Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 5 16028 1509

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

twerkit
12.02.2015

I s odstupem času je kniha stále skvělá :)

Thrawn89
04.02.2015 5 z 5

Vždy když kroutím hlavou nad tím, co čte dnešní mládež školou povinná za módní žblepty, vzpomenu si na sebe před nějakým tím pátkem a musím si nafackovat. I Harry Potter byl literárními "fajnšmekry" zatracován jako módní vlna, vymývání mozků či vykrádačka jiných fantasy. A dnes bych se na to možná díval podobně. Ale v té době jsem tím žil! A nezkazilo mě to (doufám). Takže se*u na intelektuální honění nad nedokonalostmi této fantasy série a při vzpomínce na to, jak jsem oplakal Voldemortovu smrt hodnotím plnou pětkou.

Madame R
03.02.2015

První kniha pro mě nejlepší série všech dob. Harry Potter, chlapec, který přežil, žije u strýce a tety a je utlačovaný a šikanovaný rozmazleným bratrancem a hlavně vůbec netuší co je zač ale to se brzo změní.. Příběh, který mě okouzlil v dětství a doprovázel celým dospíváním. Je v něm uloženo tolik moudra. Nejvíce mě ale dostává, že tato kniha o kouzlech nejen píše ale sama čarovná je! Vždyť naučila celou generaci dětí, včetně mě, číst. Je to nejkouzelnější kouzelná kniha ze všech.

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Harry Potter byl,je a bude vždycky moje srdeční záležitost. Snad proto, že to v mých deseti letech byla první knižní série,kterou jsem přečetla, snad proto,že žádný příběh mě doposud tak neokouzlil. Kámen mudrců jsem přečetla poprvé v deseti a od té doby jsem si ho přečetla ještě dvakrát. Je to poutavá knížka, která každého snílka vtáhne do děje,s mnoha skrytými hodnotami, které stojí za to uznávat.

Always a reader
29.01.2015 5 z 5

Není co dodat.. prostě paráda. Od knížky jsem se nikdy nemohla odtrhnout. Četla se jedním dechem. Četla jsem doma, ve škole, v autobuse...všude kde se dalo.

SpencerHastings
29.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Před čtyřmi roky jsem ji dočetla a celá série mě pohltila. Moc dobře se to četlo. Nedávno jsem se k tomuto dílu vrátila a i když jsem věděla co se bude dít, cítila jsem emoce jako postavy. Z této knihy se mi nejvíc líbil Chloupek trojhlavý pes, který chrání "poklad".

janet0728
25.01.2015 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha na světě! Skvělé zápletky, postavy, příběh. Joanne Rowlingová je genius.

Chaos
24.01.2015 5 z 5

Od začátku do konce jsem hltal každou stránku,opravdu pěkná,povedená knížka.
Už se těším,až vezmu do ruky další díl.

martunka
11.01.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, je čtivá a ráda se vracím k celé sérii.

sandra.sancho
31.12.2014 5 z 5

Začala jsem číst s cca 12ti letým zpožděním, ale stojí to za to a těším se na další díl :)

Kyta
21.12.2014 5 z 5

Celou sérii Harryho Pottera jsem dočetla před necelým rokem a teď ji začínám číst znovu. I přestože jsem věděla, co od ní mám čekat, nemohla jsem se toho skvělého čtení dočkat. Stejně jako poprvé nestíhám žasnout nad tím dokonalým fantasy světem. Je to úžasná série, kterou bych mohla číst pořád dokola...
Harry Potter je prostě srdcová záležitost a měli by si ho přečíst všichni!

eliska3246
26.11.2014

Tak tahle kniha už je opravdu klasika. Kdo ji nečetl, jako by nebyl. :D

feex8
26.11.2014 5 z 5

Kniha, na ktorej som vyrastala a ktora rastla so mnou. Vyborna kniha pre deti, ktora si ako jedna z mala komercnych bestsellerov naozaj aj zasluzi svoju popularitu.
Rowlingovej styl pisania je jednoduchy a velmi putavy, doslova vtiahne do deja. Prvu kapitolu dieta velmi necpochopi, lebo nenadvazuje na nic, ale od druhej kapitoly sa uz dej rozbieha. Citatela vtiahne do pribehu, stava sa sucastou deja, sucastou ineho, zaujimavejsieho sveta. Krasna kniha, a vsetky knihy dokopy su asi najlepsie knihy pre deti, ake poznam. Hlavne postavy su velmi sympaticke a kniha nenapadne usmernuje aj moralne.

Moje hodnotenie: 98%

Annie G.
24.11.2014

Harry Potter. Nemůžu sem napsat nic, co už by tu nebylo řečeno. Snad jen - nedivím se že je to tak úspěšné. :DD . Stojí to za to

koki.veru
22.11.2014 5 z 5

Série Harryho Pottera je prostě klasika. První díl je spíše ještě pro děti, ale i přesto je to prostě úžasná knížka a stejně tak i film :)

Ryan
22.11.2014 5 z 5

Dílo, jenž Rowlingové vydělalo na chleba. Je to první a nejslabší kniha HP ságy, i tak jí ale nelze nemilovat. Především díky tomu, že je první a tento fenomén odstartovala. Je také parádně zfilmovaná a jako jediný díl HP má vyloženě lepší adaptaci. Ještě velmi pohádková struktura tomu sluší. Quirrell jako nešťastný záporák nic moc, ale to se dá odpustit, protože když jde v HP o zlo, je tu v první řadě Voldy.

Cella
01.11.2014 5 z 5

Pro naši generaci povinnost! Narození 1990 a později, copak to někdo z vás nečetl?

Alex.Barunka
30.10.2014 5 z 5

První díl série, kde všechno začíná, všechno je nové. Kámen mudrců bych mohla číst pořád dokola a vždy budu žasnout nad tím skvělým světem :)

asanita
30.10.2014 5 z 5

První díl Harryho Pottera jsem četla v sedmi letech. Čtení knihy mě dost bavilo, je zvláštní, jak je kniha psaná. Když jsem postupně četla další díly měla pocit, jakoby kniha rostla se mnou. Zažil jste to někdo také?

xeroxino
28.10.2014 5 z 5

Tato kniha vo mne prebudila chorobu - bibliofiliu :)
Kniha splnila vsetky moje ocakavania - lahko sa cita a clovek sa pri nej dobre odreaguje