Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Harry Potter a väzeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287824/bmid_harry-potter-a-vazen-z-azkabanu-HOY-287824.jpg 5 13242 776

Harry Potter série

V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Daxie L. Jesus
20.03.2013 4 z 5

Zajímalo by mě, kterou stať zákonu ministerstva čarodějství porušil.

Wichita
19.03.2013 5 z 5

HP a Vězeň z Azkabanu je můj vůbec nejoblíbenější díl z celé série. Nápad s obracečem času je geniální!

Indysa
18.03.2013 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl :) Je to zapříčeněno tím, že tam je Sirius, toho jsem si ohromně oblíbila už jen díky tomu, jak se k Harrymu chová :))* Zbožňuju ho, ale mrzí mě, že ve fénixově řádu ho zabijí. Jinak kniha je úžasná a ve filmovém podání, ale vážně je to asi poslední díl který bych doporučila dětem pod 9 letem, další díly radši už nee :))

kattyV
08.03.2013 5 z 5

Poslední z dílů, který bych s klidem doporučila i malým dětem. Dobro ještě pořád vítězí i když už tady začínají pochybnosti, zda je jeho vítězství opravdové.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

skvělá knížka i film

kolacky
04.03.2013 5 z 5

Sirius Black byla moje nejoblíbenější postava...I ve filmu, kde ho naprosto fantasticky ztvárnil Gary Oldman.

Tom Riddle
01.03.2013 5 z 5

Harry má za sebou dva roky studií čar a kouzel v Bradavicích, jeden bláznivější než druhý. Když se ale před nástupem do dalšího ročníku dozví, že uprchlý šílenec Sirius Black, přívrženec Voldemorta (kterému samozřejmě vděčím za svůj nick), jde po něm, dává to Harrymu tušit, že ani třetí rok nebude o nic lepší.

Bude ovšem lepší pro čtenáře. Jestliže první a druhý díl působily dojmem, že chybí větší myšlenka nebo komplexnější plán, Vězeň vše plně vynahrazuje. Rowlingová v příběhu doplňuje chybějící dílky skládačky, my se dozvídáme fascinující informace o starých známých postavách a seznamujeme se s některými klíčovými novými, přičemž všechny (včetně těch úplně nejmenších, co do prostoru v knize i do velikosti těla) jsou, jak už to k autorce patří, skvěle charakterizované.

Ač se první i druhý díl (ostatně stejně jako všechny následující) vyznačoval všeobjímající tajemnou atmosférou, právě ta je ve trojce možná nejsilnější, z největší části díky neustálé otevřené hrozbě ze strany záhadného Blacka, která činí posun k temnějšímu rázu celé ságy takřka hmatatelným.

I díky (nepatrně větší) délce knihy se konečně ke slovu víc dostávají Harryho (dosavadní) přihrávači, sečtělá a (téměř) za všech okolností chladně logická Hermiona Grangerová, i přítel do nepohody, sloužící především jako zdroj vtipů, dobrák Ron Weasley. Dynamika hlavní party funguje skrze celou ságu dokonale a každý má svoje místo, což se tady projevuje výrazně, už si spolu něco prožili a vědí, že se na sebe můžou spolehnout, zároveň se ale občas hašteří kvůli zbytečným nedorouzměním, jak to tak mezi lidmi doopravdy bývá.

Posledních cca 100 stránek knihy patří mezi moje vůbec nejoblíbenější knižní momenty celkově, a klidně je můžu číst dokola a dokola. Po prvních dvou knihách jsem nebyl prvně úplně přesvědčený, po třetí už jsem si byl ale stoprocentně jistý, že Harry Potter je skutečně něco výjimečného a J.K. Rowlingová má nesmírný vypravěčský talent, který potvrzuje s každým dalším dílem.

bibi.r
27.02.2013 5 z 5

Tento tíl je naprosto fantastický. Nejlepší ze všech :). Tajemno, humor, naděje, zklamání, hrdost, radost... to všechno v jedné malé knížce.
A právě tady jsem si nejvíc zamilovala Famfrpál a je velká škoda, že se boj o famfrpálový pohár nevešel do filmu.

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Další úžasný díl serie Harryho :)

Ay.Le
02.02.2013 5 z 5

Ať si říká, kdo chce, co chce, Harryho Pottera si vždycky ráda přečtu (hlavně od 3. dílu dál), je to bezvadná relaxace. Tenhle díl mám ráda hlavně proto, že se zde poprvé objeví postava Siriuse, kterou jsme si rychle velmi oblíbila. Je jen škoda, že nedostal víc prostoru a že to s ním nedopadne lépe...

Bet
29.01.2013 5 z 5

Další skvělá část celé série.

zuzulique
16.01.2013 5 z 5

Je mi úplne jedno, ktorý diel HP čítam, skrátka milujem všetky. Zamilovala som sa do postáv, ktoré JK vytvorila, hlboko sa skláňam pred jej fantáziou a viem, že si knihy znovu a znovu budem rada čítať, aj keď budem už staručká babka :-)

Phoenix16.cz
03.01.2013 4 z 5

A s pohádkovou nevinností se pomalu loučíme, protože děj a události v Bradavicích začínají nabírat na vážnosti. Hrdinové také povyrostli a přeci jen se už na svět nedívají skrz růžové brýle, ale začínají si vytvářet vlastní názor a berou věci do svých rukou. V knize se začíná řešit morální dilema odsouzený zločinek vs. jeho nevina.

I filmové zpracování se začíná ubírat jinou cestou, než která byla stanovena v prvním díle. Hlavní hrdinové nejsou žádné vysněné pohádkové bytosti, ale kluci a holky ze sousedství. Pouze s menším vylepšením, že ovládají kouzla a čáry.

hradil
27.12.2012 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem v prosinci četl!
S naprosto čistým svědomím dávám 5*. J.K.Rowlingová má opravdu talent na psaní. Na začátku nás zamotá do děje a v posledních třech kapitolách nám osvětlí záležitosti.
Nové postavy jako je Sirius,Lupin,Sibyla. A hlavně tu fantazii, kterou do knížky ukryla např.: Hermioniny hodiny, aby stíhala všechna vyučování,Klofan,zvěromágové,Pobertův plánek,Prasinky...
Situaci když dala Hermiona políček Malfoyovi jsem oplakal, jak jsem byl šťastný.Nejlepší kniha ze třech dílů:-).

studentik
27.12.2012 5 z 5

Opravdu nejlepší díl z prvních tří. Možná je to díky hororové atmosféře nebo díky nepřítomnosti lorda Voldemorta. Harry Potter roste se čtenáři a příběh se čím dál víc rozvíjí. Opravdu doporučuji přečíst, když nevíte kam ''šáhnout'' do knihovny:-).

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

V tomto díle začíná být hodně cítit, že to celé nebude taková pohádka, jak se zdálo v prvním díle. Skvělý!

jana89
31.10.2012 5 z 5

Třetí díl patří k mým nejoblíbenějším z celé série. Harry se dostává na nová místa (Prasinky), seznamuje se se svým kmotrem, cestuje časem... prostě paráda...

Lenies93
21.10.2012 5 z 5

na Potterovi jsem vyrostla :) skvělé!

TessDragon
11.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

Poprvé se nám zde objevuje Sirius, kterého jsem si na první pohled (knižní ;D) zamilovala, Snape mi tu připadal o dost hrubší než ve filmu, ale přece jenom film a kniha jsou jiné. Jinak se zde objevila další má oblíbená postava, Lupin.

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Miluji celou sérii HP, proto ani zde nebudu nijak kritizovat. Možná malinko, protože se mi tato kniha asi líbila že všech sedmi dílů nejméně. Ale přesto dávám velmi vysoké hodnocení. A proč? Protože bez trojky by to nebyl pravý Harry Potter!