Nůž

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/bmid_nuz-Lx9-407982.jpg 5 2134 497

Harry Hole série

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kniv , 2019

IvaKo
06.01.2020 5 z 5

Krimi moc nečtu, ale Nesbo mě vždycky zaujme. Tentokrát jsem opravdu nadšená, pro mě je tato další epizoda ze života HH asi nejlepší. Příběh je chytře vymyšlen, detailně prokombinován a bravurně napsán (i přeložen), nemohla jsem se odtrhnout. Byla jsem napnutá od první stránky až do konce. Báječný čtenářský zážitek. Těším se na další.

MirKop
06.01.2020 4 z 5

Nesbø v neskutečné formě - tímto počinem překonal Sněhuláka.
Od začátku do konce velice svižné. Líbilo se mi prolínání příběhů Bohra, "Sviněho" a dalších - vše se na konci knihy pěkně propojilo a zakončilo.

-SPOILER-

Hodně jsem sázel podezření na Kaju, nějak jsem si pořád vsugerovával, že se mstila za to, že nedal přednost jí...ale jak jsem četl zmínku o tom, kterak může mít černovlasá Katrine s nemastným neslaným Bjornem tak hezkého kudrnatého blonďáčka, bylo vše jasné...

Jsem sám zvědavý, jak to nyní bude dál...

the_res13
06.01.2020 5 z 5

Co si budeme - prostě další skvělej kousek. Za jediný malý bezvýznamný mínus považuji fakt, že pro mne, jakožto zběhlou Nesbøčtenářku, byl vrah jasný už od poloviny. Což ovšem neubralo ani píď na skvělosti vyvrcholení HH12.

megizze
05.01.2020 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, po přečtení jsem jí koupila jako dárek k Vánocům i několika členům rodiny. Takhle má detektivka vypadat - resp. přesně takhle se máte při jejím čtením cítit. Nemůžete se odtrhnout a čtete klidně až do rána, i když musíte brzo vstávat :-).

hana1988
05.01.2020 5 z 5

Nesbo je prostě nejlepší :)

Miliarda
05.01.2020 5 z 5

Nesbo je génius. Jeho vypravěčský styl je prostě dokonalý a touto knihou to jen utvrdil. Nůž je nejnepředvídatelnější knihou o Harrym Holeovi a zároveň nejvíce šokující. Po každé dočtené knize z této fenomenální série si říkám, že tak vysokou laťku už nemůže Nesbo překonat a vždy se šeredně pletu. Po otevřeném závěru knihy jen doufám, že se Harry vrátí opět na scénu a jeho příběh mě šokuje minimálně ještě jednou.

Makyyy
04.01.2020 5 z 5

Od tohoto dilu jsem nemela prilis mnoho ocekavani,nebot predchozi 2 mi prisly slabsi oproti predeslym.Ale jsem nadsena.Kniha me sokovala a potesila zaroven.Dala bych i 6 hvezd.Moc povedene.Doufam,ze HH bude i nadale patrat po zlocincich.Tesim se na dalsi dil.

Warty
04.01.2020 5 z 5

Když už si člověk myslí, že poslední Harryho příběh je dokonalý, přijde něco mnohem lepšího. Víc není třeba dodávat.

Dominika13
04.01.2020 5 z 5

Uff, tak to bylo úžasné!! Myslím si, že Nůž je v mnoha ohledech naprosto srovnatelný se Sněhulákem a v závěru rozuzlení jej možná i předčil. Pro mě naprosto nečekaný závěr. Nenudila jsem se ani minutu, ale to asi ani u jedné knihy od Nesba. Tentokrát značný ústup od důmyslných vražedných nástrojů a precizně promyšlených naaranžovaných vražd, ale "prostá" pomsta.

Jolina
03.01.2020 5 z 5

Musím říct, že jedna z nejlepších v této řadě. Napínavé do konce a vždycky, když už jsem si myslela, že je to vlastně jasné, tak se objevilo něco dalšího. Takže pachatel neznámý až do samotného závěru. A závěr zase nabádá k neukončenosti celého příběhu. Těším se na další!

withoutchild

Zase jsem to neprokoukl.

Jamira
02.01.2020 5 z 5

Po trosinku slabsich dilech prisel opet Harry ve sve nejlepsi forme. Skvele. Nesbo me zase dostal.

petrapruh
02.01.2020 5 z 5

Napětí od první stránky, tenhle díl mě vážně moc bavil a Harry nezklamal..... Skvělý!!!!!

Hella
02.01.2020 4 z 5

První třetinu knihy mě příběh nijak extra nebavil. Prostě zase: chlastá, neví o sobě, je to hustý čuně atd., atd. V druhé polovině se ovšem Harry opět sebere a znovu předvede svoje brilantní vyšetřovací schopnosti a geniální dedukce. Bravo! Už píšete další, pane Nesbo?

Višnička
02.01.2020 5 z 5

Tak to byla jízda....přečteno asi na tři zátahy...jeden z nejlepších dílů série, ne-li nejlepší!!!!

Merynkaw
31.12.2019 5 z 5

Bomba, tentokrat Nesbo nezklamal.

jozka_II
31.12.2019 3 z 5

Cte se to opravdu dobre, ale... jedna hvezda dolu za prekombinovanost (i na autorovo meritko) a druha a druha za predstavu, jak si hledany clovek s prazdnou kapsou kupuje letenku na druhy konec sveta.

Marosusu
30.12.2019 5 z 5

Akoze toto som zhltla na supu ;-) trošku až scifi pri tých jednotlivých únosoch ale odhliadnuc od toho vraha som neuhadla až do odhalenia a práve toto ma baví na tých knihách super super super za mňa 100 bodov :-D

amanek
30.12.2019 4 z 5

Už jsem asi všech severských detektivek přehlcená. Dle mého moc překombinované.
Nejvíce mě bavilo posledních 100 stran.
A nejlepší díl pro mě byla Policie, tam mi strachy bušilo srdce, tady ani jednou, ač vraha jsem neuhodla.

KristynaL
29.12.2019

Jo Nesbø je knihu od knihy lepší. Kniha byla přečtena jedním dechem. Již od první třetiny jsem měla podezření, kdo je vrahem a byla jsem si i velmi jistá dalšími nevyřčenými tajemstvími. Jaké pak bylo mé překvapení v závěru, kdy vrahem byl někdo jiný :)

detektivní a krimi romány norská literatura

Jo Nesbø
norská, 1960