Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12953 731

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

DarthSoren
03.03.2018 4 z 5

Už to bylo mnohem vážnější než první tři díly. A to se mi líbilo. Nicméně byl jsem i trochu zklamán, protože jsem doufal ve vztah Hermiony s Harrym a ne s Krumem nebo s Ronem :D A ten závěr byl super, co víc říct.

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Podle mě se ve čtvrtém díle začíná vše rozjíždět a rozvíjet. Autorka nás odvádí od kouzelného světa a víc poukazuje na temné síly, které postupně sbírají síly. Pro mě jeden z oblíbených dílů.

kachenbooklover
28.02.2018 5 z 5

Přečteno za pár dní. Není co dodat..prostě SRDCOVKA !

dancav28
27.02.2018 5 z 5

Celá knižní série je super, tento díl mě také moc bavil a určitě ho doporučuji :)

michaella03
13.02.2018 5 z 5

Tak tohle byl skvělý díl. Harry, Ron i Hermiona dospívají, a celé to začíná nabírat na obrátkách. Nejvíc se mi líbila Myslánka (kapitola), a pak posledních cca 70 stránek.
Opravdu paráda ❤

Sabinaski
13.02.2018 5 z 5

Musím podotknout, že od tohoto dílu jsem u Harryho pravidelně u konce začala bulet jako malá. Příběh začíná kouzelnickým šampionátem ve famfrpálu ještě o prázdninách. Proč nemůže mezi námi mudly taky existovat tento fantastický sport? Škoda. Myslím, že by mi to na koštěti rozhodně šlo, ale problém by byl vyhnout se zrádnému Potlouku :) Spoiler: Jinak potom celý školní rok je v podstatě o kouzelnickém turnaji a Harry je nečekaně vybrán mezi soutěžící. Úkoly jsou safra těžké, nezvládl by je ale nebýt pomoci ostatních. Super nová postava je bývalý bystrozor Pošuk Moody a nechutným se stává Červíček alias bývalá Ronova krysa. Sympatickým mi rozhodně není bulharský obří famfrpálec Viktor Krum, který doprovází na ples Hermionu. No jo, chudák Ron... A snad nejsem jediná, komu se nelíbí vztah Harryho a Cho Chongové? Upřímně, Harryho mám sice ráda, ale mojí nejoblíbenější postavou je přeci jen cool smolař Ron, biflující se šprtka Hermiona a vtipní bratři Weasleyovi. Kdo by pak taky během turnaje nefandil krasavci Cedrikovi? Napětí sílí, Harry vyhrává a Cedrik umírá. A tímto začíná Potterovská série nabírat tragického rysu.

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější kniha ze světa HP. Moc se mi líbilo, že naše trojce už dospívá. ¨
+Spoiler+
6. Turnaj
7. Návrat Lorda Voldemorta

Venny345
08.02.2018 5 z 5

Celá série nabírá na obrátkách a je to cim dál tím víc úžasnejsi!

mia.com
02.02.2018 5 z 5

Samozřejmě další zdařilý díl. Ten nejzlomovější, protože už to začíná být vážnější a dospělejší.

IvankaM
01.02.2018 5 z 5

prostě bez komentáře.
Byla to dokonalost. K tomu není co dodat.

zlovlk
16.01.2018 4 z 5

Čtvrtý díl se mi zamlouval méně než třetí, ale jen o malinko. Pořád ještě jsme v té blahodárné fázi, kdy se Rowling již propsala k jisté nezanedbatelné obratnosti a odrostla dětským nemocem spisovatelského umění, ale přitom stále ještě dokázala vytahovat z klobouku množství nejrozličnějších nápadů, více a méně zdařilých, ale vždy svěžích a zábavných.

Za vlasy (a dost možná i za chlupy) hodně přitažené je závěrečné odhalení stran tajné identity jedné z postav; a to dokonce i na poměry tradičních detektivek, ze kterých v tomhle ohledu autorka zjevně vycházela (jen ten Poirot tam chyběl). Trochu mi přišlo, že překvapivý zvrat je tady přítomen spíše proto, že se to na konci prostě očekává, než proto, že by coby úhelný kámen držel celé dílo pohromadě.

Tahle poněkud přehnaná artificialita a teatrálnost je ale vynahrazena atmosférou, v níž se umně splétá okouzlení a strach - zejména na samém začátku a samém konci. Paralely s nacismem jsou obzvláště silné; a troufnu si říci, že i silnější než v mnoha textech, které nechávají na lukách svých stránek popásat národní socialisty skutečné.

Není to tak úhledně zabalený dárkový balíček jako Vězeň z Azkabanu, ale v leckterých ohledech je Ohnivý pohár dost možná nejinspirativnější Potterovo dobrodružství.

Konycek

Zábavné, čtivé, napínavé, propracované... Pro mě je HP srdcovka

TomK
06.01.2018 5 z 5

Prostě Harry. I mudla může snadno propadnout jeho kouzlům. Díl, který se přesouvá do napínavé atmosféry. Paní Rowlingová určitě musela chodit do Bradavic :)

b2z
06.01.2018 5 z 5

Pomalu se z pohádky začínáme přesouvat do fantasy trilleru. Bezvadně našponované. Opět funguje až detektivní zápletka. A nesmím zapomenout na úsměvnou sondu do "dospívání" a s ním spojené vtipné situace. Bezvadné :-)

Klichem1
01.01.2018 5 z 5

Moj obľúbený diel z celej série.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

4laras
28.12.2017 4 z 5

Ačkoliv je tento díl nabitý dějem, čtení se mi vždy táhne.
Moje nejoblíbenější část této knihy, kvůli které se vždy vrátím je část, kdy jde Harry polechtat hrušku.

Prostě je to Harry Potter :D

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Po Vězni z Azkabanu, který byl dle mého nejlepším dle série, zde vidím mírný pokles. Přesto řadím čtvrtý díl hned za třetí. Je jiná. Turnaj tří kouzelníků nám ukazuje nejen britské kouzelníky a dává nám tak prostor zvětšit si obzory. Zároveň je to velmi důležitý díl pro následný boj s Voldemortem.

Klára2216
22.12.2017 5 z 5

Prostě Harry...

Susan94
22.12.2017 5 z 5

Díl, který se dle mého soudu nejvíce odlišuje od filmu. Samozřejmě díky knížce nám některé části připadají více logické, a navíc kniha nás dostává do části Hradu, kam by jsme se jinak nedostali - kuchyň plná skřítků..... Myslím že děti i dospělí by neměli vidět jen filmy, ale celou ságu si přečíst... :)