Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1072 269

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

Eduarda
31.08.2021 3 z 5

A co my o tom všem okolo vlastně víme? Ale jo, téma super + mám ráda antihrdiny... respektive mám ráda, jak je nemám ráda. Styl mi přijde v Motteho "Ročních obdobích" poněkud vybroušenější, ale tohle je fajn rozjezd...

Aaron Lewis
18.08.2021 4 z 5

Docela dobré. Vadily mi sice ty anglicismy a Beccy povaha, ale od půlky jsem nic neuhodla. Ani nevím, jestli mi všechno došlo. Ten konec jsem nečekala teda vůbec. Takže dobrý. Fakt dobrý:). A HP byl docela dost dobrej magor, takovej netypickej hrdina:). A do Mengeho bych to neřekla vůbec. Wow.

Jsem ráda, že jsem si jí půjčila:).

efka.saf
03.08.2021 4 z 5

Po této knize jsem sáhla díly kamarádce, která si celou trilogii zamilovala. Zatím mám za sebou první díl, ale musím konstatovat, že to nebylo vůbec špatné. Téma bylo samo o sobě velmi neotřelé a originální, pouze zpracování lehce pokulhávalo. Tím kulháním myslím samozřejmě angličtinu, která zde byla zmíněna již nesčetněkrát. Ani já pro ni nevidím hlubší důvod a ke konci mi přišly anglické hlášky už téměř obtěžující.
Ovšem příběh byl opravdu velmi slušný a někdy jsem se ztrácela v tom, co je realita a co hra, kdo je hráč a kdo není. Prostě přesně jak to autor zamýšlel :-). Atmosféra ke konci byla prosycena slušnou paranoiou a konspirační teorie nebraly konce. Co se samotného závěru týče, sice jsem se místy trošku ztrácela, ale autor byl filuta a dokázal mé obočí vyšvihnout nad obzor i v posledním odstavci poslední stránky. Další díly si tedy určitě přečtu, hned, jakmile se nade mnou knihovna smiluje a dá mi další díl k dispozici.

kaffa
07.05.2021 4 z 5

doháním resty z dávných dob minulých, na dočtení 2 dalších knih této série sem si "vyčlenila" více času než obvykle a příběh mi vyfičel z hlavy.... i přes opakovanou četbu mě to bavilo, ale wtf, omg, lol, no jako, té angličty tam mohlo být fakt míň, přestože to do toho příběhu a těm postavám sedí.... někdy méně je holt více.... sem zvědavá na pokračování :-)

nai.ivka
26.02.2021 4 z 5

Asi tak dvě třetiny knížky byl hlavní "hrdina" na pěst, nakonec jsem i jemu přála, aby vyvázl. Jazyk knihy mě nešokoval, seděl k HP. Ještě nějaká drobná dovysvětlení mi chyběla, ale i tak to bylo parádní čtení.

evikt
07.02.2021 2 z 5

Pro. Mně zklamání, asi to není pro mne, hlavní postava šílená, detinska. Jazyk strašnej, malý plus pro spád děje..

ElikaS
26.01.2021 4 z 5

Jedná se o dost specifickou knížku, ať už stylem psaní, tak i příběhem. Úplně jsem nevěděla, kam ji zařadit, protože na thriller mi tam přišlo málo napěti, na detektivku málo vyšetřování.

Příběh mi přišel zajímavý a originální, ale prostředí IT mi není úplně blízké a je to vlastně první knížka v tomto duchu, kterou jsem četla, takže nemám moc velké srovnání.

Ač mám arogantní floutky celkem ráda, tak HP mi přišel strašný. Ten kluk byl úplně mimo a ani Rebecca mi úplně nepadla do noty.

Trochu jsem měla problém i se stylem psaní. Ne že by mi angličtina vyloženě vadila, ale přišla mi zbytečná a neopodstatněná.

Zatím nevím, jestli se pustím do druhého dílu.

Mazekeen
21.01.2021 4 z 5

Tak tohle mě celkem bavilo, ačkoliv to vůbec není můj žánr :-) Dávám pěkné čtyři hvězdy :-)

Ajrad1981
23.10.2020 3 z 5

Hlavní postavy nic moc. HP je na pár facek a Becce asi taky poněkud hrabe.
Pobavila mě zmínka o prasečí chřipce, hned mě napadla analogie s aktuální pandemií. A když už jsme u těch konspiračních teorií, tak mě nemohla nenapadnou souvislost Hry s aktuálním děním. :-)

smejkalova.m
18.10.2020 3 z 5

Od této knihy jsem čekala daleko víc než mi dala, do dalších dílů se mi nechce, ale asi si je přečtu, abych měla ucelený obrázek.. :)

Parwana
05.10.2020 2 z 5

Kniha se četla téměř sama, z konce mě zamrazilo. Nicméně se mi úplně nelíbil styl, jakým byla knížka psaná, příliš hovorově až buransky.

Hade
09.09.2020 3 z 5

Dal bych i za 4, ale strašně mi tam vadila ta angličtina.

veriszv
03.09.2020 3 z 5

No co si budem, bylo to trochu předvídatelné, místy jsem se nudila a to u thrilleru prostě nechcete. Navíc tam bylo strašně moc sprostých slov a taky anglických výrazů, co výrazů, celých vět. Což nevím, jak by se četlo třeba někomu, kdo anglicky neumí ani ň. Takže takhle, pokud bych tuhle knihu nečetla, asi bych o nic nepřišla.

ladyxx
23.07.2020 4 z 5

Příběh ve stylu filmu "Nerve: Hra o život". Kniha má dvě hlavní postavy, jejichž linky se prolínají - policistku Rebeccu s nevyřešenou minulostí, a nezaměstnaného Henrika s komplexy méněcennosti, vášní pro marihuanu a chybějícími zábrany občas něco ukrást. HP je prototypem člověka, kterým se vyhýbám velkým obloukem, ale v knize jsem si ho postupně oblíbila. Jeho osobnost bude čtenáře místy štvát, ale to je autorův úmysl, navíc jeho chování lze pochopit vzhledem k jeho minulosti. Anglických frází je v knize požehnaně, nicméně někteří lidé je opravdu hojně používají, a k HP to tak nějak sedí. Nejsou přeložené do češtiny, ale nejsou složité, slovník není potřeba. Vulgarismy vyloženě nesnáším, ale tady mi nijak zvlášť nevadily. Všechno v knize - charaktery postav, anglické fráze i zmíněné vulgarismy - k sobě ladí a působí přirozeně. Závěr knihy skvělý. Určitě si přečtu pokračování trilogie.

kokrokr
01.07.2020 3 z 5

Děj dobrý, ale nudně popsán. Takové studené, bez života.

Charlie
02.06.2020 3 z 5

Vždycky jsem patřila mezi ty, co se jim paření her vyhýbalo obloukem. Všechny názvy kapitol jsou v angličtině stejně jako fráze. Názvy ok, ale ty anglické fráze mě při čtení rušily.
První (a některé další) kapitoly se četly samy. Střídá se pohled HP a Rebeccy. Někdy mě více zajímal pohled ze strany HP a někdy ze strany Rebeccy. HP mě 3/4 děje štval svým chováním. Ale na konci mě mile překvapil, že není jen závislák a egoista, ale dokázal, že umí zachránit život a je rozumný.

MartinProtschke
21.05.2020 4 z 5

Moje první knížka od autora, ale určitě ne poslední. Jediné,co mi vadilo, byly ty anglické věty a komentáře.

marina4088
27.04.2020 3 z 5

Průměr

chaera
02.04.2020 1 z 5

Tato kniha měla obrovský potenciál a neskutečně mě mrzí, že ho autor nedokázal využít. Na toto dílo jsem se dlouho chystala a možná proto jsem měla příliš vysoká očekávání. Bohužel i přes zajímavý námět, který by ve své podstatě dokázal fungovat i ve skutečnosti, působila celá zápletka velmi nereálně. Chování postav bylo na palici a anglické výrazy + vulgarismy na každé straně působily nesmírně rušivě a otravně. Začátek byl vesměs dobrý, bylo zde napětí i akce, ale postupně se děj odvíjel čím dál tím hůř. Jako film by tohle asi mohlo fungovat, ale v knižní podobě mě to nechytlo. Do dalších dílů se nejspíše pouštět nebudu. Hvězdu a půl uděluji za nápad a začátek knihy. 1.5/5

jokabuki
14.03.2020 5 z 5

Vynikající a napínavý thriller. Vřele doporučuji.