Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12928 730

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

pepa4081
13.12.2017 5 z 5

Napínavé, humorné, laskavé - jako vždycky. Konec už je trochu vážnější, ale tak to někdy je.
P.S. Rita Holoubková není brouk, ale velká KR...
Vrcholně uspokojivé.

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Ještě velkolepěji pojatý Potter, který se nyní vůbec neomezuje pouze na flákání po škole s temným spiknutím na pozadí si mě získal hned napoprvé; a excelentní hřbitovní epizoda na konci knihu definitivně odsouvá z kategorie "pro děti".

Aati
10.12.2017 5 z 5

Konečně se nám uzavírá podle mého názoru poněkud pohádkovější atmosféra prvních třech dílů a nastupuje čtvrtý, kde se strach zhmotní, a už začíná jít opravdu o život. Jako každou další knihu ze série HP jsem ji četla už několikrát a jsem si jistá, že ji ještě několikrát přečtu.

85098211
06.12.2017 5 z 5

Další dobrodružství s Harrym Potterem - a zase se kniha nedá odložit! :-) Malý Harry vyrostl, je mu 14 let a znovu čtenáře strhne svým příběhem. Tentokrát byste však měli mít znalosti z předchozích knih, protože zde najdete spoustu odkazů na události z minulých svazků. Za mne opět napínavé, vynikající a nepřekonatelně originální!

Disinka
20.11.2017 5 z 5

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

JenG
30.10.2017 3 z 5

Za mě nejslabší díl série.

Miro.slav
27.10.2017 4 z 5

Hmmmm, máme tu celkom poriadne rozšírenie celého čarodejníckeho sveta o nové školy, na scénu nastupujú smrťožrúti, no celkové vyznenie tohto sveta sa trošku otriaslo. Akoby sa Rowlingová trochu vzdialila od doterajších vynikajúco napísaných častí. Možno to je tým, že celý príbeh chce viesť do temnejších vôd (veď na konci knihy sa objaví už aj viac-menej prvá mŕtvola). Skrátka, pre mňa je to stále dobré, ale nie až tak dobré ako 1.-3.

Beer_bro
27.10.2017 5 z 5

Výborný přechod k temnější části série o Harrym Potterovi. Upřímně obdivuju vypravěčské umění autorky. Postupně si ale začínám uvědomovat jisté nesrovnalosti, jako je například zakomponování křesťanských svátků do kouzelnickém prostředí. Nepovažuji to za chybu. Taky chápu, že je lepší se takovým otázkám vyhnout, ale jsem zvědavý člověk. Myslím, že to nabízí prostor pro zajímavou diskusi.

hroneczek
27.10.2017 5 z 5

Klasický Harry. Pestrý, květnatý příběh, kdy v závěru knihy jen hltáte stránky a nejde knihu odložit.

HPmagor
23.10.2017 5 z 5

Dodnes si pamatuji, jak jsem ji na základce četla až do rána :-D pak unavená ve škole lhala, že ji mi blbě, abych mohla domů a pokračovat :-D .... tenhle díl není můj nej nej nejoblíbenější ale to neznamená, žen není skvělý .-)

Cattail
23.10.2017 5 z 5

Vynikající

Nelasp
08.10.2017 5 z 5

WOOOOW. Tento díl série je dle mého přelomem mezi téměř pohádkově laděnými prvními díly a mnohem temněji postaveným zbytkem série. Kniha se četla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout a za víkend jsem měla přečteno.

Peťulka3
07.10.2017 5 z 5

V tomhle dílu už se film od knížky trošku liší. Ale i přes to byla knížka krásná a jedinečná jako všechny roky v Bradavicích.

SemEl
05.10.2017 5 z 5

Nenechte se ovlinit filmem.
Čtvrtý díl považuji za jeden z nejlepších dílů HP. Minimálně nejlepší z prvních čtyř. Zápletka je promyšlená, série nabírá trochu temnější nádech a navíc se tu poprvé setkáváme s Pánem zla.
Prostě Harry.

SelenaDemi428
29.09.2017 5 z 5

Opět jsem s radostí začetla do dobrodružství Harryho a jeho kamarádů. Nejvíc jsem se k této sérii rozepsala u třetího dílu a nechci se opakovat, ale pořád mám stejný názor, tyhle knížky jsou prostě úžasné.
Navíc jsem si vůbec nevybavovala konec toho čtvrtého filmu, takže to závěrečné rozuzlení pro mě bylo překvapením.

SknihouVrukách
27.09.2017 5 z 5

Skvelá fantasy knizka. Na konci neocakavany zvrat. Oporucam.

Tess.96
26.09.2017 4 z 5

Jedná se zatím o první díl, který se tak moc liší od filmu, nebo lépe řečeno se film liší od knihy. V knize se toho totiž dozvíme daleko více, navíc mně docela mrzí, že z filmu úplně vypustili Dobbyho, kterého jsem si ve druhém díle velmi oblíbila, takže jsem byla ráda, že se objevil v této knize.

janno69
20.09.2017 5 z 5

Další úžasný díl...

Kikez
16.09.2017 5 z 5

Je to takový zlom protože na konci je vzestup pána Zla,takže žánda sranda

Anička.pa
14.09.2017 5 z 5

Co dodat Harry Potter je srdcovka a nikdy mě nepřestane překvapovat :-)