Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265924/harry-potter-harry-potter-a-kamen-m-zbq-265924.jpg 4.713176

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)

Litocha
předevčírem

Harryho jsem poprvé četla jako čerstvě dospělá a v době, kdy kolem něj ještě nepropuklo šílenství (rozebírali jsme ho na semináři z dětské literatury), takže mě nesvazovala přehnaná očekávání. Přestože jsem už nebyla dítě, kniha si mě okamžitě namotala a pak už jsem netrpělivě vyhlížela každý další díl.
Od té doby jsem ji četla několikrát, pokaždé s potěšením. V současnosti pozoruji, jak si Harry získává další generaci čtenářů. Dodnes se mi líbí čtivost, barvitý jazyk, promyšlenost čarodějného světa a chytře napsané postavy (snad jen Harryho příbuzní se svými výhradně zápornými vlastnostmi zbytečně blíží karikatuře), promyšlené střídání napínavých a klidnějších pasáží.
Rowlingová se Harrym uvedla jako velmi šikovná spisovatelka (až se nechce věřit, že se jedná o prvotinu). Kolik autorů se může pochlubit tím, že vytvořili žánrové stereotypy?
Nedávno jsem se zájmem přečetla rozhovor s Vladimírem Medkem (ten by mimochodem za překlad zasloužil metál). V jednom s ním ale nesouhlasím. Podle něj je úspěch knih daný především chytrým a masivním marketingem. Já jsem přesvědčena, že kniha je kvalitní sama o sobě a není to jen reklamou nafouknutá bublina. Mně (i jako dospělé a i při opakovaném čtení) přináší potěšení jako málokterá dětská kniha. A i když první díl nepovažuji za nejvydařenější z celé série, pořád si pohodlně pět hvězdiček zajistí.

Kája_14

Viděla jsem asi milionkrát film harryho pottera..... ale kniha je o mnohem lepší, je tam opravdu to kouzlo, které ve filmu moc neuvidíte. Za jeden den jsem přečetla asi šest kapitol jak to bylo zajímavé, sice jsem věděla jak to dopadne, ale i tak jsem s napětím četla. Krásná kniha, sice si ji skoro všichni přečetli nebo viděli film ale i tak opravdu doporučuji.

rest

Příběh, který si dobyl srdce milionů čtenářů a ani já nejsem výjimkou. Když se nad tím zamyslím, tak jsem s Harrym strávil nespočet hodin - ať v knižní nebo filmové podobě. A myslím, že můžu s jistotou říct, že mě jich ještě hodně čeká. Protože tohle je příběh, ke kterému se opravdu rád vracím. Určitě doporučuji

MišusWinner

Knihu jsem četla hned jakmile vyšla a teď dávaly filmy tak jsem si řekla ze si knížky přečtu a pak kouknu na filmy. Tento díl filmu nebyl pro mě už moc zajímavý asi tím ze další díly byly podle mě lepší tak jsem od knížky moc nečekala. Velice mě to ale překvapilo jak mě kniha vytáhla do děje.

ParallyShawy

Já byl vždycky opožděnej u věcí, které zrovna "frčely". Jinak tomu nebylo u Harryho, každej to četl a všichni o tom básnili a mě to vytáčelo. Pak mi kamarád vysvětlil o čem svět Harryho Pottera je, tak jsem si řekl proč ne. A tak jsem začal číst... šup a první kniha byla přečtená. Postupně jsem začal číst i další a další a strašně mě vytáčelo, když jsem musel čekat, než vyjde další díl. Je tedy jasné, že tuto knihu a vůbec celou sérii mohu doporučit. Možná je moje hodnocení zastíněno nostalgickou slzou v oku, ale s tím nic nenaděláš.

Amy05

5⭐️/5⭐️
Je potřeba dodávat něco k Harrymu. Prostě bylo to naprosto úžasné, klidně by to mohlo být 3 delší a vůbec by mi to nevadilo. Miluji všechny postavy hlavně jsem si hodně oblíbila Rona. Obdivuji Rowlingovou, jak vymyslelala tenhle svět, prostě jak musela mít všechno promyšlené už od 1 dílu. A taky miluju dvojčata Weasleovy (nevím jestli jsem to dobře vyskloňovala) No prostě, určitě jste to už všichni četli, ale pokud ne, tak si to musíte všichni přečíst, což už jste stejně všichni udělali

Jiřina18

Já už se k této sérii vracím po druhé miluji Harryho Pottera a jeho dobrodružství. Teď jsem po ní sáhla, protože 4 knížky použiju do letošní výzvy a navíc se skvěle pobavím

mi-380

Četl jsem s dětmi a o něco větší radost jsem měl z jejich nadšení než ze samotné knihy. Určité uspokojení jsem měl i ze skutečnosti, že autorka dokázala vrátit děti k četbě. Jedna dcera byla absolutně nadšená, dodnes si hýčká potterovskou sbírku všeho možného: knihy, filmy, lego, figurky a nevím co ještě (ta druhá je podobně ujetá z Pána prstenů). Pro mě byl největší potterovský zážitek, když jsem při jedné návštěvě Anglie dorazil do Oxfordu a prohlédl si tu slavnou jídelnu v Christ Church College.
70 % (aktuálně 13 150 hodnotících s průměrem 93 %, deváté místo v pořadí nejlépe hodnocených, nejčtenější kniha - 23 601 čtenářů).