Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Harry Potter a väzeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287824/bmid_harry-potter-a-vazen-z-azkabanu-HOY-287824.jpg 5 13214 776

Harry Potter série

V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Šebi
11.07.2011 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší díl. Objevuje se zde mnoho nových motivů ( ty se sice objevují v každém díle ale né takovém měřítku ).

-Lenicka-
14.06.2011

Jako dospívající dítě jsem knížky H.Pottera měla opravdu ráda .. tyhle knížky vás dokážou úplně pohltit ..

Tytyna
09.06.2011 5 z 5

Krása...to nepotřebuje komentář.

zlovlk
16.04.2011 4 z 5

Pro mě vrchol potterovské série! A jistě mi nikdo nebude vyčítat, když se demagogicky postavím do čela lidu a prohlásím, že nejen pro mě - tento názor sdílejí mohutní zástupové, jak jsem si četnými literárněstatistickými výzvědami zjistil. Trojka se prostě líbí.

Přísun nových poznatků, motivů a zápletek je odzbrojující. Navíc je na nich vidět, že byly skutečně plánovány s předstihem a jsou umně provázány s tím, co jsme se dozvěděli dříve. Četné odkazy do minulosti - záškodnická činnost Pobertů je v mnoha ohledech zábavnější než poněkud omšelý Harryho boj za čest, lásku, spravedlnost a sociální jistoty.

Jemné hrátky s časem a překvapivá odhalení mocně přispívají k čtivosti; nic ale není podáno natolik hloupě, že by to urazilo uměleckého snoba skrývajícího se v zákoutích duše.´

Kdyby si Potter tuhle úroveň udržel ještě alespoň několik dílů, byl bych ho ochoten akceptovat jako výtečné a snad i přelomové dílo dětské literatury. Neudržel si ji, žel. Tak se z vrcholu naposledy rozhlédněte, seřiďte si brzdidla a nasaďte magickou přilbici. Čeká nás sešup!

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

sBety
09.04.2011 5 z 5

Můj nejmilejší díl, líbí se mi jak to celé dostává hloubku: objevování kouzelnického světa, nové i stálé postavy, otevírá se minulost i budoucnost. Jedním slovem kouzelné!

Swatulkaa
26.03.2011 5 z 5

Výborná knížka :-) plná zvratů..dobře se četla.

yzmael
22.02.2011 4 z 5

porovnanie kniha/film...85 percent...páčili sa mi obe konečne odhaľujeme niečo aj z minulosti

bend-ik
14.01.2011

Jednoznačne tá NAJ časť :)

pistalka
23.11.2010 5 z 5

Lepší než první dva díly a možná nejlepší díl vůbec, ačkoliv já mám ještě o něco raději Ohnivý pohár a Fénixův řád. Právě tady začaly být postavy zajímavé a plastické, přestaly být typickými hrdiny / zloduchy. Nejlepší je posledních sto stránek. Ty mi svého času doslova vyrazily dech.
Povedlo se taky filmové zpracování. Režisér Alfonso Cuarón posunul celou ságu do temnějšího a hororovějšího hávu, čímž vznikl nejlepší film na motivy knih o Harrym Potterovi.

lera
30.11.-0001 5 z 5

Nejlepší díl ze všech :-)

Jill

Pro mně navždy ten nejlepší ze všech. 100%

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Občas nechápu, proč se vlastně Harry tak strašně těší do Bradavic, když se ho tam neustále pokouší něco nebo někdo zabít a je tam Snape, Filch a spol. Ve všech dílech, co jsem zatím přečetla mě nejvíc štvou nesmyslné tresty za hlouposti a ochota kohokoliv kromě Brumbála, uvěřit první debilní domněnce, která mu vytane na mysli. Nejsympatičtější z celé skrumáže postav jsou pro mě jednoznačně Weasleyovic dvojčata.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Podle mě asi jeden z nejvydařilejších příběhů o Harry Potterovi. Už jsem dorůstal do doby, kdy mě knihy ani trochu nezajímaly, avšak stejně jsem tuto knihu přečetl, protože jsem již byl natolik oblbnutý světem Harryho Pottera, že to nešlo ignorovat. Tuhle knihu jsem četl myslím dvakrát, neboť jak jsem již řekl, podle mě se jedná asi o nejvydařilejší příběh o Harry Potterovi.

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Pro mne nejoblíbenější. Já vím, že by to asi nedopadlo dobře, ale uvítala bych snad i nějakou knížku z dob, kdy studovali ti čtyři, kolem nichž se vše točí. Moc se mi líbí důmyslný Pobertův plánek a jediné, co mi trošku vadí, je moc vysvětlování, ale bez toho se to neobejde.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Ač jsme na databázi knih musím říct, že filmové zpracování překonává knižní předlohu. I přesto je tento příběh jeden z nejlepších z celé série, potemnělý děj naznačuje, kam se autorka bude následně ubírat. Zprvu dosti dětský příběh o jednom čarodějovi se začíná ubírat poněkud jiným (o dosti tragičtějším) směrem. Zajímavý děj, překvapivé momenty i bohatý jazyk, to vše si zaslouží pět hvězdiček.