Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 5 16028 1509

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Anoell
26.08.2015 4 z 5

Na filmech o Harry Potterovi jsem vyrostla, ale žádnou z knih jsem do ruky nevzala. To jsem se rozhodla změnit. Ale já nevím... Pro všechny je J.K.Rowling jakousi královnou, nebo mi to tak alespoň přijde, já však na ní, kromě jejího úžasného nápadu, nic tak královského zase nevidím. Její styl psaní není zrovna můj šálek kávy, každopádně kniha jako taková je povedená, a kdyby nebylo Harryho, bůhví na čem bych vyrůstala...

socho19
25.08.2015 5 z 5

Kniha Harry Potter je moc hezká. Líbil se mi styl psaní. Přečetla jsem všechny díly a uvažuji o tom, že je přečtu znovu. Tu to knihu doporučuju rozhodně se s ní nebudete nudit.

koci.utd
22.08.2015 5 z 5

Poutavý příběh, který přivedl nejedno dítě ke čtení.

Viky.Tejralova
21.08.2015 5 z 5

Úžasný, zábavný příběh! Kniha mě moc bavila! Hned se vrhám na další díl! :-)

ivca0956
18.08.2015 5 z 5

Už jsem knihu četla po druhé a líbila se mi stejně jako prvně :)

Lukyn96
13.08.2015 5 z 5

Celou sérii už mám přečtenou, přesto si dávám repete formou audioknihy. Harryho si totiž pamatuji pouze v kostce. Je skvělé po letech si osvěžit všechny detaily z tohoto úžasného a propracovaného světa a přitom sledovat to, jak na scénu poprvé vstupují Brumbál či Snape.

Felsenberg
10.08.2015 4 z 5

Tak rád bych napsal nadšený a oslavný komentář, ale nemůžu. Někde se stala chyba. Miluji svět fantazie, kouzel a pohádek, Harry mě nezaujal. Chápu zdejší dívenky, outsidery, brýlaté dětičky a skryté vyvolené, které se v Harrym vidí. Já bohužel ne. Pokud bych si měl vybrat jiného vyvoleného, tak je to Neo. Ale to je úplně jiná pohádka :-) Ale že paní Rowlingová vytvořila zajímavý svět, to zase ano :-)

fflew
08.08.2015 4 z 5

Ve svých jedenácti letech jsem knihu odsoudila po pár stránkách, odložila ji a rok na to propadla světu Pána prstenů... Nyní, o 14 let později, mě svět Harryho Pottera neskutečně okouzlil (aby ne) svou pohádkovou, hřejivou atmosférou a ačkoli už nepatřím do cílové skupiny čtenářů, moc jsem si čtení užila a těším se na další díly.

tisha8409
08.08.2015 5 z 5

Popravdě teď sama nevím, zda dávám pětku a hodnotím film, nebo knihu samotnou.
Četla jsem ji před víc jak 12ti lety a asi si to budu muset zopáknout, abych dokázala nově posoudit míru dětskosti a zla.
Nicméně nápad je to zajímavý, neotřelý, tento a příští díl jsou ještě milé a "nevinné", ale pak už je to příliš tvrdé.

Zaujalo by mne ale víc, kdyby to byl popis toho, o čem hovoří celý námět - kluka, který unikne ze svého bídného života do světa, kam patří a tím pádem by nám ten svět měl být přiblížen jinak - víc ohledně školy, dětí, jejich studijních potížích/úspěších a toho světa magie.
Čekala jsem, že to bude o takových tématech, ne o vraždě, která se vlastně vleče, jen se čeká na příležitost a všichni okolo vědí, co bude následovat...

Nicméně.. jo, pětku si to zaslouží.
Už jen za to, že to děti po celém světě četly, i když jakmile se to dostalo k nám, záhy byl natočen film a tím pádem to děcka znají z filmu, z knih už tolik ne.

iluliacross
07.08.2015 5 z 5

Snad jediná kniha, u které mi nevadilo, že jsem nejdříve viděla film. Je to tak impozantní příběh, tak čtivý, tak úžasný. Vůbe se nedivím, že HP tak oslovil celý svět. Říkám to pořád, Rowling prostě umí. A Harry Potter se pomalu stává moje srdcová záležitost...

brčko-A
02.08.2015 5 z 5

Super,film je skoro stejně dobrej,ale kniha ještě lepší.

Pravda.Shin
01.08.2015 5 z 5

Tohle je už vyloženě srdcovka.

combatgirl
27.07.2015

První díl se mi velmi líbil a jsem hrozně spokojená ,že film byl až na drobnosti natočen i hláškami s knihy na 90 procent.Film je v tomto výpravnější než kniha,ale tak by to mělo být,né obráceně.Když je to opačně,pak je člověk nespokojený,protože ve filmu je s knihy jen málo.Už se těším na druhý díl :-)

fantasak
26.07.2015 3 z 5

První díl jen stručně uvádí čtenáře do rozsáhlého děje války Voldemorta proti Harrymu. Jak už tady bylo řečeno, první díl má hodně pohádkový nádech, vzhledem k tomu, že v hlavních rolích jsou tři jedenáctileté děti, které se samozřejmě rozhodují a uvažují jako jedenáctileté děti. Podle mě jsou díly od Ohnivého poháru dál mnohem lepší, poněvadž jsou akčnější a i o něco vážnější...

farbi
26.07.2015 5 z 5

Pre mňa celá séria za 100 bodov. Prečítala som všetko jedným dychom a po čase som si to ešte vypočula ako audioknihy. To ma nikdy neprestane baviť. Dobrodružstvá slávnej trojice, ktoré sa zažívajú cez príbeh až na vlastnej koži, sú skvelé, jedným slovom kúzelné. Postavy premyslené do detailu, a najviac sa mi páči, že je tých kníh toľko!! U tejto série nikto nemôže mať pocit, že mu je ľúto, že sa kniha skončila, ako to často u kníh býva. Veľmi príjemný pocit, sledovať, ako obľúbené postavy dospievajú pred očami.

Lauralex
06.07.2015 5 z 5

Nejsem žádná fanatička Harryho, ale mám ho ráda a první díl je vážně skvělý! Miluju, jak tento příběh okouzluje, doslova, a stmeluje lidi a životy už po desetiletí. Fenomén. Už navždy zůstane významnou knihou v našich životech. Protože tu byl "kluk, který žil". Byl. A je.

TaLu
04.07.2015 5 z 5

První díl Harryho Pottera jsem přečetla, když jsem zjistila, že můj syn doslova "zhltnul" už asi třetí díl. Takže jsem se seznámila s tímto fantastickým fantasy dílem, díky tomu, že jsem chtěla vědět, s čím že to můj syn vyrůstá. A nikdy jsem nelitovala. První díl i první film má ještě hodně pohádkový nádech, ale vždy jsem obdivovala, jak autorka udrží tu říši pohromadě v souvislostech. To co zapsala v prvním díle platilo i v těch následujících.

Rebel0007
02.07.2015 3 z 5

Rowlingová mně (i přes neustálé překousávaní tímto dílem dokola) naprosto, ale skutečně naprosto minula. Začátek s dopisy od nikoho je fajn ale potom skřeti? čáry máry? ??? WHAT? Nebylo to samé už tady mnohem líp napsáno Mr. Tolkienem???? Paní Rowlingová a i všichni ostatní omluvte, ale Rowlingová a její Harry Potter je naprosto obyčejná průměrná fantasy pohádka které prostě nemůžu dát víc hvězd než 3. P.S. Četl jsem jenom první díl a mluvím pouze o něm. P.SS. Je, to všechno jenom čistě můj názor. P.SSS. Harry se dobře čtě a tím ho může číst 9 děcko nebo skutečně 90letý děda.

notburga
28.06.2015 4 z 5

Velmi milá pohádka. Číst to jako dítě, určitě bych dala hvězd 5 (syn mi tu vykřikuje přes rameno, že určitě 5 :). Nicméně, není to kniha, ke které bych se chtěla pravidelně vracet. Já radši jiná čarodějnická díla...

Pitbullka
24.06.2015 4 z 5

Knížka byla super. Tento první díl je ještě takový poměrně dost pohádkový, proto 4 hvězdičky z 5. Další díly se mi líbí víc, protože jsou víc akční a čím dál méně pro děti.