Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3124 563

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

bosorkalesni
11.06.2016 3 z 5

Na knihu jsme se hodně těšila, je to první kterou jsem od tohoto autora četla. Musím říct, že se trochu divím bublině, která je kolem autora a hodnocení 93 % mi také přijde dost nadnesené...Není to špatné, kniha je napínavá, je tam násilí, sex, láska ..... vše co má v každé dobré detektivce být (a většinou tam i je) :-)

amanda99
04.06.2016 3 z 5

Harry opět nezklamal.

prostěkáťa
31.05.2016 5 z 5

Série Harry Hole už od začátku skvěle gradovala a Policie je pro mě perfektním zakončením.

simona5r
28.05.2016 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Skvělý výkon narátora! K samotné knize - skvěle promyšlené, plné napětí od začátku až do konce.

Disease
26.05.2016 3 z 5

Toho tahání za fusekli bylo tentokrat už trochu moc. Jinak sice opět dobře napsané, ale osobně mám pocit, že cyklus měl skončit u Levharta a ne za každou cenu to tak nějak uzavřít.

anisek989
24.05.2016 5 z 5

Podle mě po Sněhulákovi nejlepší. Jo, už je to trochu takový jako "Harry všechno přežije" no ale co by to bylo bez něj?!
Beáty mi bylo líto, ještě takovým hnusným způsobem..
A konec mi taky přijde ještě celkem otevřenej tak, že bychom se dočkali ještě dalšího HH?

Honza23
22.05.2016 5 z 5

Tolik různých vražd, různých potencionálních vrahů, osobní záležitosti Harryho. A navrch závěr, který nabádá k pokračování v dalším díle. Pokud srovnám toto dílo s (pro mne až doteď nejlepším) Sněhulákem, musím uznat, že Policie se překonala. Můj tip na vraha mi vydržel téměř do poslední chvíle, ale Nesbø opět nezklamal.

MTB
21.05.2016 4 z 5

Dobře se čte, bavil jsem se, styl JN se mi docela líbí ale... přeci jenom jsem byl trochu zklamán. Chápu že tam jsou dvě (zda se nesouvisejici) linky ale přesto se mi to přišlo hodně zasmodrchane a zbytečně rozvetvene a hlavně se stále nemohu ubránit dojmu, že leccos při zpětném pohledu nedává smysl, zůstalo nevyjasneno (a tím nemám na mysli druhou dějovou linku, která zůstal asi záměrně otevrena) a nezapadá to.

Aniga
20.05.2016 5 z 5

Pět "krásných" měsíců s HH.
První setkání proběhlo 25.12.2015 (dárek od Ježíška) a už nešlo přestat.....
Jo Nesbø stvořil postavu Harryho H., kterého snad nelze nemít rád.
Bez toho otevřeného konce, věřila bych, že série je u konce. Sám autor však napověděl, že není ještě závěr - nezbývá nám nic jiného než čekání.
Dlouhé počkání to bude :)
Když se zamyslím zpět nad těmi deseti díly - jaký jen vybrat jako pro mne nejzajímavější? Knihy se četly všechny moc dobře, takže pokud bych měla vyzdvihnout pro mne "lepší" díly - přiklonila bych jsem se k Července a Spasitelovi.
Policie nebyla špatná, také to mělo spád, ale asi jsem už snad "přeharryovaná" a potřebuji pauzu nad něčím jiným.
Hodnocením si však zaslouží HH10 pět *.

MissiPippi
12.05.2016 3 z 5

Čtivé, napínavé i se sexem. Co víc si čtenář může přát? Jenže...

Pro mě v tomhle díle byl naprostý přebytek okatého namotávání čtenáře (svatba ala z počátku jako pohřeb, nemocnice ala bezbranný a mrtvý Harry, "milion" potencionálních vrahů....atd). Nesbovi jsem to už vůbec nevěřila a dá se říct, že mě to i otravovalo. Smrt Beaty mě snad díky tomu vůbec nezasáhla. Samozřejmě, že je jí škoda. Jejímu konci se proto mohlo věnovat trochu víc času v knize. Docela bych i momentálně věřila, že v dalším díle se dočkáme jejího zázračného seskládání :D

Neustále na mě dotírá otázka jak to trio Rachel, Oleg a Harry může fungovat po tom všem?

Nesboa nezavrhuji, ale nic se nemá přehánět.

Liberush
05.05.2016 5 z 5

Jo Nesbo se při psaní Holeovek zlepšoval každým dílem. Policie toho byla důkazem. I když, Sněhulák a Levhart byli podle mého nejlepší.
Naprosto mě dostal konec tohoto dílu. Možná kdybych neměla před porodem, tak bych si ty 2 poslední stránky tolik nepřipouštěla....
SPOILER:
Jako dostal mě tou Beátou. To jsem chtěla vyskočit z okna, když jsem si to přečetla. Pořád jsem si opakovala "Ne, ne ne!" A on to fakt myslel vážně.... Je mi z toho smutno... :(

Lolila
05.05.2016 5 z 5

Výborná bodka za sériou!!!, aj keď človek nikdy nevie, či je to naozaj bodka:-). Prečítala som celú sériu, je to majster detektívok, vo viacerých prípadoch do poslednej chvíle som netušila kto je kto:-))) Polícia je super. Určite je potrebné si najskôr prečítať aspoň Prízrak, ale ak chcete rozumieť súvislostiam v jednotlivých častiach, tak odporúčam od jednotky postupne.

koniklecka
25.04.2016 3 z 5

Čtu celou sérii od Nemesis, a tak v tomto posledním díle už dokážu docela předvídat. I když mě autor pořád dokáže pěkně překvapit. Bohužel dávám tři hvězdičky, protože už je to jen odvar z minulých knih, kde je zajímavosti dosahováno přílišnou brutalitou, která mě moc neoslovuje. Stejně tak jako v Levhartovi, kdy jsem neměla po přečtení prvních pár stran chuť číst dál. Je to paradox, ale díky Nesbovým knihám jsem se ze skandinávské literatury postupně přeorientovala jinam a už ji tolik nevyhledávám. A přitom pro mě byly jeho knihy oblíbené. Jen už té brutality a nechutného a zvrhlého skandinávského násilí bylo nějak moc. SPOILER: Nicméně Harrymu jeho konec přeji a jsem za něj po všech těch útrapách ráda.

sackrebleu
25.04.2016 3 z 5

Kniha to bola síce veľmi dobrá a nadpriemerná, celá však pre mňa dosť neguje ten "wau" efekt, ktorý som zažila po dočítaní predchádzajúceho dielu. Na jednej stane dovysvetlila väčšinu otvorených otázok, na strane druhej strane sa neviem ubrániť pocitu, že to všetko skončilo až nejako príliš pekne a rozprávkovo (resp. tak rozprávkovo ako sa vo svete severských depresívnych detektívok dá) a to aj napriek tomu, že Harrymu ten šťastný koniec prial asi každý. Proste, kebyže je celá séria utnutá po deviatom diele, bola by to úplná pecka.

simonetka
20.04.2016 5 z 5

Na doporučení mé velmi dobré kamarádky jsem si přečetla Sněhuláka. Vzhledem k tomu, že mne jak Harry Hole, tak Jo Nesbo nadchnul, nemohla jsem přeci jen tak skončit.. Musela jsem si přečíst ještě něco.. Vrhla jsem se tedy na Policii. Přečetla jsem jí jedním dechem.. Do obou chlapců jsem se zamilovala a láska mne jen tak neopouští.. Pokud se někdo rozhoduje, co si přečte od Nesba a neví jakou knihu, měl by začít od jedničky, protože se tak vžije do děje, že nebude mít dost.
Takže hurá do toho a já se vrhám na Netopýra! :)

Teninka
17.04.2016 5 z 5

Knížka Policie ode mě dostává 5 hvězdiček, protože to bylo opravdu skvělé čtení :-) knížka navazuje na Přízrak a v tomto díle jde o to, jak někdo zabíjí policisty, kteří se účastnili určitého vyšetřování v minulosti. Musím říct, že mě překvapil závěr, jelikož jsou to spíše dva závry. První je, že v jednu chvíli to vypadalo, že snad Harry Hole je po smrti a ono nééé .... málem mi ale ukápla slzička :-D a ten druhý závěr mě trochu dostal co se týče té malé Aurory, kdy ji na wc pronásleduje "ten" muž.
Knížku určitě doporučuji k přečtení, ale nejdříve si přečtěte Přízrak :-)

BlackBlade
15.04.2016 4 z 5

Vyústění 10tidílného detektivního románu? Doufám, že NE! :D Souhlasím s komentářem uživatelky Clara del Valle, je tam moc otevřených konců, aby to takhle skončilo. Podle mě si Jo Nesbo potřeboval dát trošku pauzu a psát chvíli o něčem jiném, ale věřím a doufám, že se s legendárním HH ještě setkáme. Z marketingového hlediska je to tak moc dobré, že pokračování určitě bude.
Ke knize samotné - opět zajímavě postavený román, ale jak psala Clara, je možná zase až moc překombinovaný, jak tomu bylo v dřívějších knihách. Takže jen 4/5.
PS: vůbec nechápu, jak to lidi mohou číst napřeskáčku, vždyť jim musí unikat spousta detailů... ? Opravdu se přimlouvám k tomu, najděte si ten čas, buďte trpělivý a čtěte to od jedničky (Netopýr) až sem. První tři díly jsou možná slabší, ale pro příběh jako celek velmi důležité. Román je velmi komplexní a dostanete z něj naprosté maximum, které pozvedne celý obraz HH na novou úroveň.

martousek
14.04.2016 4 z 5

Pro mě úspěšné završení Harryho série. Myslím, že na styl psaní Jo Nesba si musí přijít každý sám a buď sedne, nebo ne:-). Mně sedl. Neplatí tu vždy 100% happy end a na nečekané zvrtay si musí také čtenář zvyknout, víc už neprozradím:-). Hurá do čtení.

MayB2
08.04.2016 4 z 5

Napínavé čtení, ale mám pocit, že Nesbø už vykrádá sám sebe a tahá čtenáře naprosto neskrývaně za fusekli (pacient, množství podezřelých), zatímco dřív se mu to dařilo nenápadně a o to strašidelněji.

amanek
24.03.2016 5 z 5

Chvílemi mi bušilo srdce napětím. Četla jsem jedním dechem a do konce byl pro mě pachatel neznámý. Určitě 5 hvězdiček a už se těším na další díly.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960