Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 5 16028 1509

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

LenLen
21.06.2015

Na Harryho Pottera nedám dopustit. Jako malá jsem první díl naprosto zdemolovala, protože jsem spávala s ním pod polštářem. Měla jsem to štěstí, že knížky rostly se mnou, i teď mám okamžiky, kdy si musím některou pasáž přečíst, přestože jsem každou knihu četla několikrát.

woodward
19.06.2015 5 z 5

Jsem už starej chlap a občas se hádám se svým dospělým synovcem, že by si měl přečíst Harryho Pottera, ale on pořád tvrdí, že je to pro děti. Jakáž pomoc, neví, o co přijde. Mě ten příběh (a tím myslím celý příběh o boji s Voldemortem) naprosto okouzlil. Odjakživa jsem měl rád knížky pro děti od anglických autorů a paní Rowlingová zase jednou tenhle druh anglické literatury dovedla téměř k dokonalosti. Samozřejmě, nejrůznějších nesrovnalostí a nelogických protimluvů se v tomto díle najde habaděj, ale to se dá tak trochu čekat, když je řeč o studiu čar a kouzel; nicméně komu by to vadilo? Konstrukce celého příběhu bere dech. Směle se klene přes celých sedm dílů - z nichž každý má vlastní zápletku a rozuzlení - a přitom ani na okamžik nezapomínáte, co je tou hlavní zápletkou, a hlavní příběh o boji proti Pánovi zla se postupně rozvíjí a košatí v každé ze sedmi knih. Člověk má občas pocit, že celé to úchvatné vyprávění se zrodilo v autorčině hlavě docela naráz a ona ho pak jenom musela "hodit na papír". Pět hvězd, ani o jednu míň!

niki02
16.06.2015 5 z 5

Velmi pěkná kniha s velmi dobrodružným příběhem. Její čtení mohu doporučit jak pro mladší tak i pro starší generaci. Vždy jsem tuto knihu chtěla číst a velmi mne zajímalo zda- li bude lepší než film. Musím říci že jsem se od této knihy nemohla odtrhnout. Nemohu sice pořádně posoudit jestli je lepší kniha či film, ale mohu říci že jsem nečekala že mne tato kniha bude tak moc bavit. Již čtu čtvrtý díl Harryho Pottera a musím dodat že tento díl mne zatím bavil nejvíce :-)

Jejda
01.06.2015 5 z 5

O H.P. jsem se tahala kdysi se svým osmiletým synem :-)

mazlak
30.05.2015 5 z 5

A pak, že se pohádky nedají číst ve středním věku. Super pohádkový příběh.

dieu
20.05.2015 5 z 5

Kniha, kterou jsem dostal jako dítě....do té doby jsem vůbec nečetla, ale s Harrym se to zvrhlo a já seděla s knihami až do rána....ačkoliv mi táhne na 25, dodnes si "Potterovky" moc ráda přečtu a nebo se podívám i na film....jsou prostě TOP....:o)

MirijamFrankl
19.05.2015 5 z 5

SUPER SUPER. Jsem Potterholik.

Widow Embalmer
12.05.2015 5 z 5

Oko norka, harfy šum!
Proměň knihu v dobrý film!

haWranka
09.05.2015 5 z 5

První potterovka a já ji mám skoro nejradši. Spousta mých známých tvrdí, že čím pozdější díl, tím lepší, protože je to propletenější, je tam víc postav a víc temna a tak dále. Mně se ale zase naopak líbí díly první. Asi pro tu jejich pohádkovost.

kklepkaa
06.05.2015 5 z 5

K této knize jsem se dostala až celkem dlouho po tom co se z ní stal fenomén a nelituji. Taková jednohubka jak díky rozsahu, tak pohádkové atmosféře. Ráda se k ní, při špatné náladě, zas někdy vrátím.

lesman7
05.05.2015

Knihu jsme měli jako povinnou četbu v Č.J. a vůbec se mi nechtěla číst. nakonec jsem se do knihy začetl a nyní čtu již 4. díl SUPER!!!!!!!!!

Hissatam
05.05.2015 5 z 5

. Pri vydávaní knihy spolu s Harrym každý rok rástli aj čitatelia, takže postupne to prešlo z detskej knihy na knihy pre mládež. Ja osobne som knihu čítala hneď v ten rok ako vyšla a dokonca si ju prečítam aj teraz.
Rowlingová dokáže štylizovať vety tak, že sa cítite akoby ste sa naozaj nachádzali v čarodejníckej škole zvanej Rokfort. Vtiahne vás do deja a núti čítať ďalej, či ste dieťa alebo dospelý. Ponúknuť má čo všetkým generáciam, pretože aj pri 5-tom čítaní knihy tam objavíte súvislosti, ktoré ste si predtým neuvedomili. Ja osobne som sa rozhodla prečítať túto knihu aj v originálnom znení. Bola to moja prvá kniha čítaná anglicky a napriek tomu, že v angličtine nie som veľmi zdatná, hravo som to zvládla, keďže kniha je písaná naozaj jednoduchým, ale zaujímavým spôsobom. Takže kto ju ešte neprečítal, vrelo odporúčam.

petronella1
04.05.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když je určena především pro malé čtenáře. Film jsem neviděla, jen jsem ho stokrát slyšela, když si ho před lety děti pouštěly pořád dokola. No a jak už to bývá, kniha je prý lepší než film.

MartinBatista
01.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha !! Nikdy toho nebudu litovat že jsem si ji koupil! Čtení je svižné má spád a děj :) I když jem viděl první film kniha je vždy lepší a musím uznat že jsem si naši spisovatelku velice zamiloval :) Harry je tady ještě takový ten klučina a tyto díly mi přijdou hrozně zábavné a můžou se číst pořád dokola a neomrzí. Rozhodně doporučuji !!

Sorrow
25.04.2015 5 z 5

Po stopadesáté a nikdy neomrzí! Přála bych všem u nějaké knihy zažít ten pocit, jaký vždycky mám, když se vracím k téhle sérii! Miluju :)

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

Pedruska01
19.04.2015 5 z 5

Příběh, který zná snad každý, nezáležíc na věku. Ačkoliv jsem již před dlouhými lety četla, jsem ráda, že jsem si opět samotný začátek příběhu připomněla. Jistě, filmovou verzi znám na zpaměť, nač číst? Je to sice příběh o chlapci, který přežil, který se stal přes noc nejslavnějším člověkem v kouzelnickém světě, ale tak nějak - úplně jiný. Člověk si ani neuvědomuje, jaký v tom je velký rozdíl. Nedokázala jsem nesrovnávat knihu s filmem. Hodně "(po)drobností" ve filmu nebylo. Dozvěděla jsem se více v písmenech než v obrazech, ale dovolím si tvrdit, že v jistých ohledech byl film vytvořen lépe než popsaná situace v knize. Možná jsem barbar.
Však knížka se četla báječně a upřímně se těším, až se podruhé vrátím do Bradavic. :)
I kdybych k tomu měla nějaké výtky, což nepopírám, že nejsou, díky za tento příběh jako takový. Je to skvělá záležitost, která svým časem způsobovala téměř revoluci v dobrém slova smyslu. Přesto, Harry Potter rozhodně nikdy fanoušky neomrzí a nikdy pro ně zcela nezemře. A proč? Zkrátka proto, že je to - Harry Potter!!! :)
Snad ani nemá cenu se zmiňovat, že vřele doporučuji! :)

zuzana13
19.04.2015 5 z 5

Moje oblíbená kniha. Byla zfilmovaná.
Furt si jí čtu.Doporučuji.

Kittykitty
13.04.2015 4 z 5

Knizku som citala este na zakladnej a bola taka detska, ale ostatne diely si rada precitam aj teraz ako dospela a budem sa k nim casto vracat.

Norea
10.04.2015 4 z 5

Som rada, že Rowlingová sa nedala odbiť a šla na cestu plnú čarodejníkov, magických bytostí, pekného príbehu, myšlienok, zaklínadiel, sveta, kde sa dá všetko takým nenúteným spôsobom prežívať :) Mám rada Harryho Pottera, jeho kamarátov. Jeho príbeh je známy pre rôzne kategórie a aby ste sa viac dostali do svet kúziel, prečíajte si túto sériu, užijete si to čo filmové efekty načnú a kniha s príjemným opisom dokončia a v pamäti na dlho uložia.