Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3440 579

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

Bramhr
14.03.2015 4 z 5

Jedina se mi priblizila Snehulakovi, strhujici a napinavr!!!

bukiet
14.03.2015 5 z 5

Zatím jednoznačný vrchol série. Od počátku velmi napínavé, což je u Nesboa vcelku neobvyklé. Příběh tradičně krkolomný a závěr lehce utahaný. A rada na závěr: Nerozkopávejte v dětství Norům bábovičky, mohlo by se vám to po létech nevyplatit.

geimz
06.03.2015 5 z 5

Harry po ôsmy krát, a tentoraz naozaj vynikajúco. Snehuliak už sám o sebe nastolil dosť vysoký štandard, no podľa môjho názoru ho Levhart prekonal a zatienil. Obsahovo najdhlšia Holeovka, no zároveň aj najbohatšia (možno s výnimkou Červenky), a naviac osviežená o nebezpečné výlety do Afriky. Nesbovi sa možno dá vyčítať tá istá schématická kostra pri každej knihe, no keď je každý krát príbeh tak setsakramentsky kvalitný, veľmi ľahko sa to dá prehliadnuť. A ako inak, kniha je plná zvratov a vrah odhalený tradične tesne pred koncom, čo vždy pridáva na napätí, ktoré je zavŕšené na úpätí konžskej sopky. Už sa neviem dočkať, akú odysseu si Harry ešte bude musieť zažiť na konci svojej cesty. Hor sa na Prízrak.

knihomol 61
01.03.2015 5 z 5

Musím říci,že mě spisovatel opět nezklamal.Nečtu jeho knížky jednu za druhou,ale tentokrát jsem si chtěla přečíst opravdu něco pěkného ,a tak jsem po ní šáhla.Pravda je,že ta jména v příběhu byla podobná a musela jsem se vracet,abych si to srovnala,ale NESBO opět jedinečnej ve stylu psaní,napětí,spoustě informací,prostě,to je ON a nikdo jej nemá šanci napodobit a tak je to správně.
Možná mi někdo řekne,že to a to je přitažené za vlasy,ale v celkovém pohledu na příběh mi to až zase tak nevadí.Jsem ráda,že mám jeho všechny knihy,protože je opravdu jedinečný.
Knihu určitě doporučuji !

petrulka
22.02.2015 5 z 5

Pro mě lepší než Sněhulák, naprosto perfektní začátek - líbil se mi Harry v Hong Kongu :-) i původní vražedná zbraň.. celá kniha má švih. Až dusivě famózně popsaná atmosféra pod lavinou. Nijak extra zvlášť "úchylné", ale to je možná tím, že jsem vyrůstala na Kingovi :-)) Dočteno včera nad ránem - ty kruhy pod očima fakt stály zato!

Mako123123
10.02.2015 2 z 5

toto mi skrátka nejako nesadlo. až príliž drsné. plno vaty a zdĺhavých opisov. navyše tam bolo plno momentov ktoré (alebo veľmi podobné) som už čítal v iných krimi-detektívkach. hóódne toho som preskakoval a hóódne toho čo som nepreskočil som ani skoro nevnímal. keby tá kniha mala tak 300 strán možno by som sa k tomu staval inak, menej s nezáujmom. takto som vedel že sa bude veľa kombinovať a zdržovať. celkový efekt však- aspoň to čo som čítal a zachytil, bol dobrý.

Selinute
25.01.2015 3 z 5

Po dvouleté pauze, kdy jsem přečetla Sněhuláka, je toto moje pátá knížka od Jo Nesba. Po každém přečtení nového titulu se ujišťuji v přesvědčení, že to nebylo špatné, ale ... Například této knížce by rozhodně prospělo zkrácení minimálně o dvě stě stránek a byla by rozhodně "čtivější". Nemůžu si pomoct, ale pro mě byla místy krutá, drastická a trochu překombinovaná. Stojí za přečtení, to ano, ale pro mě Jo Nesbo s HH rozhodně není ta pomyslná špička severského ledovce.

Val
24.01.2015 5 z 5

Harry,Harry.....tvoje komplikovanost mi tedy dává zabrat. :-) Proč se kniha jmenuje Levhart jsem sice taky nepochopila, ale jinak u mě za plný počet. Napětí téměř hmatatelné a nervy drásající zvraty mě moc bavily. Holeovky nečtu postupně, nýbrž jak mi která příjde pod ruku, páč není v mých silách, aby to bylo jinak. Nicméně v tom nevidím u sebe mínus. Patřím totiž mezi ty neukázněné čtenáře, kteří se dívají pár stránek dopředu :-) Jinak musím říct, že si postupně na Harryho zvykám a kniha od knihy je lepší ....

mysiacik
22.01.2015 3 z 5

Začátek slibný, ale pak mi to přišlo překombinované :(

marca_m
17.01.2015 4 z 5

Nesbo umí psát jako málokdo, nicméně po pro mě nepřekonatelném Sněhulákovi jsem si u Levharta říkala, že už to autor s těmi všemi psychopaty, se kterými se Harry Hole setkává, trochu přehání.

Evik30
16.01.2015 4 z 5

Tahle kniha mě tak nevzala za srdce jako Sněhulák. Levhart byla moje páta kniha od Nesboa (Sněhulák, Netopýr, Červenka, Spasitel), když nepočítám Doktora Proktora, který je spíše určen dětským čtenářům. Děj je dost vykonstruovaný a pro mě dost náročný na čtení. Pár věcí je až moc překombinovaných. Pachatel byl dlouho neznámý, i když určité teorie si čtenář mohl vytvořit. "Válka" mezi oddělením vražd a Kriposem čtenáře utvrzuje v tom jaký je v Norsku i jinde na světě boj o to udržet si posty. Kdo je tajemný vrah "Kavalír"? Jak to dopadne s Harrym Holem? Od alkoholu přešel k drogám. Smrt otce ho také poznamenala a mladá kriminalistka Kaja Solnessová se do něj bezmezně zamilovala. Ale Harry je svéhlava, takže na konci příběhu balí kufry a "frčí" zase dál.

martina9505
10.01.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem - perfektní děj, velmi napínavé :)

dzafik
07.01.2015 5 z 5

Samozrejme jsem mela svou teorii o vrahovi, ktera byla samozrejme rozcupovana na cucky :-) Je pravda, ze to bylo misty az moc natazeny a Harry prezije proste vsechno..snad se jednou uplne nerozpadne:-) Napinave cteni.

Richardson
07.01.2015 4 z 5

Doposud jsem všem předchozím dílům dal plný počet, ale u tohoto dílu poprvé jednu hvězdu uberu. Přišlo mi to už všechno přece jen až moc překombinované a akční. Tím rozhodně nechci říct, že nestojí za přečtení, to vůbec ne :-)

callahanh
01.01.2015 4 z 5

S každou další knihou je Harry Hole sympatičtější a sympatičtější a i přes mnoho jeho nedostatků mu zkrátka nelze nefandit. V tom spatřuji obecně největší sílu Nesboho knih, protože Hole je opravdu výtečně napsaná postava, která má nějaký vývoj a nepostrádá motivaci, navíc je velmi fikaně veden jako jediný odborník na sériové vrahy v Norsku, proto není prakticky možné, aby byl z nějakého případu odstaven. Levhart je klasická "nesboovka", která je skvěle vymyšlená, dobře a rychle se čte, hlavně je plná napětí a troufám si říci, že i ten zkušenější čtenář má velké problémy s odhalením vraha, protože Nesbo vždy to nejzásadnější odhalí až na poslední chvíli, kdy to dojde i čtenáři, takže potenciálních vrahů existuje několik. Kniha disponuje pořádně hutnou severskou atmosférou s občasnými odskoky do Afriky, opravdu zvrhlým pachatelem (a pořádně bizarním vražedným nástrojem), zajímavými vedlejšími postavami a nezbytným napětím. Je možná škoda, že po odhalení vraha následuje ještě zhruba sto stran, které už nejsou tak skvělé jako ty předchozí, nýbrž "jen" velmi dobré. Zamrzí nejspíš i to, že z Holea už je ke konci malinko superman, který přežije všechno a všechny zachrání na poslední chvíli. Nebýt protahovaného závěru a tohoto faktu, možná bych šel i na plný počet. Ale na Přízrak se stejně těším hodně. 85%

spartacus
01.01.2015 5 z 5

Je to moje první setkání se severskou krimi, ale je mi jasné, že nebylo poslední. Nikdy jsem krimi nevyhledával a díky Jo Nesbo jsem změnil názor :-) Harry Hole - říkám Jóóó

Jia
30.12.2014 5 z 5

Všechny zasloužené pochvaly byly uděleny, já jen dodávám:
Knížku jsem si nechala jako lahůdku na vánoční období, četla se moc pěkně, jen pár prvních a posledních stránek mě nepatrně nebavilo. Líbila se mi trocha romantiky a poetiky, která se občas vyskytla a moc ráda mám zde párkrát vytýkané "překombinování".
Přesto se mi Sněhulák líbil o trošku víc, dávám 4 3/4 * :-)

Wyder
28.12.2014 4 z 5

Jednu hvězdu dolů za posledních 100 stran, kdy už byl vrah znám. Nějak mi to tam už přišlo zbytečné, spíš jsem čekal na konec. Prvních 600 stran ale výborných, těším se na poslední dvě knihy ze série.

čuřil
19.12.2014 4 z 5

Povedla se moc. Četl jsem od autora už nějaké knížky, tato se mu také povedla. Od začátku až do konce to mělo tak říkajíc "grády". Mohu jen doporučit.

Betty11
11.12.2014 5 z 5

Kamarádka mi radila, že toho autora prostě MUSÍM zkusit a tak jsem zkusila. V knihovně naprosto rozebraný a žádaný a tak jsem neměla možnost vypůjčit si první knihu z řady, popadla jsem tedy momentálně dostupného Levharta. A musím říct - výborná záležitost, autorovi se dařilo udržet mě v napětí po celou dobu, za moji osobu doporučuji a jestli se mi poštěstí "urvat" v knihovně další jeho kousek, tak to rozhodně udělám.

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960