Policie

Policie
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3143 3143

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

swayno
04.05.2017 5 z 5

Asi jsem byla namlsaná z předchozích knížek a čekala jsem kapku víc, ale i tak to bylo dobrý a nešlo se od toho odtrhnout.

cukrovka
01.05.2017 5 z 5

Strhující. Vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Příběh byl jako vždy plný zvratů. Musím říct, že první díly této série mě moc nenadchly. Nesbo si mě získával postupně a od Sněhuláka jsem mu úplně propadla.

Nelly
27.04.2017 5 z 5

Lahůdka! Napětí od začátku do konce, zahrávání si s představivostí čtenáře, který se většinou marně snaží přijít na to, kdo za vším stojí. Prostě bravurní. No, a Harry už konečně není notorický pijan s chvilkovým prozřením - to oceňuji. Asi jsem mu zase přišla na chuť. Těším se na další díl.

Klára90
24.04.2017 5 z 5

Na knize mě štve jedna jediná věc - než jsem se nadála,byla přečtena.
Jsou tam šokující momenty, asi 3x během čtení jsem byla přesvědčena,že teď už na tuty vím vraha,že už jsem odhalila způsob psaní od Nesba a pěkně mě napálil teda. Už teď mám žízeň po Žízni :-)

kolacky
23.04.2017 4 z 5

Nevím, jestli tohle bude spoiler, ale rozhořčeně se ptám : KDY už konečně někdo načisto zastaví tu odpornou dvojku Bellman & Berntsen???

NADEI
14.04.2017 5 z 5

Za mě naprostá BOMBA ! Harry je prostě úžasnej chlap a celkově je knížka úžasná. Těším se na Žízeň, jestli bude HH zase tak válet.

Jiří.H
11.04.2017 3 z 5

Bohužel, za mě asi nejslabší díl. Moc překombinované, vedlejší linky, které nikam nevedou, závěr slabší.. A mimochodem regenerace některých postav po rozsáhlých zraněních, to je jak z říše pohádek. Možná to bude tím severským podnebím.. Jsem zvědavý na Žízeň, zda se Nesbo vrátí trošku nohama na zem. z mého hlediska nejlepší díly: Červenka, Spasitel, Sněhulák.

dobama
05.04.2017 3 z 5

Mám ráda J.Nesbo. Mám ráda H.Hole. ALE... Nedávno jsem přečetla "neHarryovky" možná tedy pod jejich vlivem... Nevím, ale POLICIE byla na můj vkus moc kombinovaná, možná i překombinovaná. Přibylo neuvěřitelných situací a konec vraha policistů ...?? Dnes musím ubrat * a to prvně u J.Nesbo, mrzí mne to a těším se na dalšího Harryho, snad ubude kudrnatých složitostí. ;-)

katushah
31.03.2017 5 z 5

Úžasná převraty a pointy. Nesbo opět válí.

Heidrekr
26.03.2017 5 z 5

Další úžasný kousek od severského krále, je až k neuvěření jakým stylem dokáže autor čtenáře vcítit do situace, že se mu také skoro rozbuší srdce jako kdyby byl pozorovatelem z povzdálí. Pochmůrné a místy až depresivní čtení, to je styl Nesba a touhle knihou opravdu nezklamal. Zápletka opět úžasná, čtenář do poslední chvíle netuší kdo je vlastně vrah, autor některými úryvky dokáže zmást tak dokonale, že jste si skoro jistí a najednou zjistíte, že vlastně nemáte nejmenší tušení.

Jessybelle
23.03.2017 5 z 5

Harry je prostě Harry, Nesbo je Nesbo. Pokud to je to konec, tak jsem ráda, že to takhle dopadlo. Harry si to zasloužil. Nezbývá než jet zase od začátku!

Šura
22.03.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, ale přijde mi, že už mi nenabízí nic nového, zajímavého. Nesmrtelný Harry, který mi byl dříve velmi sympatický, je víc a víc nereálný. Závěr s falšováním úmrtí policejního řezníka už na mě bylo dost silné kafe.

Vojslava
14.03.2017 4 z 5

Nakonec mi tenhle díl připadal dost smířený, i když jako detektivka to mělo spád. A koncem nic nekončí...

helusa2
05.03.2017 5 z 5

Tak to byla jízda. Knihu jsem přečetla během týdenního pobytu v Oslo. Co Vám mám povídat - když lyžujete na Tryvannu a pak se dočtete, jak tam vrah napíchl oběť na kotvu vleku a nechal jezdit dokola... Ještěže kotvy nahradila sedačková lanovka - jinak bych se tam v podvečer fakt bála... :-D
Kromě toho, že to byl velmi silný příběh, budu mít knihu navždy spojenou i s týdnem jarních prázdnin, kdy jsem mimo jiné procházela místa spjatá s HH (Schrøder, Sofies gate 5, Grønland, Radisson Blue, Akershus, Holmenkollen...). Jsem zvědavá na pokračování!!!

Miliarda
05.03.2017 5 z 5

Poté, co jsem naprosto propadl Přízraku, jsem Policii propadl ještě více a knihu přečetl jedním dechem. Nesbo dovedl svůj spisovatelský um k dokonalosti a napsal prozatím svojí nejlepší knihu. Vedle neskutečně zajímavé dějové linky Harryho Holea musí čtenář ocenit i množství neskutečně čtivých linek vedlejších, jakož i rozvoj jednotlivých postav z osloského policejního oddělení, jež doposud zůstávaly lehce upozaděny, což se však touto knihou změnilo. Množství mistrných zápletek neumožňuje od knihy odtrhnout oči, pročež toto strhující tempo vydrží až do úplného konce. Jediné čeho se trochu obávám je fakt, že se tato kniha bude velice těžko překonávat a tudíž je možné, že Žízeň nenaplní vysoká očekávání. Snad se však mýlím a Nesbo opět ukáže, že je mistrem svého řemesla.

Janet11
18.02.2017 5 z 5

Opět musím uznat, že s ukvapeným závěrem nečíst severské autory jsem udělala chybu. Brilantní detektivní thriller, skvěle vypracovaný děj, postavy, prostředí - prostě vše. Trochu mě mrzí, že je to moje první setkání s Jo Nesboem, takže upomínky na předešlé případy mi nic neříkaly, ale po této knize svou neznalost díla tohoto autora určitě doplním.

kikies
15.02.2017 5 z 5

Výborně zpracovaný napínavý děj plný zamotaných nedopovězených okamžiků, kdy člověk už fakt pomalu neví, o kom je řeč, kdo mluví a kdo umírá - což mě nakonec i docela pobavilo, jak jsem se nechala ošálit. Postava Harryho se posunula o značný kus, což je rozhodně ku prospěchu příběhu. Je fakt, že tento případ je složitý, vyšetřovatelé se točí neuvěřitelně dlouho v kruhu a přešlapují na místě, až má jeden pocit, že než na to přijdou, budou postupně všichni vyvražděni. A že tedy jejich řady prořídly (už se skoro divím, že tam má ještě pořád kdo vyšetřovat)! Prostě skvělé! ;-)

astroweb
13.02.2017 3 z 5

Syn, Krev na sněhu a některé dřívější práce autorovy se mi líbily mnohem víc. Mám dojem, že Nesbo se dal na cestu přílišné komplikovanosti na úkor čtivosti.

Matylda66
13.02.2017 5 z 5

Marná sláva, ten chlap má prostě dar od Boha. Jedním slovem majstrštyk!

ivdol
06.02.2017

Nevím, jak to Nesbo dělá, ale píše úžasně. Doufám, že se ještě dočkáme dalších pokračování. Miluju Harryho.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960