Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69463/bmid_nemesis-saO-69463.jpg 4 4106 572

Harry Hole série

Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem a alkoholik, kterému dělá problémy podvolit se jakékoli autoritě. Při vyšetřování mu sekunduje velmi zdatná policejní posila Beáta Lonnová, dcera známého zastřeleného kriminalisty, která zaujala místo Harryho zavražděné kolegyně Ellen Gjeltenové. Krátce po zahájení vyšetřování je ve svém bytě nalezena Harryho dávná láska Anna Bethsenová. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu v ten večer, kdy u ní byl Harry na večeři. Téměř vše. Jenže Harry má naprosté "okno" a z návštěvy si nic nepamatuje. Co se vlastně v Annině bytě odehrálo? Když vyšetřování uvízne na mrtvém bodě, rozhodne se Harry využít pomoci Raskola, původem rumunského Roma, Annina příbuzného a legendárního bankovního lupiče, který se sám přihlásil policii a nechal se uvěznit. I z vězení však dokáže tahat za potřebné nitky. Harry uzavře s Raskolem dohodu: Raskol mu pomůže najít bankovního lupiče a Harry oplátkou za to odhalí Annina vraha. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

cestmir
23.05.2013

U mne dobrý.............................

Rousse
17.05.2013 4 z 5

Trochu zklamání kvůli překombinovanému závěru. Ten už mi docela připomínal nejnovější knihy od Jefferyho Deavera, který už fakt neví, co by vymyslel....ALE TEN KONEC!!! Po poslední větě jsem zůstala hledět s otevřenou pusou a bláznivě mačkat tlačítko další stránky na mém Kindlu, jestli tam fakt ještě není aspoň stránka, že takhle to přece nemůže skončit!

adajka
17.05.2013 3 z 5

Trochu náročnější čtení, malinko překombinované.

Panter
09.05.2013 4 z 5

Pohodové čtení, nicméně ke konci je to trochu uspěchané a překombinované....ale o to asi v detektivce jde, že?

kuky921
30.04.2013 5 z 5

Moje první knížka od Nesba. Líbí se mi více dějových linií, detektivka je velmi čtivá. Moc se mi líbila.

keselylenka
30.04.2013 5 z 5

Opět skvěle napsaný Nesbo. Ačkoli má děj několik zápletek a dějových linií, je stále přehledný a velmi čtivý. Rozhodně nezklamal a doporučuji.

monte
27.04.2013 3 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla. Nejsem moc nadšená, ale zkusím další

Kimmie
16.04.2013 5 z 5

Má druhá kniha s Harrym Holem. Zde se vlastně setkáváme s dvěma odlišnými případy, loupežná přepadení, první končí smrtí jedné z pokladních, a druhý případ údajná vražda Harryho staré lásky. Ale samozřejmě je zde stále zájem o případ z předešlého dílu, vraždy jeho partnerky, Ellen, i když je tu pro něj prostoru méně.

Každopádně příběh, byť se to někomu na jednu knihu může zdát dost, je dobře vymyšlený a sestavený. A musím uznat, že se pan Nesbo opravdu vyrovnává vyprávěcímu stylu Stiega Larssona z knihy Muži, kteří nenávidí ženy. Jeho styl doslova drží čtenáře u knihy. U Červenky to psali také, ale měl tam několik slabších chvilek, ale to tu není. Jinak co by se ještě dalo k příběhu samotnému dodat. Možná jen to, že konec případu Anny Bethsen je trochu moc překombinovaný, alespoň tak se mi to zdálo. Nicméně to celku moc neubere a dojem je skvělý. Ještě bych zmínila moment překvapení, který zde skvěle funguje a je to opravdu překvapení.

Dále zajisté stojí za zmínku i samotné postavy, které jsou zde vykresleny do detailu. Člověk by si mohl skoro myslet, že je zná osobně. Jako by byly živé. A můžeme zde vidět pohled na jednu věc z několika úhlů pohledu různých postav.

Každopádně pokud jste ještě žádného Harryho Holea nečetli, pak vřele tuto sérii doporučuji, určitě nezklame.

nobynoblhoch
14.04.2013 3 z 5

muj prvni Nesbo,a priznam se moc dobre nechapu tu hysterii kolem nej...rozhodne bych tohle nezaradil mezi top detektivky....rozjezd hodne pomalej a i kdyz se reseni nabizelo,tak nektere veci trochu pritazene za hlavu

yueh24
10.04.2013 3 z 5

Můj první Nesbo. Kniha se čte dobře, děj ubíhá, jen mi to přišlo všechno nějaké překombinové, bylo tam moc zvratů ve stylu "všechno jinak"... osobně se mi líbila více první polovina knihy, druhá polovina mi přišla jako natahování. Nicméně jako oddychovka na dovolenou - ideální. Neubráním se srovnání s Keplerem a Larssonem. Nesbo mi přijde na úrovni Keplera - lehký nadprůměr. Na Milenium to zdaleko nemá.

maple34
04.04.2013 4 z 5

Začínám mít Nesbøho v oblibě. Nesetkávám se s ním poprvé a jsem potěšen svou koupí, protože i přes některé nedoporučující internetové recenze, jsem se rozhodl věřit té většině doporučujících. Poutavá detektivka, která zaujme dvěma souběžně vyprávěnými pásmy, navíc je přidána zápletka s Harryho bývalou kolegyní, která bude rozpletena v dalších dílech. Knihu velmi doporučuji, je to skvělé čtení. A nesrovnávejme už každou detektivku se Stiegem.

raty
02.04.2013 4 z 5

Jako každá kniha od Nesba. Trochu pomalejší začátek a ke konci se od knihy nedá utrhnout. Jen doporučuji číst knihy v pořadí, v jakém vyšly. Četla jsem nejdříve pozdější příběhy (Pentagram, Spasitel a Sněhulák) a není to úplně ideální.

nikola_p
01.04.2013 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem ji neodložila, vyklubala se z ní pěkná detektivka

HiRes
25.03.2013 5 z 5

Asi jsem se unáhlil, když jsem dal Netopýrovi 5*......... Kolik mám dát Nemesis??? 6 hvězd? 7 hvězd? :-) No pokud to tak pujde dál, tak budu jako čtenář šťastný, ale jako hodnotitel ne :-)

kacapie
23.03.2013 4 z 5

Pěkná kniha, dobře se četla. Zase jedna z těch detektivek, která člověka chytne. Ale "chytnutí" je přiměřené. Dá se v klidu na chvilku odložit a můžete jít třeba spát. :o) Byla to má první kniha od autora a určitě si přečtu další.

ajinav82
15.03.2013 5 z 5

Nap

helmiczka
06.03.2013 4 z 5

Niekomu sa to môže zdať prekombinované (aj mne), ale malo to spád.

Taja2013
03.03.2013 4 z 5

Čtvrtá přečtená kniha, ve které vystupuje kriminalista Harry Hole. Příběh v knize mi tentokrát připadal až moc překombinovaný. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale po Července jsem čekal víc. Těším se na další knihu, kde snad Harry konečně zdárně vyřeší neuzavřenou záležitost kolem Ellen.

SaDiablo
02.03.2013 3 z 5

Bavil mě až konec, cca posledních 150 stránek. Je to zvláštní; výborný plot, taky se mi to dobře četlo, ale ze severu to na Milénium a Keplera u mě prostě nemá...

bovinka
26.02.2013 3 z 5

Můj druhý Nesbo... jelikož mám v knihovně ještě jednu knihu, dám mu šanci. Ale pak už končím. Ve srovnání se všemi severskými hity je nejslabší- nemůžu si pomoct. Skoro tři týdny jsem se začítala. Zajímavý mi přišel konec. Rozuzlení má skvělá, ale to mi přijde málo.