Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1072 269

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

beran25
20.10.2017 1 z 5

Už dlouho se mně nestalo, že mi bylo úplně jedno kdo nepřežije a jak vůbech děj dopadne... Další díly nedám, snad jedině kdybych dostal zaplaceno!

marvelki
20.10.2017

Za mňa výborná celá trilógia a doslova som ju celú zhltol prekvapivé situácie aj nenapraviteľný hlavný hrdina, ktorému som podvedome držal palce a anglické výrazy ? Absolútne nevadilo a že tam bol nejaký sex ? Ja si odtiaľ pamätám iné veci, často som musel knížku ,,nasilu" odložiť aby som nezmeškal iné aktivity. Veľmi dobre písané, už som čítal aj ďalšie dvojdielne dielo Memorandum, Ultimátum, bolo to dobré ale táto trilógia je super. A teším sa na nové veci od tohto autora. Aj keď momentálne je mojím hrdinom Harry Hole ....

kokosek
30.09.2017 4 z 5

Ani nevím proč jsem tomu dal přednost před novým Harrym Hollem (ba ne vím - těším se na Sněhuláka na plátně), ale tak stalo se.
A co myslíte lituji toho?
Zajímavý svět malého podvodníčka a lumpa, který má za sestru celkem úspěšnou policistku a za kamaráda dost dobrého hackera. Co se tam asi tak může pokazit? No může a dost.
Ale víc vám neprozradím, zjistěte si to sami. Jestli tedy chcete, samozřejmě můžete říct NE. Ale pak se nic nedozvíte.

Jo a vlastně dlužím vám odpověď - nelituji.

Audrina
24.09.2017 3 z 5

Knihu mě zaujala už před lety, kdy vyšla, nakonec jsem se k ní dostala až teď. Nemůžu říct, že mě zklamala, ale asi ani úplně nenadchla. Vadilo mi přehnané používání anglických výrazů a taky hlavní hrdina. Navíc mě překvapilo, že se čtenář dozvěděl celkem brzy o čem celá Hra je. Po pokračování zřejmě sáhnu, ale určitě ne hned teď.

LejcaS
14.08.2017 3 z 5

Takže...dle anotace se jeví jako super knížka (good to read) směle do ní! (start playing) Napínavá hned od začátku (it is well) ale co to? (what´s the hell...) proč všude ta angličtina? Na každé straně alespoň dvě věty, to je krapet (over the line) jsem fakt (fed up) copak takhle opravdu někdo mluví? A čím víc čtu, tím víc jsem (angry) ruší to! a to hodně. (It is a pity ) protože děj je rozhodně zajímavý. (I think about) o kolik mohla být knížka útlejší nebýt zbytečného nastavování. Takže (who is playing who?) hra s hlavním hrdinou nebo autor se čtenářem? Nakonec jsem se přeci jen dobrala závěru (mission compleated, game over) no možná je přeci jen potřeba dát dalším dílům (give a chance)...

koki.veru
02.08.2017 4 z 5

Kniha nebyla špatná, příběh byl dobrý, ale stejně jako ostatním mi vadili anglické výrazy a sprostá slova.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Dalo se to číst, ale nějak mi nesedl hlavní hrdina. Pubertální dospělý.

lukino41
28.06.2017

Nestává se mi to často, ale dostal jsem se do půlky knihy a řekl jsem si: ,,Dost týhle perverzní prasárny mám až až." Rozhodně nikomu nechci knihu schazovat, ale vkládání angličtiny do textu rozhodně není dobrý způsob a psaní na způsob ,,teď tam není akce, tak tam dám sex/onanii" se mi taky nelíbil, a co mě úplně dorazilo bylo, že si hlavní postava začala říkat Ajátoláh Ejakulát. Ne Anders De La Motte u mě na dobro skončil. Nechť vás v nočních můrách straší Ajátoláh Ejakulát.

E.lisabeth
10.06.2017 3 z 5

Vadil mi styl psani a neustele vkladani anglickych slov. Pribeh me take nenadchnul, je jsem chtela uz knihu co nejdriv docist. Hvezda navic je za konec.

ladyfromskye
30.05.2017 4 z 5

Méně angličtiny a sprotých slov, jazykové vyjadřování HP pozvednout (aby tak často nezněl jako puberťák) a na začátku i méně (alespoň pro mě) zvrhlého sexu i méně zvracení a bylo by to na 5*, protože jinak je tenhle krimiromán do nejmenších detailů propracovaná lahůdka. Jen si u ní občas budete myslet, že je autor blázen, případně, že jste blázni vy, ale věřte mi, že nakonec zjistíte, že vše má své opodstatnění. Hned se vrhám na další díl, protože jednak v té bouřce, co právě venku zuří, se ani nic jiného dělat nedá :-), jednak... kdo dočetl Game do poslední řádky, do posledního slova... ten už ví :-D

a.r.nick
15.05.2017 5 z 5

Pro mě originální nápad (film "Nerve - Hra o život" na podobné téma jsem viděl až potom), hodně napínavé a plné zvratů, závěr taky svým způsobem vyrazí dech. A líbilo se mi, že je celý děj vyprávěný ze dvou různých pohledů dvou hlavních hrdinů - a přitom je to tak dobře propletené :).

kytarka
09.05.2017 3 z 5

Zajímavý námět knihy. Kniha se mi líbila, dobre se mi četla. Vadilo mi však, ze tam bylo spoustu frází anglicky. Angličtinu moc neovládám tak že jsem něčemu bohužel nerozumněla.

SimonaP
03.05.2017 1 z 5

Větší blbinu jsme snad ještě nečetla. Bylo to o úplně něčem jiném, než slibuje popisek. A nepochopila jsem anglické věty bez překladu. Škoda času, který jsem mohla věnovat jiné knížce. Čekala jsem na konec, a ono nic. Jedna hvězda ani nevím za co, možná za trochu čtivý začátek.

zichisek
27.04.2017

Knihu mi doporučil muž. Byla jsem trošku skeptická, ale hned mě chytla. Ze začátku jsem byla trošku zmatená a neorintovala jsem se v postavách. Děj byl napínavý. Nejlepší když mi po půlnoci při čtení zapípal mobil :-D

allicce
17.04.2017 3 z 5

V tejto knihe mi vadila angličtina. Prišlo mi nezmyselné že časť knihy je preložená a niektoré frázy nie. Nebolo by to tím že by som angličtine nerozumela len mi to prišlo trošku zvláštne, či to je spôsobené tím že v češtine by to neznelo tak dobre alebo to bolo inšpirované originálom a tieto frázy boli tiež odlišné neviem. Neviem si predstaviť niekoho rozprávať v reálu, tak že v podstate zosmolí 2-3 jazyky dohromady. Začiatok knihy ma vôbec nebavil, no neskôr sa to rozbehlo, ale koniec nevyvrcholil tak ako som očakávala. Ďalšie časti si určite prečítam, pretože po prvom diely ostalo pár vecí nedoriešených + dané časti majú lepšie hodnotenie, tak som zvedavá. Dúfam len že hlavnej postave sa zmení trošku slovník.

Fiza
24.03.2017 3 z 5

Znáte ten pocit, kdy se díváte na sitcom a v jednu chvíli si bytostně uvědomíte, že každá sebetrapnější replika je doprovázena hurónským smíchem? A znáte ten pocit, kdy si toho začněte všímat víc a víc, až skoro přestanete vnímat repliky a cítíte v kostech jen ten pitomý smích? Tak přesně takhle na mě působilo používání anglických frází v knize. Ano, angličtinu mám rád, porozumět frázím a slovům mi nedělalo problém, ale nějak jsem nedokázal připustit, že takhle skutečně někdo mluví/přemýšlí, obzvlášť když mu není mezi 14 a 17 roky.

Jinak jsem ale knihu přečetl za dva dny, protože se mi četla really nice and easy. Občas byla trošku zašmodrchaná a mám pocit, že ani sám autor, hlavně na konci, nemá moc tušení, co se tam vlastně všechno stalo. Velmi slibný potenciál první půlky knihy se v druhé půlce začal ztrácet v anglických frázích a za vlasy přitažených akcích, aby to poslední odstavec nakonec všechno vystřelil do úplně jiných sfér, které měly čtenáře donutit k zamyšlení, what the fuck just happened?

Další díl si rozhodně přečtu, ale ve chvíli, kdy toto píšu, tak stále ještě nevím, jestli dám tři nebo čtyři stars.

Tazz1
18.03.2017 5 z 5

Zajímavá kombinace češtiny, angličtiny a švédských názvů. Byl jsem sem nasměrován po přečtení Ready player one a Erebos. Je to podobné, ale i jiné. Nicméně četlo se to dobře a rychle. Zajímavé je, jak to někteří berou za švédskou/severskou krimi a jako takové to také hodnotí. Jestli ono to nebude tím, že to žádná severská krimi nebude a je to žánr blíže k již zmíněnému RPO a Erebos.
Ok, let's go motherfuckers :-)

zd0981
15.03.2017 3 z 5

Tak nevím, mohla by to být dobrá kniha být dobře napsaná. Takové halabala tvářící se (post)moderně. A ještě tam každou chvíli někdo v mezní situaci zvrací . Raději končím než ještě snížím hodnocení

Demonlover
14.03.2017 5 z 5

Na tuto knihu mě upozornil kolega : líbila se jemu i jeho ženě, která se do ní, se zájmem, začetla. Jejich dvě dospívající děti jsou z Game doslova nadšené. Tedy čtení pro celou rodinu. Já mám naprosto shodný názor a jsem moc rád, že příběh má ještě pokračování.

BiancaB
21.02.2017 4 z 5

Na knize mě zaujala anotace i obal, po prvních pár stránkách jsem trošku propadla pocitu, že jsem očekávala něco jiného a že mě to trošku zklamalo. Jsem ale zvyklá, že u některých knih bývá rozjezd trošku pomalejší, takže jsem knize dala šanci a jsem moc ráda. Jsou sice některé okamžiky, které jsou už trošku méně uvěřitelné, ale u takovéto knihy s tím člověk musí počítat. Během čtení jsem si v hlavě vykonstruovala svou teorii jaký asi bude závěr knihy a jsem opravdu nadšená, že se mi po hodně dlouhé době stalo, že byl závěr úplně jiný a nečekala jsem to. Takže se s chutí pustím do dalších dvou dílu a doufám, že budou ještě lepší.