Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 5 16028 1509

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

makke
28.10.2014 5 z 5

Vzpomínám si, že jsem ležela s chřipkou, co den nemoci, to jeden díl Harryho Pottera. Bylo to jedno z nejlepších stonání.

Peťuška1993
26.10.2014 4 z 5

Jako náctiletou mě HP nezaujal... Loni jsem však neodolala a začetla se... Filmy znám z paměti, ale kniha je kniha :)

Toomm
24.10.2014 4 z 5

Jako náctiletý jsem zbožňoval všechny knihy s Harrym Potterem, bohužel jsem zestárl než jsem je stačil přečíst všechny.

Séboun
22.10.2014 5 z 5

Bylo mi asi třináct, když jsem ji poprvé držel v rukou. Od té doby jimi prošla ještě minimálně třikrát a jednou jako bonus v němčině. To samé platí pro všechny následující díly. Celá série je pro mě srdcovka a každý ze sedmi dílů má u mě plný počet.

5/5

markulka
19.10.2014 5 z 5

No, viděla jsem film Harry Potter, ale musím říct, že přečíst si knížku je mnohem zábavnější než pouze jednoduše zkouknout film... :-)

ivca2013
19.10.2014 5 z 5

Všechny díly jsem četla celkem 7x, ale rozhodně mě to neomrzelo!! Všechny knihy jsou úžasně čtivé. J. K. Rowlingová je prostě geniální. Všechno má přesně promyšlené do těch nejmenších detailů. Všem vřele doporučuji.

Habana
06.10.2014

Když jsem byla malá, tak jsem tu knížku hltala. Teď když se k ní vracím a to až po tom co jsem se snažila číst ji v originále, jsem zklamaná, jak se prvním vydáním nevěnovala taková pozornost s překladem.

Jinak soubor knih je kultovní. Kdo nečetl jako by snad nežil. Příběh se krásně line se čtenářem. Od pohádky k hororu. Co více tlachat... než říct Vítejte v Bradavicích!

VojtaStuchl
05.10.2014 5 z 5

Nejlepší dětská série ke který se vracím a budu nejspíš dlouho vracet.

Jon Sníh
01.10.2014 5 z 5

Nemožné, že jsem tu knihu nepřehltal... ale rovnou jakoby přeskakoval, za velmi rychle ubíhající 3 dny. Doporučuju. 100% jízda, 150% fantasy příběh, 200% oblíbených postav. Víc jsem nikdy u ničeho nečetl a nezažil.

katerina9455
30.09.2014 5 z 5

Je to četba pro děti jak si mnozí mohou myslet, ale já prostě Harryho miluju a stále se k němu ráda vracím! Filmová verze také super, ale knižní podaní má přece jen něco do sebe! Harry Potter je oddechové čtení, které mě vždy přenese do kouzelného světa a jsem vždy nucena přečíst celou sérii naráz! Často mi pak trvá než se zase zadaptuji na realitu a jinou četbu :D
První díl je skvělý v tom, jak "obyčejný" chlapec objevuje nový svět, kamarády a poznává vlastně vůbec sám sebe, Bradavice a všechna kouzla...

miška1803
28.09.2014

Harryho Pottera jsem přečetla už 2 krát a i když to čtu pořád do kola nikdy mě to neomrzí

Dellaine
16.09.2014 5 z 5

Můžu to číst pořád a pořád :)

stopni
12.09.2014 4 z 5

Velice pěkná pohádka psaná čtivým jazykem, od které se nejde jen tak odtrhnout...:-)

misicka2
11.09.2014 4 z 5

Po několikaletém odmítání čehokoliv s názvem Harry Potter jsem se konečně odhodlala k přečtení tohoto díla... A výsledek? Hrozně lituju toho dlouhého čekání, protože jako mladší bych knihu určitě ocenila mnohem víc. Ale i přesto, že nepatřím do věkové kategorie, pro kterou je kniha určena, musím uznat, že se mi kniha moc líbila. Příběh je skvěle propracovaný a moje fantazie se rozjela na plné obrátky. Příběh z Bradavic mě bavil a určitě tak nezůstanu pouze u prvního dílu. Knihu určitě doporučuju!

vitek.sk
09.09.2014 2 z 5

Přestože Rowlingovou považuji za patrně nejpřeceňovanější spisovatelku dneška, v dětství jsem si přečetl celou sérii HP, dnes už bych to neudělal, ale aspoň jsem si uvědomil pochybné kvality jejích knih. První jsem četl někdy v deseti. Dnes mi příběh přijde neuvěřitelně naivní a prvoplánově komerčně napsaný. Hlavní hrdinové se tu chovají pochopitelně dětsky naivně, ovšem já nikdy neměl rád jednoznačně kladné hrdiny. A taky se tu poprvé ukazuje, že Harry je v podstatě takový slaboch, který by si bez kamarádů nikdy neporadil.

_eliss_
26.08.2014 5 z 5

Autorka skvěle vtáhla všechny do prvního dílu a chvilkama jsem nemohla přestat hltat stránku po stránce.

mezer
16.08.2014 4 z 5

Vzhledem k omu že Harry Potter je klasika tak jsem si to musel přečíst musím se přížnat že paní Rowlingová má fantazii a chvilkama jsem se od knihy nemohl odtrhnout ale po přečtení jsem si musel říct že je to moc vnucené ale přesto nadprůměrné

NeznámáL
13.08.2014 5 z 5

Zde jsem propadla kouzlu kouzel. :)

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Jako všechny ostatní knižní díly na jedničku i film mi přišel zdařilý.

fiona007
12.08.2014 5 z 5

Knížku jsem četla jako teenager ještě před tím než vznikl celý humbuk kolem Harryho Pottera. Ten příběh mi úplně učaroval.
Tohle je ještě taková pohádka.
Fakt zbožňuju, jak se Harrymu otevírá kouzelnický svět, jak nás autorka provází jeho starostmi a radostmi, konec knížky je temnější, ale pořád je to pohádkový a vhodný pro děti.
Plný počet, kdyby šlo, dám i šest hvězdiček.