Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3124 563

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

zuzana4291
23.03.2016 4 z 5

tento poslední díl mě docela zaujal, i když jsem tam našla pár chaotických míst, ale pořád to bylo velmi dobré, sice si myslím, že na Sněhuláka to nemá, ale je to velmi podařená kniha....i když jsem si myslela, že to bude poslední díl....přeci jen ten konec to neukazuje

teery.ts
17.03.2016 5 z 5

Četla jsem od autora nejprve knihu Sněhulák, která mě naprosto uchvátila. Pak jsem četla Nemesis, která také nebyla špatná, ale trošku pokulhávala za Sněhulákem. Po přečtení knihy Policie, kterou jsem četla v angličtině, takže detaily bylo o něco těžší pochopit, musím říct, že se téměř vyrovnává Sněhulákovi a to jak v podobnosti závěru děje tak v mém bodovém hodnocení. nemůžu jinak než dát plný počet :-) Jediné co spatřuji jako negativní je velké množství postav, ze kterých jsem byla občas zmatená a vedlejší zápletky, které neměly rozuzlení, například postava studentky Silje... Mrzí mě smrt některých postav, které jsem si oblíbila stejně jako Harryho. Těším se na další díl :-)

Clara del Valle
12.03.2016 4 z 5

Pozor - hodnocení obsahuje spoiler!! Kniha dobrá, nicméně vyústění překomlikované až běda, hodně falešných stop /až moc na můj vkus/, přitom pachatel se přímo nabízel a byl snadno odhadnutelný. Při závěrečné gradaci jsem zažila menší deja vu, silně to připomíná gradaci v Harryho nejúspěšnějším a největším případu. Myslím, že se s Harrym a dalšími aktéry z Kotelny setkáme, závěr je velmi otevřený z pozice muže s velkým tetováním /proč byl sakra na tom fotbalovém stadionu a proč se zaměřil na Auroru?/. Také si myslím, že je potřeba vyjasnit další osudy hlavního kariéristy, s ním má nevyřízené účty jistá velmi vlivná dáma, které přeci bylo cosi kýmsi naznačeno a také by mě moc zajímalo, koho má ten kariéristický slizák zabetonovaného v terase! Já se budu rozhodně těšit, spolu s Jackem Reacherem je Harry Hole mým nejoblíbenějším literárním hrdinou daného žánru :-)

studentice
10.03.2016 4 z 5

Podle mého názoru důstojné zakončení této série. Četlo se jedním dechem, i když v druhé polovině četby jsem se snažila zároveň číst co nejpomaleji, abych si to potěšení prodloužila:). Nesbo si opět se čtenářem hraje, ale já jsem na tu hru přistoupila a užívala si ji. Jen konec byl podle mě až moc rychlý a opět ta cizí jména:D-často jsem se v nich ztrácela:)

estrellka
08.03.2016 3 z 5

Tak nevím, ale asi vybočím z řady nadrůměrných hodnocení této knihy... I když byly v tomto dílu silné momenty, celkově z něho moc nadšená nejsem (oproti např. Sněhulákovi nebo Levhartovi). Zejména mně vadily ty vedlejší dějové nitky, které vlastně nikam nevedly. Takže pro mě jenom průměr. Jsem zvědavá, jak bude série pokračovat.

Luciga
05.03.2016 3 z 5

Nevím, nevím... Jo Nesbo napsal rozhodně mnohem lepší knihy (čtu celou sérii, takže mám s čím srovnávat). Možná přístup stylem co rok to knížka začíná být kontraproduktivní.
V tomto případě jsem se první polovinou nemohla prokousat - nebavilo mne to, nelákalo mě nad tím přemýšlet. V druhé už to bylo mnohem lepší, kniha gradovala, tipů na možné pachatele bylo více. Ale tolik odboček k vedlejším postavám dle mého knize uškodilo.

dendy.252
01.03.2016 5 z 5

Tak mě nakonec taky zasáhlo norské šílenství. Začala jsem Sněhulákem, pak Levhart, Přízrak a tedy Policie. Četla jsem všechny knihy na jedno nadechnutí a nemohla se odtrhnout a chci víc! Výborně zpracované, humorné, nesmrtelný Harry a i happy end mě potěšil. 5 hvězdiček si to zaslouží právem. Tleskám..

Fíbí
21.02.2016 5 z 5

Jeho nejlepší nedá se vyřešit :-)

arthera
21.02.2016 4 z 5

Jedna z nejsilnějších knih celé série o HH... Kniha klasicky graduje, takže začátek jsem musela trochu přežvýkat, ale pak už to jelo samo a závěr skoro bez dechu, jídla a spánku, no znáte to, ne?
A vo vo tom to je ;-)

herotabe53
08.02.2016 4 z 5

Moje první kniha od Nesba a tak si nejsem úplně jistá, jak ji hodnotit.
Nebylo to rozhodně nic, co by mě nutilo ji přečíst co nejdříve a občas jsem se do toho musela nutit. Přečteno asi za měsíc..Bavila mě až poslední třetina..Konec nečekaný:)

čef
05.02.2016 5 z 5

Další pozoruhodná detektivka. Autor stupňuje napětí na nejvyšší míru, přihrává falešné stopy a trhá děj tak, aby pravda vyšla najevo co nejpozději a udržel tak čtenáře u knihy co nejdéle. U mně se mu to opět podařilo, chápu však, že někoho tento způsob vyprávění může iritovat, naštěstí je knih stále více, než stihneme za život přečíst.

tomvall
04.02.2016 4 z 5

tomas3046: Tohle je asi lepší řešit v diskuzi ke knize. Odpověď jsem nechal tam.

tomas3046
04.02.2016

Policie byla skvělá ale mám jeden důležitý dotaz. ( Pro ty kteří tento díl nečetli, tak nedoporučuji tento komentář číst kvůli spoilerům). Vrah kterého Harry dostane je policejní řežník (A. Folkestad) ale na konci knihy, je popsána scéna, kdy Aurora sedí na záchodě a vídí v mezeře mezi dveřmi a podlahou kovbojské boty, které byly na fotografii z místa činu a které nosil Valentin Gjersten. Znamená to teda že A. F. nebyl jediný policejní řezník a s Valentinem tyto vraždy páchali spolu?
Předem děkuji za odpověď.

avalsoraj
03.02.2016 5 z 5

Pan Nesbo si s námi čtenáři opravdu dělá, co chce. A my mu všechno věříme. Nachytala jsem se samozřejmě taky a v průběhu knihy jsem několikrát uvěřila, abych posléze zjistila, že jsem chytře balamucena a skutečnost je jiná. Na rozdíl od jiných čtenářů mě to ovšem nerozčiluje, ale hodně baví. Bylo to skvělé.

tomvall
29.01.2016 4 z 5

Tak mám pocit, že po Keplerovi končím s dalším autorem. Nesbø je nesporně celkem dobrý spisovatel, bohužel ve svých knihách vše podřizuje snahám pohrávat si se čtenářem a to na úkor příběhu. S každou další knihou o Harrym jsou tyto nesmyslné falešné stopy, nikam nevedoucí vedlejší dějové linky a zavádějící jednání postav otravnější a otravnější. Kdyby se Nesbø nesnažil za každou cenu uvádět čtenáře na scestí, často za cenu ztráty tempa příběhu, o logice nebo prosté čtivosti nemluvě, byl by čtenářský zážitek o mnoho příjemnější. Je možné, že se pan spisovatel při psaní náramně baví, kolik nesmyslných kudrlinek v příběhu vymyslel a jak svým čtenářům zase zamotal hlavy, otázka ale je, baví-li se čtenář sám.
Mohl bych tu vyjmenovat spoustu scén z knihy, kdy bylo zřejmé, že je vše jinak, než se čtenáři snaží autor vnutit, počínaje pacientem v nemocnici, konče dějem v kostele, ale je to zbytečné. Momentálně mám akorát chuť dát si od Jo Nesba na delší dobu pokoj.

vladka1695
24.01.2016 3 z 5

Priserne prekombinovane, desive se tlaci na pilu, umele a ocekavane vyhrocene situace. Styl jakym je ta kniha psana (a obecne styl jakym jsou knihy od Nesba napsané), me neskutecne rozciloval. Behem prvnich par stranek se rozjede nekolik dejovych linek, ktere se ve vysledku ukazou jako uplne zbytecne a v podstate slouzi jenom k prodlouzeni deje a ''vytvoreni'' napeti. Nakonec i ten zasadni zlom v deji pusobi hodne komicky.
Pro me, podobne jako u Snehuláka, ctení teto knihy byl promarneny cas, bohužel.

26e
21.01.2016 3 z 5

Až sa tu trochu bojím dať koment, nakoľko sa to tu červená ostošesť ... Ja neviem, decká... Som stará herka, vyrastala som na klasických anglických detektívkach s úžasnou atmosférou a psychológiou postáv... Prešla som celú sériu HH, pretože som sa k nej dostala a aj napriek prvotnému rozčarovaniu som si povedala - Dám tomu šancu... Ako čítanie na Dobrú noc ok, človek sa viac menej SVOJIM spôsobom zabaví... ale inak mám z tohto severského Jamesa Bonda rozpačité pocity... Predimenzované akcie, pre mňa naivné, miestami až smiešne dialógy, myšlienky až patetické, autor sa dosť často opakuje / aby pripomenul/ spôsobom, ktorý ma rušil... miestami som sa bavila, miestami dvíhala obočie a prevracala oči a záverečné defilé, hlavne v kostole, som už ledva dala, to už bolo na mňa fakt moc ... Hlavná postava je iste sympaťák, tak verím, že môže očariť...ale mňa to proste na 5 hviezd nenadchlo...Teraz nehodnotím len túto časť, ale celú sériu... Inak veľmi nevyrovnanú, btw... "SYN" sa mi zdal o dosť lepší počin... 3 hviezdičky dávam viac menej aj sebe za to, že som to nevzdala a dala to komplet až do konca ... a ešte chcem dodať, že ma trochu zaráža a je mi z toho tak trochu aj smutno ...že toto tu je momentálne 22. "najlepšie hodnotená kniha", pri tom je toľko skvostov na svete...

Haci
19.01.2016 4 z 5

Dočteno, vlastně se mi to líbilo, jako všichni jsem i já měla 4x jasného vraha. Jestli Nesbo napíše další knihu, tak opravdu nevím jestli ji chci číst. Strašně mě drásají popisy vražd, struktura policie a hlavně "ta úmrtí, která se neměla stát" (určitě víte která) Asi je na mě Nesbo moc drsný, několikrát jsem knížku odložila, že mě naštval a že takovou kruťárnu číst nebudu.. ale vrátila jsem se k ní a dočetla ji. Když jsem začala Policii číst, tak jsem věřila, že je to poslední Holeovka a byla jsem zvědavá a natěšená jak se všechno vyřeší, ale po dočtení jsem smutná, protože se toho vyřešilo pramálo. No prostě jsem od tohoto dílu očekávala moc...

Janinkaaaaa
19.01.2016 5 z 5

Super napínavý, zvlášt když jsem si dvakrát myslela, že se stalo neco, co jsem rozhodně nechtěla :)

MP91
12.01.2016 5 z 5

Z celé série mě Nesbo právě u Policie nejvíc potahal za nos - užuž to vypadá, že tohle musí být stoprocentně vrah a ono hle, o dvacet stran dál už je to někdo jiný. Příběhem možná ne nejlepší, ale chronologickým seřazením pasáží a napětím za mě top ze všech.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960