Levhart

Levhart
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3454 3454

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

Sumiko
15.10.2015 5 z 5

Super knížka - 10x si myslíte, že už je vše jasné, aby jste pak po 11. zjistili, že jasné není vůbec nic
:o). Čtivá knížka, která má spád a nebudete se ani chvíli nudit. A jako bonus očekávejte nečekané zápletky a rozuzlení. Jednoznačně doporučuji!!

misbyxo
11.10.2015 5 z 5

Tahle knížka je ukázka všeho co série HH má v sobě. Jedna z nejlepších z této série. Ikdyž má hodně stránek nepřišlo mi že by byla zbytečně natahovaná a zdlouhavá, četla se mi hezky a prostě s Harrym Holem(?) bych mohla vydržet až do rána a číst si jeho myšlenky. Je to postava na kterou se nezapomíná, která mi přijde že dýchá a pohybuje a těžko se mi chce věřit že existuje pouze na papíře. Jako obvykle rozlouskl případ který nemohli dát dohromady několik měsíců bez něj, ale ani pro něj to jednoduchý nebylo. Těším se na přízrak jak malá a nemůžu dát míň než 5*

danka13
11.10.2015 5 z 5

Detektivky téměř nečtu, ale tato se mi líbila. Nezbývá než doporučit. Přežila jsem i docela drastické popisování vražd :-), hlavně, že hlavní hrdina přežil, už louskám další s číslem 10.

carla17
05.10.2015 5 z 5

Levhart je podle mě z celé "holeovské" série, která je bezesporu skvělá celá, nejdokonalejší. Byla jsem z té knihy opravdu unešená.

ellescorpio
02.10.2015 5 z 5

Ale jo, dáme 5, i když úplně čisté nejsou. Konec byl něco mezi Bondem a Supermanem. Knížka úžasně napínavá, prostředí norských hor, kde brzo padá tma a laviny, vtáhlo mě to jedna báseň. Na konci super zvraty, když už si myslíte, že víte vraha a vše zapadne je to najednou jinak. Líbilo se mi o dost víc než Policie. Jediné, co mě mrzí je, že tam je dost popisů vraha ze Sněhuláka, mj. o jeho nemoci, na kterou umírá a kvůli tomu teď, když čtu Sněhuláka, tuším od začátku kdo to je, což je škoda.

zuzana4291
09.09.2015 3 z 5

Jelikož už jsem přečetla většinu knih o Harrym Holeovi, tak bych řekla, že tohle je čistý střed...přesněji jsou lepší, ale i horší.....přišlo, že kdyby člověk vynechal prvních 500 stránek, tak by se vůbec nic nestalo......

Alpasstyle
05.09.2015 5 z 5

Musím přiznat, že jsem četla Levharta jako první knížku od Jo Nesba, kniha mě velmi nadchla. Byla to moje první detektivka a nevěděla jsem absolutně, do čeho jdu. Opravdu super příběh, u kterého jsem měla i husí kůži. Těším se, až budu mít zase tu čest přečíst si další z knih.. :-)

ivzu77
21.08.2015 5 z 5

Pro mne super čtivý detektivní příběh s plno rozvětvenými příběhy. Život, osud, myšlení a taktiky Harryho Hola mne baví. Jsem ráda, že jsem měla předtím přečteného Sněhuláka a byla jsem tak v obraze.

princesse
18.08.2015 4 z 5

Jsem trochu v rozpacích, čtu ostatní komentáře a nemohu se úplně rozhodnout co přesně o téhle knize napsat. Mé první setkání s knihou od tohoto autora. Stejně jako Hanina61 jsem vášnivá čtenářka a dlouho jsem knížkám JN odolávala, brala jsem to také jako módní trend a řekla bych, že to tak trochu i je. Nic extra, ale dá se to. Rozhodně žádná "láska jako trám" k hlavní postavě se nekoná. Narozdíl od Haniny61 zaháčkovaná určitě nejsem ... Klidně si přečtu i jinou knihu JN, pokud se vyskytne v okolí, ale nebudu je vyhledávat cíleně. Za mě opravdu žádná pecka ...

Martin, Vyškov
17.08.2015 5 z 5

Great :-)

Hanina61
15.08.2015 5 z 5

Ač vášnivá čtenářka, dlouho jsem knížkám JN odolávala, připadalo mi, že to je jen taková "móda" a nechápala jsem, co na nich všichni mají. Stejně jsem nakonec neodolala a hned po přečtení jedné z nich, jsem už moc dobře věděla, co na nich všichni mají. Nicméně... někdo tu někde psal, že pokud nechcete začít číst od Netopýra, tak aspoň od Sněhuláka. Tak jsem to i udělala. A někdo tu někde psal, že "Harry Hole je prostě LÁSKA". Přesně tak. Po Sněhulákoi a Levhartovi jsem totálně "hooked on", neboli "zaháčkovaná". Chystám se na Přízrak a je mi docela jasné, že jakmile přečtu Policii, dojde i na všechny předchozí díly, počínaje Netopýrem. Opravdu super čtení... :-)

Chmur
14.08.2015 4 z 5

Určitě je kniha psaná velmi čtivě. Konec je podobně jako v Sněhulákovi příliš přitažený za vlasy. Celkově se ale jedná určitě o podařený literární počin.

Melanka
27.07.2015 3 z 5

Překombinované, nepravděpodobné, nicméně čtivě napsané. Taky si říkáte, kde ten alkoholik a feťák Hole, který nic nejí a kouří jednu za druhou, v sobě bere tolik síly?

Honza23
25.07.2015 4 z 5

Po Sněhulákovi, se nemohu ubránit srovnání s Levhartem. Vraždy zde již nejsou tak propracované a jejich motiv mě taktéž příliš neuzemnil. Nicméně se mi líbilo, že autor přidal další "vedlejší" děje, kdy se soupeřilo o nadvládu při vyšetřování vražd nebo nepříjemné Harryho osobní záležitosti. Nicméně na 5 hvězdiček to není, to bych Sněhulákovi musel domalovat šestou.

wally
20.07.2015 3 z 5

Zamotané....tak strašně zamotané, že si to ani neužijete. A poprvé musím souhlasit, že hodně zbytečně natahované...co se to děje s autorem???

Hedwik
20.07.2015 4 z 5

Pan autor mě jako vždy totálně rozhodil. Když už jsem tušil, kdo je vrah a budu si moc dopřát zasloužený odpočinek...ono najednou ouha, vše je jiné a spánek se nekonal :)

tatruszka
14.07.2015 4 z 5

Tento příběh mi přišel trošičku "slabší", než předchozí díly - možná natahování příběhu o hlavní postavě? Nevím, každopádně utor je úžasný spisovatel, další díl si přečtu se stejným očekáváním, jako ty předhcnozí.

TaLu
08.07.2015 4 z 5

Po knize Sněhulák mi Levhart přišel nějak "až moc"
Až moc stránek v knize?
Až moc kombinací?
Až moc jmen?
Ale to všechno je právě tento autor ve svých knihách.
A skrze to všechno se v poslední třetině knihy vždy zrychleně řítím k závěru.
Jakou rychlostí se vlastně žene lavina ?
Jen stále žasnu, jakým způsobem zachází autor s hlavní postavou.
Harry Hole už je opravdu nějak téměř nadmíru zdevastován.
Už jsem psala, že doporučují tyto knihy číst "jedním dechem", protože při odkládání se v nich, alespoň v první třetině knihy, ztrácím.

Bar16
06.07.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů s Harrym. Pro mě jednoznačně pět hvězdiček!!!

Ječmínek
30.06.2015 2 z 5

Můj první Nesbö. První polovina knihy dobrá, čtivá a zajímavá, ovšem brzy jsem měl zmatek v tom množství norských jmen. Ve druhé polovině protahované a hlavně hodně překombinované. Začal jsem se místy i nudit. Příběh začal být nereálný. A přestal jsem dumat nad tím, kdo je vrah, protože jsem věděl, že autor si stejně udělá nějaký další zvrat. Proč musí mít takováhle kniha 720 stran? Že by autor příběh schválně natáhl, aby víc utržil? Vždyť dobře ví, že je tak známý, že své knihy prodá ať jsou hubené nebo tlusté. Tak lepší tlustá a dražší, ne?

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960