Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3132 3132

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

helenkan
26.01.2017 5 z 5

Napínavá od začátku až do konce.

Radka27
24.01.2017

Nemám ráda hodnocení lidí, kteří zde přeříkají celý děj, vyzradí "spojlery" a důležité události knihy. Děkuji, že příště pomlčíte.
Policie je, jako každý Nesbo, krvavý román. Tento román hodnotím z celé Hole série jako nejlepší a to kvůli perfektní propracovanosti zápletky, psychologii postav, gradaci napětí a dějové konzistentnosti, kdy kniha ani na chvíli neupadala do hluchých míst, či nudných pasáží, jak tomu bylo například u dle mého názoru nevyváženého Sněhuláka, jehož jsem se všeobecnou nudou téměř nedočetla.
Policii doporučuji.

Aymira
17.01.2017 5 z 5

Skvěle! I když jak už to u Nesba mivam, první pulku knihy jsem nevěděla, jak ji hodnotit. Hlavni postava na scéně chyběla a čtenář (alespoň ten, který již zná předchozí Přízrak) trne v obavě, kdo že to umírá a koho všichni oplakavaji. Vrah si tentokrát vzal na paškál policisty, do toho policisti samotni pátrají po jednom zvrhlikovi...
Moc se mi líbilo, jaky mel Harry v tomto dile osobní život. Svědčil mu. V závěru mi nezůstalo ani jedno oko suché. Přesto zůstalo spoustu nezodpovězenych otázek a dějových linek. Třeba se odpovědi na ne dozvíme v Žízni? Kdoví. Nektere postavy se v ději ztratily a jiné, Harrymu blizke, opet umiraly. Docela by se mi líbilo, kdyby kniha pokračovala a ja se tak dozvěděla, co se se všemi podezřelými vlastně stalo.

jirka7739
16.01.2017 5 z 5

Jsem rád, že jsem celou HH sérii četl postupně. Opravdu se to vyplatilo a 10. díl je zase kniha, kvůli které člověk zapomene vystoupit na správné stanici nebo odloží nějakou tu povinnost.
Už mám ale opět Žízeň a nemůžu se dočkat čísla 11!!

oskli
13.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout a vždycky jsem se už odpoledne těšila na večer, kdy knihu zase otevřu a strávím s Harrym pár napínavých hodin :-) Ale čím víc se blížil konec, tím víc mi připadalo divný, jak úplně zmizel původní hlavní podezřelý. Bylo mu věnovaných tolik stran a pak najednou ani slovo. Až pak se na konci objevil, skrytě... možná... nebo ne? Vůbec nevím, takže by to chtělo další díl!

izfnp
12.01.2017 5 z 5

Po slabšom 9. diely návrat na vrchol. Nesbo je Pán Spisovateľ.

Ternem
03.01.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější ze série HH. Tak masakrálně zapletenopropletenospleteno, že mi to přivodilo hromadu úžasu, strachu, radosti a pobavení. Rozhodně doporučuji všema dvaceti! :-)

michaela.ne
30.12.2016 5 z 5

Nesbo rozhodně víc bere než dává, což se už ale ví od prvního dílu. Knížce dávám 5* hlavně kvůli tomu, že jsem si užuž myslela, že dobrý konec by byl od Nesba až moc přívětivý dar, a přece jenom po těch všech ztrátách objevíte Harryho tam, kde jste ho chtěli mít. Totiž u oltáře. :-))))

Lucy84
21.12.2016 4 z 5

Čtivé, hlavně tak od poloviny knížky se nedalo odtrhnout. Některé postavy ve mě vyvolaly přímo nenávist a také byly po zásluze potrestány, což jsem ani nedoufala. Trochu ten závěr mohl být napínavější. A pak Oleg - prostě z toho moc snadno vybruslil, i přes tak závažný čin, co spáchal.

petrpospa
10.12.2016 5 z 5

Stále stejné schéma, příliš rozvláčné, zbytečné zamlčování informací, nereálný děj, primitivní jazyk typický pro většinu severské krimi ....a spousta dalších blábolů, na něž jsem narazil v řadě recenzí a komentářů na tomto webu. Jak je tedy možné, že jsem vydržel cca 5000 stránek Harryho série? Napsáno krásnou norštinou (a přeloženo ještě krásnější češtinou), napínavý příběh s gradujícím závěrem, nenásilné a vtipné hlášky.... A spousta dalších důvodů, proč se do HH pustit. Odpusťte autorovi, že Vás napíná až mate, že vrahem není zahradník, jak jste si původně mysleli, ale úplně někdo jiný. Jeho styl už je prostě takový a dějová linka běží úplně jinak než třeba v televizním Colombovi. Těm detailistům, kteří stejně jako já chtějí znát všechny vazby doporučuji začít sérii Netopýrem a nepřeskakovat. Já to sice neudělal, hlad po HH byl silnější než dostupnost požadovaných dílů, ale kdyby šel vrátit čas...
Snad jen jediná výtka autorovi: Tak krutý konec si Harry nezasloužil!
A pro romantiky, pacifisty, idealisty a podobné jedince jedna rada na závěr: Nečtěte detektivky!

Lopezka
08.12.2016 5 z 5

Tak jsem si říkala, co na tom Nesbovi každý má, šla jsem do knihovny a zrovna měli tuto knihu Policie a tak jsem si ji půjčila, bohužel jsem nevěděla, že je to poslední kniha z řady o Harrym Holeovi... Nakonec to ani tak nevadilo.
Naprostá pecka, knihy nečtu až tak rychle, ale tato mne opravdu nutila číst pořád když to šlo, i jsem ji tahala s sebou, přes to, že je to taková tlustá kniha :)) Super příběh, do detailu propracované, ne až tak přehnané, neskutečně napínavé, autor vás několikrát zmátne tím, o kom si myslíte, že je vrah, vřele doporučuji a již jsem přečetla první z řady a na další se postupně chystám :)

dikobraz
22.11.2016 5 z 5

Coooo? Fakticky som na konci myslel, ze je to pohreb... ja dam tomu Nesbovi bombu, ved mi aj slza vypadla. Dostal si ma.... A vzdal sa dalsieho clena tymu, zas zatal hlbko, tento Nesbo, to je ale spekulant. Ach jo, super. Tentokrat som odhadol podozriveho prekvapujuco dobre, bol to len pocit, ale sadol. No, aj mlade masko sa tam priplietlo, ale Harry uz starne. No parkrat skoro zomrel, klasika, na koniec prezil vsetko. Nooo, cakam na dalsiu cast. Som zvedavy, co na nas vytiahne... Tak, ostava len netrpezlivo cakat.

Samira
18.11.2016 5 z 5

Brilantní a také jednoznačně nejděsivější, tedy alespoň v mých očích. Všechny díly série jsou nesmírně čtivé, ale mnohdy jednotlivé knihy chvílemi dusily vedlejší děje. V policii vás bude bavit doslova každého slovo, je také nejvyzráleji napsaná. Na příběh nahlížíme z pohledu více postav, než jsme zvyklí a paradoxně toto střídání přináší ještě větší dynamiku, autentičnost a spolu s hlavním tématem i pocit neustálého strachu.
Ten je v knize doslova hmatelný, Nesbo se tentokrát vymanit z očekávaných schémat a nikdo není pod ochranou, obětí může být kdokoli a odhalení vraha mi tentokrát trvalo opravdu hodně dlouho.
Poprvé se mne však celý příběh hodně osobně dotkl a asi mne bude ještě dlouho strašit. Také se přiznám, že si nejsem úplně jistá kam až nás tahle králičí nora příště zavede a jestli to ještě zvládnu. Nesbo píše čím dál lépe, sugestivněji, šíleněji a tak celkově si říkám, že bych asi do Norska za odpočinkem nejela :).

Celou sérii však vřele doporučuji, ale raději jednotlivé díly prokládat něčím méně mrazivým. Za mne nejlepšímu Sněhulákovi, těsně v patách dýchají Pentagram a právě skvělá Policie!

Rendolet
12.11.2016 5 z 5

Opravdu brilantní díl..nadchl mě :)

Susan94
10.11.2016 5 z 5

Zase to byla bomba! Skvělý (ne) poslední díl. Harry mě zase bavil, konečně byl i lidský a moje sympatie k němu se tím jen zvětšili. Bylo to opět plné zvratů a tohle je po Sněhulákovi jediný díl, kdy jsem měla husí kůží. Pokud to čte někdo chronologicky, což jen doporučuji, Nesbo nás jen tak lehce neošálí a tak některé věci jsou předvídatelnější, ale i tak to ve mě zanechalo úžasný čtenářský zážitek.

bareva
10.11.2016 5 z 5

Velice detailní popisy vražd. Myslím, že více podrobné než v předchozích knihách. Samozřejmě napínavé až do konce.

Marlon84
07.11.2016

POZOR - SPOILER!!!

Nedá mi to a musím se podělit i s vlastními pocity po přečtení Policie. Klady - perfektní vykreslení atmosféry a stupňování napětí (to ostatně vždy).

Zápory - samoúčelná brutalita (znásilněné malé holčičky, zaživa rozčtvrcená Beáta Lonnová, kolega z uni alias hlavní vrahoun libující si v rozmašírování obličeje obuškem..- v jednom dílu..???? Neříkejte mi, že je Skandinávie opravdu tak temná.., nekonzistence (v podstatě má kniha dvě části - v první honí jednoho podezřelého a v druhé - střih - bez žádného pádného argumentu druhého podezřelého, zatímco první maniak se jim v klidu producíruje po ulicích, zatímco HH bere opět spravedlnost do svých rukou ( a opět se mýlí..) a nelogičnost (je Stale Aune opravdu tak brilantní psycholog, že ačkoli ví, že Valentin je venku, ani ho nenapadne dávat trochu pozor na Auroru..?).

Souhlasím s názorem, že existují lepší severské detektivky a že autor musel být v polovině příběhu přinejmenším stejně tak opilý, jako někdy bývá HH. Při četbě HH10 jsem byla spíše mnohem častěji v rozpacích, než abych si knihu užívala. A jestli závěr naznačuje, o čem bude další díl, tak sorry, HH u mě skončil (tomuto tématu se víceméně věnuje celá první část knihy bez uspokojivé katarze, na další brutalitu vůči malým dětem nemám žaludek).

haluz
02.11.2016 5 z 5

Když jsem tuto knihu dočetla, hned mi bylo jasné, že tohle ještě nemůže být konec :) no jo, ale musíme ještě víc jak půl roku vydržet :)

kloin
29.10.2016 2 z 5

Po delším čase jsem si vzal detektivku z této řady. Vadilo mi, že se autor snaží udržet napětí jen za cenu zamlčování informací před čtenářem, tyto informace však v knize všichni mají. Měl jsem pocit, že ze mě dělá blbce. Skvělá kniha to rozhodně není, ale určitě spadá mezi ty jeho lepší.

CharlesWard
10.10.2016 3 z 5

Zvláštností tento (zatím) 10. nesbovky, je třeba to, že v první třetině se třeba vůbec nevyskytuje ona postava, která dělá holeovky holeovkami. To se naštěstí mění ve zbývajících dvou třetínách, ale jinak je to bohužel, už po desáté, zase ta samá šablona. Vrah, podezření, zvraty, podstrčený vrah, a do toho nějaké to svinstvo ze stoky norské společnosti. Chystám se na Syna, tak jen doufám, že se třeba Joník po 10 knihách konečně poučil, a přijde s něčím novým...

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960