Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3439 579

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

sassenkka
21.11.2019 3 z 5

Nebyla to úplně top strop Nesbovka, ale i tak jsem si čtení užila a byla napjatá. Bylo to místy fakt hodně drsné, ale co jiného můžeme od autora čekat že. :)
Zápletka zajímavá, závěr, u kterého jsem se zapotila. Takže dobré, spokojenost.

munka
19.11.2019 4 z 5

Veľa strán a ešte viacej brutality. Harry je superman, toľko zranení prežiť a ešte s minimom lekárskej pomoci.

OldřichHanton
12.11.2019 4 z 5

Z mého osmého setkání s komisařem Harry Holem mám poněkud rozporuplné pocity. Levhart navazuje na asi nejlepší díl v sérii Sněhuláka, jeho kvalit však podle mě nedosahuje. Na můj vkus je zápletka zbytečně překombinovaná, s několika dějovými linkami, některé asi budou pokračovat v dalších dílech, ale občas jsem se v tom už trochu ztrácel. V akčních pasážích Nesbo každý díl trošku přidává a postupně dělá z Harryho Hola téměř superhrdinu, který přežije úplně vše.
Pořád se samozřejmě jedná o velmi dobrou detektivku-thriller, která se čte jedním dechem. Za nějakou dobu se určitě pustím i do dalších dílů, tak jenom doufám, že Levhart byl jenom zaškobrtnutí a ne klesající trend.

JanHrnecek
06.11.2019

Zase ten Harry Hole. Zase ho milujete a zase jste na něho naštvaní. Zase strhující. Zase nemůžete knihu odložit. Zase jsem unešen. Zase plný počet hvězd.

jfialova
05.11.2019 4 z 5

Nesbo opět nezklamal a Harryho opravdu nešetřil. Ke konci byl teda děj pěkně zamotaný. Každopádně jednoho pachatele jsem odhalila asi v půlce knihy, druhý se tak nějak nenápadně přidal, ale nakonec to bylo všechno jinak, než jsem si původně myslela. Takže napnutá jsem byla od začátku až do konce a tak to má být!

esterkucerova
28.10.2019 5 z 5

Příběhy s Harrym Holem lze třídit na velmi dobré nebo ještě lepší. Levhart je ta ještě lepší.
Jako vždy mě Nesbo nezklamal a ačkoliv by tloušťka knihy mohla někoho odradit, děj je napínavý a krásně plyne.
Harry se, jak už bývá zvykem, dostane do kontrastu s tím, že je to na jedné straně nenapravitelný alkoholik, který teď padá i k něčemu horšímu a jehož život je v troskách, ale na stranu druhou je to génuis, který během jednoho příběhu vlastně tak trochu nereálně dvakrát přežije vlastní smrt.
Tohle je sci-fi, které Harrymu Nesbo daroval a mně zase nenásilně vnutil chuť tomu věřit, takže mi to vlastně nevadí.
Nicméně mrzí mě, jakým stylem Nesbo Harryho vede, přála bych mu trochu štěstí, aspoň na chvíli.
Vymýšlení příběhu a zápletek je jako vždy naprosto mimo chápání obyčejné lidské mysli, prostě brilantní.
Moc se těším na další přízrak s Olegem v hlavní roli.
4,9/5

danielavachova
28.10.2019 5 z 5

Napínavè od začátku do konce,ani více než 700 stran mě neodradilo, Nesbo prostě umí.

ewisek22
30.09.2019 4 z 5

U této knihy s HH mám smíšené pocity. Knize by prospělo, kdyby byla minimálně o 200 stránek hubenější. Vyšetřování mi přijde zbytečně vleklé. Naštěstí převažují pozitiva...co se týče detektiva HH - ten je a bude pro mě top. Nesbo prostě umí konce...posledních asi 100 stránek bylo super a akční. Leopoldovo jablko - super nápad ( s tím jsem se doteď nesetkala). Takže suma sumárum...dávám čtyři hvězdičky.

pavels36
30.07.2019 4 z 5

Harry je fakt dokonalý detektiv se spousty chyb.To knihu i hrdinu dělá více přirozeného.Nemám rád dokonalé postavy ala Reacher od Childa. Tato kniha se čte sama a nechybí v ní v podstatě skoro nic. Doporučuji

Dada077
25.07.2019 5 z 5

Zaujímavosťou je Leopoldovo jablko, staroveký mučiaci nástroj, ktorým v románe prichádzajú o život dievčatá. Na vypátranie sériového vraha je nutné v Honkongu nájsť a späť do Nórska privliecť Harryho Holeho, stálicu na hviezdnom nebi nórskej kriminálky , hoci telom a dušou odovzdanú nielen alkoholu, ale už aj ópiu. Napínavé, ako každá z nesbooviek.

mataj
22.07.2019 5 z 5

Za mě tedy výborná kniha, napínavá a hodně promyšlená. Je pravda, že "Sněhuláka" jsem četla už před pár lety, ale tahle se mi asi líbila o fous víc.

cmelda87
18.07.2019 5 z 5

Moje první prečtená kniha od tohoto autora. Chvilku mi trvalo, než jsem "najela" na jeho styl. A trošičku mě mátlo to propojování a odkazování na Sněhulaka, ale líbilo se mi to. Celkově. Určitě si časem přečtu další.

Mirin1349
08.07.2019 5 z 5

S každým dalším dílem mi přijde, že je příběh o kus promyšlenější, o velký kus nechutnější a že prostě ať chcete nebo nechcete, tak musíte mít Harryho čím dál tím raději. Nevadí, pokud nečtete knihy chronologicky, ale určitě si čtení užijete více, pokud vážíte s Harrym cestu od samého začátku. Máte tak možnost pozorovat vývoj jednotlivých vedlejších postav. Na vraha nepřijdu prakticky nikdy, ale už jsem se naučila nevěřit prvnímu, druhému a někdy ani třetímu jménu, které nám autor předhodí. :) Těším se na další díl.

Warty
30.06.2019 5 z 5

Opět naprosto bezkonkurenční. Zápletka skvělá, napínavé od začátku až do konce, rozuzlení, jak se patří. Nesbo prostě umí.

Hakl54
17.06.2019 5 z 5

Nesbo má v knize promyšlené zápletky, rafinované vraždy, zajímavé postavy, spoustu násilí, hodně krve, trochu lásky a sexu a dost napětí. A tak čtete a čtete až nakonec vše dobře dopadne. Lidi se prostě rádi bojí v teploučku svých domovů.

Gabri-88
09.06.2019 4 z 5

Harryho scena s jablkem byla nechutna. Ale to by nebyl Jo, kdyby takovou scenu nevymyslel. Fuj, nechci vedet kde na ty napady Jo chodi ;-)

"Protoze bolest a smrt nejsou pro cloveka to nejhorsi. Nejhorsi je ponizeni."

Tereziee
09.06.2019 5 z 5

Harry mě pořád baví a bavit bude. V Levhartovi opět dokázal, že má v hlavě neuvěřitelný myšlenkový pochody a zároveň...že je tak trošku nesmrtelný :D
Případ byl skvěle zamotaný, a vždycky když už to vypadalo, že je případ vyřešen, se objevilo něco dalšího.

Kristy78
03.06.2019 4 z 5

Opět skvělé a napínavé čtení. Jen mi možná konec přišel už moc překombinovaný - mám dojem, že Harry zvládnul asi 3x přežít svoji smrt, ale vždy se z toho dostal ;)
Ale aspoň se můžu těšit na další díl :)

GraceC
20.05.2019 5 z 5

Další čtivá detektivka s Harrym v hlavní roli. Už dlouho jsem žádný příběh tak nehltala. Brilantní zápletka, která je i na Nesba výjimečně spletitá, vás rozhodně uchvátí a u popisů míst činů máte pocit, jako byste tam opravdu byli a běhá vám mráz po zádech. Prostě jeho další kniha, kterou můžu jen vřele doporučit a téměř vás prosit na kolenou, abyste si ji taky přečetli.

Hodnocení: 9/10
Poslední věta: Dostal tip na slibného koně ve třetím dostihu.

Dashmo
15.05.2019 5 z 5

Zatiaľ najlepšia časť v sérii!Napriek zavažnosti celého prípadu boli do príbehu vsunuté vtipné dialógy a poznámky, takže som sa miestami dobre posmiala.Harry má moje veľké sympatie aj za jeho posledné rozhodnutie, ktoré súvisí s Rachel.

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960