Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265924/big_harry-potter-harry-potter-a-kamen-m-zbq-265924.jpg 4.714602

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)

Anylola

Naprosto zásadní kniha a série mého života. Čarodějnický učeň s jizvou na čele, přitáhl ke čtení miliony dětí, které by dost možná jinak knihu do ruky nevzaly. Těžko říct, jestli se něco podobného ještě někdy zopakuje.

tittanie

Bylo 31.7. tohle datum si myslím, že je pro každého fanouška Harryho Pottera známé. Nějak jsem si říkala, kdy jindy když ne teď, začít znova číst první díly Harryho Pottera, než v den narozenin Harryho.
Knihu jsem četla kdysi dávno. A na sérii jsem vyrostla a dlouho jsem doma měla jenom první díl. Po dvanáctém přečtení tohoto dílu jsem to přestala počítat. Pak jsem si dala docela dlouhou pauzu a nečetla Harryho vůbec. Loni jsem si jej znova přečetla a překvapilo mě spousta věcí, které jsem zapomněla. A to jsem první kapitolu znala zpaměti.
Myslím, že více není co napsat, děj i knihu všichni znají. I když je pravda, tak mi spíš jde o ten pocit "vrátit se do světa, který Rowlingová vytvořila" než si číst knihu, kterou po těch letech vnímám jako pohádku pro děti.

jopp

Přečteno mému 5letému synovi. Chápu, co ty děti na tom baví, čtení před spaním se protáhlo i na 45 min, protože jsem byla sama napjatá, jak to dopadne :-))) Měli jsme ilustrovanou verzi, nádhera. Už čteme druhý díl.

Šarno11

Knížky o Harry Potterovi jsou mé úplně nejoblíbenější, které jsem zatím četla.

Potolu

Ctu podruhe, ale tentokrat v dospelosti. Ach, ty vzpominky! Porad stejne dobré jako pred lety... :-)

Kater1ena1

vyborna knizka, po letech neprestane bavit

Becca_books

Po milionté jsem přečetla #harrypotterakamenmudrcu protože jsem si chtěla konečně pustit podcast @neplecha__ukoncena
A super oboje ️ Většinou to vycházelo, že jsem večer přečetla kapitolu a druhý den jsem si pustila díl podcastu. Už se těším na další díl Jen jako člověk žijící v Anglii jsem měla kolikrát nutkání vyjádřit se k určitým věcem, ale po dvou letech od prvního podcastu jdu s křížkem po funuse

Martina291086

Mám přečtenou celou sérii, protože dcera Harryho miluje a než se naučila číst, byl to můj úděl. Bohužel, celkově musím říct, že všechny knihy se mi docela špatně četly. Filmy jsou víc oddechové (aspoň ty první), časem jsem si je svým způsobem zamilovala i já... Příběh krásný a zajímavý, jen v té knize je to takové... Ani na to nemám správný výraz. Rozhodně ale veliké plus jsou zajímavé a detailně propracované postavy.