Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69463/bmid_nemesis-saO-69463.jpg 4 4098 571

Harry Hole série

Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem a alkoholik, kterému dělá problémy podvolit se jakékoli autoritě. Při vyšetřování mu sekunduje velmi zdatná policejní posila Beáta Lonnová, dcera známého zastřeleného kriminalisty, která zaujala místo Harryho zavražděné kolegyně Ellen Gjeltenové. Krátce po zahájení vyšetřování je ve svém bytě nalezena Harryho dávná láska Anna Bethsenová. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu v ten večer, kdy u ní byl Harry na večeři. Téměř vše. Jenže Harry má naprosté "okno" a z návštěvy si nic nepamatuje. Co se vlastně v Annině bytě odehrálo? Když vyšetřování uvízne na mrtvém bodě, rozhodne se Harry využít pomoci Raskola, původem rumunského Roma, Annina příbuzného a legendárního bankovního lupiče, který se sám přihlásil policii a nechal se uvěznit. I z vězení však dokáže tahat za potřebné nitky. Harry uzavře s Raskolem dohodu: Raskol mu pomůže najít bankovního lupiče a Harry oplátkou za to odhalí Annina vraha. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

michalek16tr
19.10.2014 4 z 5

Dobré a napínavé čtení,napětí až do konce ;)

adulik23
18.10.2014 4 z 5

nesbo sa stále zlepšuje, kniha ma bavila, doteraz najlepšia zo všetkých, ktoré som od neho čítala, malo to spád, teším sa na ďalšiu, snáď v nej už konečne odhalí, kto za tým všetkým stojí :)

lvavak
16.10.2014 5 z 5

Paradni cteni, Nemesis me bavilo od zacatku do konce. Na Harryho byla usita perfektni past, myslel jsem, ze se zadrzeni a par dnum ve vazbe nevyhne. Do sameho konce jsem netusil jak to dopadne a tim byl pro me pribeh ctivy a napinavy.

H.O.
29.09.2014 5 z 5

Moje první čtení od Nesba a JEDNOZNAČNĚ musím sdělit, že poutavě napínavé, psychologické i zvratové od začátku do konce, žádné listy jsem nemusela přeskakovat, všechny stránky jsem doslova hltala....prostě úžasně napsané a před tímto sposovatelským severským chlapíkem se tedy v úctě klaním. DOPORUČUJI!

Geret
22.09.2014 3 z 5

Přišlo mi, že autor rozjel spoustu linek, které se mu už něchtělo domýšlet a na konci to prostě nějak uzavřel

kaptah
17.09.2014 3 z 5

tak nejak to nebylo uplne ono, nijak zajimave prostredi, zapletka nejakneodsypala, rozuzleni slabsi

Atamone
16.09.2014 5 z 5

Za mě fajn. Nemesis mě nezklamala. Opět velmi zajímavá gradace děje a několik neotřelých detektivkových nápadů. Poslechl jsem si i audioknihu a i ta byla fajn. Pět hvězdiček.

Jihorka
09.09.2014 4 z 5

Je to sice Harry Hole, ale konec jedné z dějových linií mi moc nesedl. Ovšem ten, kdo má rád knihy z této série by ji rozhodně neměl vynechat. Doporučuji.

Oksalakka
04.09.2014 5 z 5

Jo, jo, jo. Víc, prosím :)

Peti
01.09.2014

Další kniha ze série Harry Hole. Tentokrát se děj točí kolem bankovních loupeží a jedné sebevraždy, ovšem na konci knihy zjistíme, že všechno je vlastně jinak než vypadá. Čtivé, napínavé s happy endem :)

gotham
01.09.2014 4 z 5

Zajímavě napsané, příběh odsýpá a dobře se čte, jen mě trochu zklamala pointa u jedné linie příběhu, čekal jsem něco více šokujícího. Musím říct, že mě více bavil případ bankovních loupěží než vraždy Anny Bethsenové. 80%

michalka S.
31.08.2014 5 z 5

Tu to knihu jsem poslouchala jako audioknihu , moc se mi líbilo ze každá postava mela svůj hlas. Ale určitě si ji ještě přečtu v papírové podobě. Jinak Kniha proste skvělá jako vždycky!!

Martin, Vyškov
28.08.2014 5 z 5

Těžko něco k této knize dodat, kdo zná Nesba, ví co může čekat :-)

smilly
20.08.2014 5 z 5

Harry Hole je prostě krutopřísnej frajer, ať si říká, kdo chce, co chce. Tihle vyžilí, na alkoholu závislí detektivové s krví podlitýma očima a věčně špatnou náladou jsou nejvíc nejlepší. Je to jako milovat Clinta Eastwooda, jen se mračí a v koutku úst žmoulá párátko, ale když dávají v telce Hodný, zlý a a ošklivý, tak se určo budete dívat. Já si tedy taky neumím předtavit, že by se někdo, kdo pracuje u policie mohl uchylovat k optimismu a dobré náladě. Úplně to vidím - detektiv XY, ráno vesel vstane, jde do práce a pobrukuje si něco od Hanky Zagorové (Maluj zase obrázky dlaní horkou od lásky...šálalalalí), udělá všem z oddělení zelený čaj, shrne dění ze včerejšího dílu Cest domů, schroupne mrkev a jde vyšetřovat brutální masakr plnej neopodstatněné krve a násilí.To Harrymu rozumíme spíš, má to podělaný doma i v práci, tak je normálně nasr... ehm, naštvanej, že. Tak nějak tušíme, že se tenhle bard bude mstít, jen ještě nevíme komu.
Jop, a Nemesis byla moje první knížka (líbila se mi) ze série, teď se chystám na Sněhuláka, čtu to schválně na přeskáčku, ať v tom mám bordel.

Petulinca
19.08.2014 4 z 5

Harry jako můj miláček nezklamal, ale jeden bod ubírám za až příliš velkou komplikovanost a tím i trochu neuvěřitelnost řešení.

KattyV.
08.08.2014 4 z 5

Knihu jsem četla před rokem a odložila ji, ale v posledních pár měsících mne chytla Nesbo-mánie, tak jsem ji vzala znova do ruky.
Nelituji a divím se, že se mi předtím nelíbila.
Ale ve srovnání s Levhartem, Sněhulákem nebo Pentagramem je trochu horší.
Tady jsem si dokonce i správně tipla vraha, to se mi v předešlých knihách moc nevedlo. :-)
Teď se chystám na Netopýra, ten je jediný v modrých procentech, tak uvidíme....

geimz
07.08.2014 3 z 5

Zrejme ten priemerný zážitok z Nemesis bol spôsobený tým, že knihu som nečítal, ale vypočul si skrátenú rozhlasovú hru. Aj tu sa nachádzajú nejaké tie zvraty, no sú podstatne menej pôsobivé, než u Nesbøvých iných kníh. Na Pentagram však idem s chuťou.

fiona007
07.08.2014 5 z 5

První knížka, co jsem četla. Hrozně mě nadchla postava Beáty a celýho vyšetřovacího týmu, překvapivý byl příběh kolem Anny a určitě mě dorazil ten konec.

Blanice
23.07.2014 3 z 5

Moje první kniha od Jo Nesbo a bohužel očekávání kvalitního čtiva se nenaplnilo. Řemeslně dobře napsané, příběh by mohl skončit někde okolo strany 300, ovšem pak vyšlo najevo, že vše je jinak a hodilo to dalších 200 stran.
Četla jsem Nemesis jako e- knihu o 546 stranách, takže žádné listování a přibližně na straně 500 mě překvapil poněkud neústrojný konec příběhu . Následoval seznam kapitol a dalších 50 stran byla ochutnávka na Pentagram

klaudio042390
17.07.2014

Jo Nesbo is an artist, i mean how can someone bring up so much detail and make you live yourself by the story, 5 stars again.