Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1072 269

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

mirec88
07.03.2020 4 z 5

Variácií na rôzne typy hier o život z filmových spracovaní je niekoľko. Toto ma ale bavilo, pretože to bolo originálne, ten spôsob hry, odhalenia, zvraty. A samozrejme dejová linka HP a Rebeccy je odlišná, ale obe sú veľmi dobré. Jednoznačne odporúčam.

maximus13
03.03.2020 4 z 5

Moje první kniha tohoto žánru (nevím jak ho popsat on-line / live / mobile ? (Možná navrhnete lepší název žánru :-)) ) mě celkem chytla. V dnešní době "nutnosti" být neustále online i celkem uvěřitelná. Zajímavý nápad a zpracování knihy. Souhlasím s ostatními, že závěr šlo napsat možná o něco lépe.

SilvaK
24.02.2020 3 z 5

Zjavne nie som cieľová skupina. Henrik ma štval svojím správaním, prístupom, vyjadrovaním. Zo začiatku príbeh lákal, ale postupne ma prestával baviť. Ďalšie diely som prečítala, aby som to mala ucelené, ale už to bolo príliš uletené a poprepletané.

petulka.sasanka
19.02.2020 4 z 5

Zajímevé počtení. Začátek suprový, kniha byla napínavá a nedala mi spát... konec mi ale nějak unikl.

iiiccc
23.01.2020 2 z 5

Začátek byl velmi slibný a nastartoval můj zájem o pokračování ve čtení. Bohužel se nekonal žádný rozjezd a hnací motor postupně skomíral. Tohle mě teda opravdu nebavilo, o další díly se zájem neprojevil, a tak celou trilogii posílám dál.

Janík511
19.01.2020 3 z 5

Za konec dávám tři hvězdičky, jinak dvě jsou odpovídající hodnocení. Jak byly knihy Memorandum a Ultimátum napínavé, tak tohle snad psal někdo jiný!! Další díly mam, ale dám si pauzu. Ctive to moc nebylo, ale vydržela jsem. Za mě celkem zklamání... přesto snad vydržím a zbývající díly někdy dočtu, když už jsem je koupila.

Radim.01
30.10.2019 3 z 5

Svěží, ctive a má to spad. Další díly, už šli kvalitou dolů..

Kizuizi
13.09.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, téma se do dnešní mobilní doby hodí. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, vadily mi anglické fráze - sem tam nějakou bych unesla, ale bylo jich opravdu až moc. Ale určitě mne to neodradí od dalšího dílu (jen za to uberu hvězdičku).

Monšíl
07.08.2019 3 z 5

Ze začátku knihy mě příběh celkem bavil. Měl rychlý spád a celkově tématika byla alespoň pro mě neotřelá. Ale asi v polovině knížky jakoby přeplo, a najednou jsem se musela nutit vůbec začít číst. Nejspíš za to můžou akční pasáže, které děj stejně nikam neposunuly. Hodně zmiňované anglické fráze a spojení jsem spíš vnímala jako krok vedle. Působily na mě, jako by se autor snažil jen zalíbit mladším čtenářům a celkový dojem to spíš snižovalo. Celkově ale to nebyl úplně promrhaný čas, hlavně díky překvapivým zvratům, následující díly se však číst nechystám.

Alma-Nacida
16.07.2019 3 z 5

Když nic moc nečekáte, pak můžete být jako pesimisté překvapeni už jen příjemně. :) V knihovně jsem po knize sáhla jako po letním čtení na dovolenou, a z počátku jsem si říkala, že to už tady bylo... když tu náhle BÁC! a všechno bylo jinak, a ne jednou. :-) Tím pádem dávám šanci i dalšímu dílu a dala bych tři a půl hvězdy, protože mi lezlo na nervy prokládání anglismy. Jsem holt stará páka. :-)

tyjá
21.05.2019 3 z 5

Na začátku mi dost vadil styl psaní. Když jsem ale knihu začala brát jako oddechovku (ne jako převratné literární dílo), povedlo se mi začíst se a příběh mě i bavil. Chtěla bych v budoucnu dát šanci pokračování, třeba mě překvapí.

evilunicorn
08.03.2019 4 z 5

Přiznám se,že když jsem si přečetl podtitul "Wanna play a game?",první co mi naskočilo byla filmová série Saw,a i film 13: hra smrti.A jako fanoušek jsem zaplesal.Ale i když se ukázalo že kniha směřuje jiným směrem (pro mě překvapivým a osvěžujícím),vůbec mi to nevadilo.Podobných knih,jenž se tváří jako krimi potažmo thriller,ale přistupují k žánru s nadhledem,bez hektolitrů krve a mysteriózních prvků jsem moc nečetl,a tohle bylo opravdu osvěžující dílko.Jediné co bych možná trochu rozšířil by byl počet postav,i když na druhou stranu,takto děj ubíhal velmi rychle a člověk se při čtení neztrácel.Bavilo a těším se na druhý díl.

Skripi
27.02.2019 3 z 5

Pútavé počúvanie, ale už som niečo podobné čítal... Zišlo by to viac fantázie...

Nikiny
22.02.2019 3 z 5

Musím říct, že jsem od této knihy čekala mnohem víc, nakonec mi dalo celkem zabrat vůbec ji dočíst. Dokážu si představit, že by se děj dal shrnout jen do poloviny stránek, některé pasáže pro mne byly nezáživné, jiné zase zajímavé, ale těch nezajímavých bohužel pro mne bylo poměrně dost. Jediné, co mě překvapilo byl konec, nečekané vyústění, jen škoda, že tomuto předcházelo dost nudných stránek.

MM1979
25.01.2019 3 z 5

Kniha zabavila, a vůbec nebyla špatná. Osobně jsem neocenil anglické texty, které nebyly přeloženy. V plném překladu bych si to jistě užil více - za to beru hvězdu. Jinak bych dal 4.

Měňavka
27.11.2018

To byla teda jízda. Konečně něco jiného, netradičního a šokujícího - hlavně originální obsah a trefné použití vulgarismů. Napínavé čtení, které jsem nemohla opustit až na konci. Ubírám jednu hvězdičku za angličtinu - pro mne OK, ale ten kdo nerozumí,tak ať tu knihu radši ani nebere do ruky (pokud se nechce zdržovat hledáním překladů). Jsem zvědavá na pokračování. Výborné jako audiokniha!

katerina2660
07.11.2018 2 z 5

Dala jsem 2/3 .. víc už tomu nedám a knihu vracím...Nápad dobrý, ale nějak mně to nechytlo....

Ran
23.10.2018 1 z 5

Tato knížka se mi moc nelíbila a jediné co mě na ní zaujalo byl nápad tajemné osoby pořadatele, která ví o hlavním hrdinovy všechno.

panPatejl
16.10.2018 5 z 5

Tato kniha vás naučí, že byste neměli sbírat naoko bezprizorní elektroniku! A to nejenom proto, že dneska už umí svůj zweifoun přes síť vytrackovat kdejaký jouda! Ne. Je to hlavně kvůli tomu, že vás pak může od poklidného fetování vyrušit nadnárodní hra na chuligánské špióny!
Na druhou stranu: Pokud máte chuť vysrat se do pytlíku a někomu ho zapálit před vchodem, tak vám za to tahle parta podivínů ještě zaplatí!

jaroiva
13.09.2018 4 z 5

Nedoporučuji číst paranoikům a milovníkům konspiračních teorií :)
Dala bych plný počet hvězd, ale anglické termíny mě vytáčely. Cílová skupina asi anglicky umí, taky jsem rozuměla, ale měla jsem z toho pocit, že to bylo v knížce na sílu, jen za cenu, aby byla dostatečně " fucking cool".
Jinak mě ale základní konspirační myšlenka docela zaujala, kdoví, co nevíme... :) Mělo to spád, gradaci, všechno kromě příliš mnoha anglických slovíček
super.

Určitě budu pokračovat dalším dílem HP.