Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12422 12422

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Azhar
20.04.2017 5 z 5

Sedmym dilem jsem zavrsila celou serii a musim rict, ze to byla jizda :) Nikdy drive jsem nechapala, co lidi maji na Harrym Potterovi.. tak ted uz to vim :) J.K. Rowling je fenomenalni a ja se k cele serii budu urcite pravidelne vracet, to vim jiste :)

withoutchild
18.04.2017 4 z 5

Důstojné zakončení, ale podle mého názoru si J.K. prostě neumí poradit s gradováním děje. Opět se finále dostaví až na posledních snad 20ti stranách a pak je znenadání konec. Ale opět jde jen o můj osobní názor.

annamc
09.04.2017 5 z 5

Prostě Harry, nejlepší knížky na světě:D

wendulka321
08.04.2017 5 z 5

Bezvadná, opět se mi moc líbila.

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Je drsný a napínavý a je prostě super. Moc hezká knížka ke které se dá vracet pořád a pořád je hezká.

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Nejlepší díl celé série, a podle mě Nejlepší kniha všech dob. Takové epické a dojemné zakončení jsem doopravdy nečekal. Jedinou vadou je to, že je tato kniha ze série poslední...120%

katushah
31.03.2017 5 z 5

Výborný díl, moc se mi líbí finálový souboj, který ve filmu tak zprznili.

jana1976
27.03.2017 5 z 5

Tento díl podle mého názoru nejlepší.

PeťkaW.
22.03.2017 5 z 5

Já se na poslední díl hrozně těšila a zároveň jsem měla i velké obavy. JK si naložila na záda dost těžký úkol, protože každý od posledního dílu hodně očekával a potěšte miliony čtenářů, z nichž každý má jiný vkus a názor na to, jak by měl poslední díl dopadnout. Od prvního dílu ušla autorka velký kus cesty, stejně jako její postavy. Vytříbil se její styl psaní, urovnala některé myšlenky a v závěrečném díle odpověděla více méně na všechny důležité otázky, které se s postupem děje nakupily v předchozích dílech. Co bych jí ale vytkla, byla snaha za každou cenu děj natáhnout alespoň nad 500 stránek. První polovina knihy byla zbytečně "přetažená", nezáživná, vedla odnikud nikam a naopak do druhé půlky bylo vecpáno všechno důležité a čtenář neměl prakticky žádnou možnost oddychu, protože se pořád něco dělo. Co mě znechutilo, byl závěrečný epilog, který si podle mě mohla JK odpustit, ale stalo se. Snaha zavděčit se svým čtenářům v tomhle momentě nejspíš převládla nad zdravým úsudkem spisovatele. Budiž, nedá se svítit, zpátky už se to nevezme...
Ani tyhle chyby ale nic nemění na tom, že jde o důstojné zakončení jedné velkolepé ságy, kterou přečetly miliony malých i velkých čtenářů a která do velké míry ovlivnila dvě generace dětí a mnoho z nich přivedla ke čtení jako takovému.

Juri81
21.03.2017 2 z 5

Utahaný a zbytečně ubrečený. Rowlingová ani po šesti knihách nedokáže popsat city. Odstranit plevel a zbyde nám polovina, z které by byla dobrá kniha. Jenže to by autorka musela psát (tehdy) poslední díl pro nás a ne pro Hollywood.

Irsaf
11.03.2017 5 z 5

Super čtení :)

Alizon
08.03.2017 3 z 5

Bohuzel, pro me jedno velke zklamani. K Harry Potterovi jsem se dostala az jako dospela a prestoze (zvlast kdyz zpetne porovnam s pozdejsimi dily) jsou prvni tri dily vylozene pohadka pro deti, musim konstatovat, ze je to pohadka uzasna. Harry si me ziskal a propadla jsem mu jako zamilovana pubertacka. Ctvrty a paty dily jsou moje nejoblibenejsi, uz v sestem dile jsem citila mirne rozcarovani - ale porad to bylo ono. U dilu posledniho jsem cekala nejake velke ACH a ono se nedostavilo. Mozna proto ze tam toho bylo az moc. Jak si z prvnich dilu pamatuji zakladni dej, uzasne a mnohdy humorne postavy, tady nic z toho neni. Zpetne nejsem schopna dej velke casti knihy shrnout - proste takove hop sem, hop tam, prvni cast knihy je roztahana a o nicem. Kniha mi prijde na jedne strane prekombinovana, na druhe strane se s nekterymi situacemi mohla autorka vic pohrat. Na to jak to bylo cele vymyslene, mi prijde 7 dilu skoro lito. Ano je to triumfalni zakonceni, ale pokud by ctenari nebyli zvedavi jak to cele dopadne, velka cast 7 dilu by byla o nicem. Postavy jako uz by nebyly temi puvodnimi postavami, vzdycky me bavilo sledovat "skolni rok" v Bradavicich, ruzne humorne situace atd, to tady uz taky neni. Serii o Harrym povazuji celkove za dobre dilo, ale posledni dil me zklamal.

natkaf
03.03.2017 5 z 5

Co k tomu dodat? Je to nádherné a zárověň srceryvné, kouzelné a současně smutné. Jsem ráda, že se autorka nebojí pozabíjet kohokoliv, ale i tak mě všechna úmrtí zdrtila. Příběh byl opět poutavý, překvapivý a i přes všechny ty čáry a kouzla pro mě reálný. Co se mi líbí ze všeho nejvíc je, jak do sebe všechny maličkosti ze všech sedmi knih dokonale a do posledního kousku zapadají. Tuto sérii miluju a lepší konec si ani nedokážu představit. Jsem smutná z toho, že je po všem. Za mě paráda a před autorkou smekám.

Swimminggirl
25.02.2017 5 z 5

I když jsem viděla ty filmy tak se mi zatajoval dech a to při spoustě kapitol

Kekik
25.02.2017 5 z 5

Hodnotím sérii 1-7.
DOKONALOST !!!
Akce, napětí, láska, slzy, smutek, propracovanost, vtipnost. Super.
NÁDHERA :-)

Smardik17
15.02.2017 5 z 5

No a je to. Během 3 měsíců jsem přečetl všechny díly pobytu Harryho Pottera v Bradavicích, a musím říct, že mi klučina jeden ušatej bude chybět. Důstojné a napínavé rozloučení. Děkuji Autorce (ano Autorce s velkým A) za fantastický zážitek.

JIVaJaH
10.02.2017 2 z 5

Knihu jsem přečetla. Možná je to tím, že celkově mám přečtený jen 1.díl a pak až tento, ale nebyla to kniha od které bych se nemohla odtrhnout. Kniha je zajímavá, dějově propracovaná. Zdálo se mi ale v některých částech strašně zdlouhavé líčení všeho kolem.

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Já jsem s Harrym doslova vyrůstala a líbí se mi, že jeho knižní dospělost šla ruku v ruce s tou mojí. Od Harryho začátků, od hodně dětského podání děje, se dostáváme k vypělému, napínavému a velmi ctižádostivému závěru celé série. Ještě teď cítím nostalgii za tím, že to celé došlo ke svému závěru. Chce se mi brečet radostí i zármutkem. Sice to skončilo, já mám ale jako čtenář pocit naplnění a zadostiučinením nad završením celého díla. Cítím se při čtení občas jako dirigent, který se třese vzrušením, nadějí i strachem nad výkonem celého orchestru. Relikvie smrti je opravdu živý příběh. Prosím o přečtení všech, kteří milují film a o knihu doposud nezavadili. Dozvíte se spoustu věcí!:)

Daniel123445667
09.02.2017

Super. Doporučuji i film

KnihomolkD
02.02.2017 5 z 5

Úžasný závěr . Jsem zvědavá na Prokleté Dítě .