii jsem přečetla tolikrát a stále mě neomrzela. Je úžasné, jak jsem s postavami mohla a vlastě stále můžu soucítit.

Tereza99
13.07.2017 5 z 5

Chci celou sérii číst znovu poprvé ♥

PS: Dopis z Bradavic mi asi nese Errol, jinak si nedokážu představit, proč stále nedorazil!

Penelope99
08.07.2017 5 z 5

Takže, co říct. Harry během celé série dospel a s ním i jeho čtenáři. Byl připravený na těžší a těžší zkoušky a s každým dílem se vzdaloval od knihy pro děti. J.K.R. je jednoduše velice chytrá žena, která si dokázala získat celé generace. Kniha byla pro změnu zase úžasná.

Rudla333
06.07.2017 5 z 5

Kniha je o třídu lepší než předchozí díly. Temná atmosféra silně zhoustla, postavy umírají jedna za druhou, což přidává na napětí. A finále nezklame snad ani nejzarytějšího fanouška.

Osobně nejsem nějaký Potterfil, sérii beru spíš jako nostalgickou a knihy jsem četl když jsem neměl ke čtení nic jiného. Tenhle díl jsem si ale upřímně užil.

Mistr119
06.07.2017 3 z 5

Poněkud natahané a dlouho trvalo než objevili alespoň jeden z viteálů, ale konec se mi líbil. :)
A ta Rowlingovou šušněná poslední kapitola? O_O To bylo jako to po těch x letech? O_O

Kira128
05.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Relikvie smrti. Sedmá kniha, která pro mě ukončuje celou sérii, když nebudu počítat Prokleté dítě. Je to zvláštní pocit, to skutečně uznávám, dojít po několika měsících, kdy jsem se postupně prokousávala každou částí, k úplnému a dokonce otevřenému konci.
Opět a tentokráte již naposledy musím poděkovat J. K. Rowlingové za to, že hrdinu s jizvou ve tvaru blesku na čele a s naprosto úžasně promyšleným charakterem stvořila.
Nemám pochybnosti o tom, že toto dílo je vskutku dokonalé a kvalitní, a to po všech stránkách…
Autorčin styl psaní, nad nímž jsem se vždy rozplývala a nevěřila svým očím, když jsem zahlédla její popisy okolí. Naprosto žasnu nad jejími přirovnáními!
Promyšlenost děje od začátku až do konce.
Takových zvratů a zápletek, které se naprosto vyjasnily, vyřešily a uzavřely.
Charaktery a celkové vykreslení postav… Vždyť snad každá postava, jež se v Harrym Potterovi vyskytovala, byla nějakým způsobem ikonická. (Tohle je asi spoiler: Snape na mě v tomto díle udělal obrovský dojem, asi už mám ustálenou nejoblíbenější postavu. Dobrá, konec toho nicneříkajícího spoileru.)
Opravdu… já skutečně nevím, co mám ještě dodat. Toto je zlatý hřeb v kompletním žebříčku fantasy. Jediné, co jsem zatím nezmínila a co vážně musím poznamenat, je tohle…
Knihy o zázračném chlapci s jizvou na čele jsou zatím to nejlepší, co se mi dostalo do rukou. Neviděla jsem filmy… a nemám v plánu to nějak měnit. Raději zůstanu u těchto úžasných knih a budu si všechny postavy představovat tak, jak je vidím ve své hlavě.
A jelikož teď už vskutku není co říct, vzkážu všem ostatním jen toto: Doporučuji! Nechte se také vtáhnout do kouzelného světa, do magických Bradavic! Neválejte se tu jako rozbitá košťata na famfrpál, pojďte sem. Do místa zvratů, smutku, štěstí, dojetí a především kouzel!
Harry Potter zůstává v mém srdci. Navždy.

Katranis
03.07.2017 3 z 5

První čtyři knihy světa Pottera byly skvělé, možná právě kvůli dětskému pohledu, ale poslední tři díly si začaly plést dětský pohled s pubertálně hormonálními výstřelky, proložené dospěláckými prvky. Bohužel ty výstřelky udělaly z posledních dílů výstřelky z dětských knih.

veru_nedvedova
20.06.2017 5 z 5

Co k tomu dodat, prostě HP je nejlepší. Akorát mě mrzí, že jsem jako první viděla film.

haki34
19.06.2017 3 z 5

temné, temné, temné, ale čtivé !! akorát občas zamotané až moc, že jsem tak úplně nechápala, kde k tomu autorka přišla..a proč ..a jak...prostě zbytečně překomplikované...

Sárče
18.06.2017 5 z 5

Úžasné.

Laf
18.06.2017 5 z 5

Začátek knihy mi přišel takový nudnější. Bylo to hlavně o hledání, utíkání a skrývání. Pak se ovšem všechno změnilo a najednou to bylo čtení plné napětí, zvratů a nečekaných konců. Skvělé zakončí dobrodružství Harryho Pottera :)

a.nnysek
05.06.2017 5 z 5

Úžasné zakončení celého příběhu.

Vikos
04.06.2017 5 z 5

Knížka strašně hezká... :D

Aniday
25.05.2017 5 z 5

hodně moc dobré zakončení...

Zornaddie
22.05.2017 5 z 5

Dobré zakončení

leny.wood
20.05.2017 4 z 5

Gradace příběhu, kterou jsem si užila mnohem víc, než když jsem sérii četla poprvé před devíti lety. Závěrečná bitva mi ale stále přijde taková nijaká, tu mám raději ve filmu, kde se vyžaduje pro oko diváka větší akce. Jinak se samozřejmě knížce film nevyrovná, o tom žádná.

slaska77
15.05.2017 5 z 5

Skvělé vyvrcholení celé série. Jsem ráda, že se mi potvrdila některá podezření ohledně některých kouzelníků, i když zase to bylo trochu jinak-) Vše dobré i zlé někdy končí a tady se skutečně podařilo skončit v nejlepším. Ta kniha téměř neměla chybu! Je zbytečné doporučovat milionkrát doporučené. Místa v předních světových žebříčcích si prostě zaslouží, to je bez debat. Mí synové se mě ptali, co teď uděláme s knížkama, když už jsme dočetli. No, věřím, že minimálně oni se k Harrymu kdykoliv později vrátí, protože i já možná taky. Děkuji, paní Rowlingová.

jupiterka999
13.05.2017

Asi je zbytečné komentovat. Všechny knihy jsou prostě dokonalé - nádherný svět ve kterém by chtěl přeci žít každý. Všechny knihy jsou poutavé a čtivé. Je v nich více než ve filmech - což chápu, že se do filmu nevejde vše, ale už právě proto je dobré si nejdřív přečíst knihu - jako jsem to udělala já a teprve pak vidět film. Prostě skvělé, skvělé, skvělé.

Martian
04.05.2017 5 z 5

Harry Potter je moje mládí, dospíval jsem s ním a nemohl se dočkat každého dalšího dílu. Ten poslední, sedmý, je dokonalým završením série. Zatím žádná jiná kniha na mě při četbě nepůsobila tak jako tato. Jednoduše perfektní.

Atanone
27.04.2017 5 z 5

Zajímalo by mě,kam na to chodí. Jistě,vymyšlený svět čar a kouzel,ale pozor- ono to není jen takové plané plácání. JKR je buď čarodějka,nebo má někoho,kdo ji zásobuje informacemi. Tak například:
Že bez je ochranný strom,zatímco tis je spojován se smrtí... Že zesměšněním toho,z čeho máme strach se můžeme strachu zbavit... Že Patronus je ve skutečnosti obrana světlem...Že mateřská láska je nejsilnější magie na světě..a to je jen pár příkladů. Takže lidičky - mudlové- i my můžeme tak trochu čarovat.