Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1072 269

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

Klára90
01.09.2018

Mě se kniha líbila. Velmi zajímavý námět, zaujal mě taky jiný styl psaní - spíše jsem měla pocit, jako by mi příběh někdo vyprávěl, než že jsem ho četla

martin1662
31.08.2018 3 z 5

Ty anglicke vyrazy jsou priserne otravne

JosefKomensky
21.08.2018 4 z 5

Big Lebowski - Le Blowski meets The Matrix - co k tomu vsemu jeste doodad? Kniha ironizuje sama sebe. Hlavni hrdina je totalni antihrdina. jedna se otzv totalni midfuck typu dvanacti opic. Velice hezkty byl ten tvist na posledni strance, ktery ale zase opet vyvolava v "nebohem " ctenari jenom zaplavu dalsich otazek a konspiracnich teorii. Jinak je to napsano velice ctive - jenom to s tou sestrou sem jaksi nepochopil - ona byla rozdvojena osobnost ??? A jak je pak mozna ze se takovy clovek dostane do elitniho oddilu Svedske kralovske tajne sluzby ?? Cosi tu pachne ve state Svedskem. Jinak vsimli ste si drzi ctenari stale vzrustajici pocet pozitivnich muslimskych postav v soucasne svedske kriminalni literature ? ;-)

Kaytria
19.08.2018 4 z 5

Kdyby to šlo, asi bych dala spíš jen 3,5 hvězdičky, hlavně za ty anglický názvy. Mně osobně to tam trošku bilo do oka (*ucha, poslouchala jsem audioknihu), na druhou stranu chápu, že pokud "hra", ačkoli pro nás odehrávající se ve Švédsku, byla sprostředkována HP v angličtině, logicky by přepínal do anglických výrazů. A některé nadávky a výrazy prostě vyzní líp v angličtině, čeština to tak neumí. Jinak příběhově super, dvě prolínající se linie ze začátku paralelní, později se zamotávající dohromady, jsou každá svá a svým způsobem lákavá (a v audioverzi namluvená mužem a ženou - super!) Možná, že časem sáhnu i po dalším dílu.

Anie.M
16.08.2018 1 z 5

celkově mě příběh nijak neohromil, přišlo mi, že taková game není reálná ani omylem.
vadil mi i styl psaní - sprostá slova a až moc anglickýh výrazů - neviděla jsem v tom význam, nejsem nějaká upjatá ale ostřejší slova do děje musí padnout a pokud je na každé stráce fuck, kurva, do hajzlu je to nuda a spíš to ukazuje, že autor neumí vygradovat napětí jinak než těmito výrazy.
SPOILER
asi jediný moment, který mě zaujal a vzbudil naději, že bych to měla dočíst bylo, když Rebecca uvidí u svého přítele stejný mobil jako u bratra.

Jipe01
12.08.2018 4 z 5

Pro mě to byla skvělá jízda u který jsem moc nedýchal tak můžu říct ,, jedním dechem". Doporučuji každýmu kdo chce zažít něco novýho,moderního a ,,fucking crazy"

Ladys
28.06.2018 4 z 5

Tak jo. Dočetl jsem to.
Většinou jsem na knihy s nálepkou bestseller opatrný, takže i tady jsem se dost hlídal a dílko přečetl až se značným opožděním.
Bylo to svižné? Ano.
Bylo to akční? Ano.
Bylo to čtivé? Ano.
A co jsem tu četl v komentářích o zklamání z podstaty Hry. Pohnutek. Pointy. Ale no taaaak. O čem si teda vy humanisti myslíte, že by Hra měla v současném sobeckém světě být? O darech Jedličkárně???
A k té angličtině. Mě v příběhu moc bavila a to i s přiznáním, že některé věty jsem měl problém si přeložit. Ta angličtina totiž přesně vystihuje myšlení, nebo chování lidí ovlivněných internetem.
Do světa moderních hračiček heslovitá angličtina pasuje jako zadel na hrnec i se škálou od rozumím skvěle, rozumím hůře, nerozumím ani prd.
Atmosféru knihy jsem si tedy užil.
Na druhou stranu i přes veškerou moji chválu této akční jednohubky uznávám, že mi něco podprahově chybělo. Na nevím jakou už stranu to zas nebyl takový průšvih s tím mým podprahovým hloubáním, že se klidně vrhnu na další díl a budu zvědav, jestli autor dokáže vystavět něco, o čem bych nemusel se zklamáním psát, jako o zbytečném nastavování celkem chutné kaše.
Za mě čtyři.

Johana29
27.06.2018 3 z 5

Postavy mi nebyly sympatické a používání angličtiny jsem nepochopila. Z mého pohledu absolutně zbytečné až na obtíž. Námět ale hodně zajímavý.

Janadvorackova
09.05.2018 3 z 5

Jako... nebylo to úplně blbé, ale dva metry do stropu jsem z toho radostí taky neskákala.
Doporučení tak pro 20-25 let. Jsem holt už starší můra, ale furt mi to svým způsobem vyhovovalo.

vnimat_Krasu
06.05.2018 3 z 5

Game je jako ten akční thriller, co běží v televizi v sobotu ve 23:10.
Se vším dobrým i špatným.
Ze začátku si ujíždíte na zajímavý premise, i na tom, že takový tempo jste naposled viděli v třetí Smrtonosný pasti. Po půlce vám ale dojde, že autor je spíš srdcař než kvalitář, a že by vám to stačilo v polovičním rozměru.
Čím dál jste, tím horší to je.
V kolonce spotřebního akčňáku ale není moc vydatnějších zástupců.

Lenka40
13.03.2018 3 z 5

Tak tahle kniha pro mne byla docela problém. Nejdříve jsem si myslela , že ji snad i vzdám .Vydržela jsem, a asi po 150 stránce už to docela šlo.Co se týká hlavní postavy HP , tak ten mi přišel jako totální mimoň. O anglických větách v knize nebudu ani mluvit, už dlouho mě nic tak strašně nerozčilovalo jako tohle. Ještě že druhá polovina knihy byla čtivější a konec docela zajímavý ,tak se časem kouknu i další díly z této série.

barusak1
12.03.2018 3 z 5

Kniha byla zajímavá, ale něco jí chybělo. I přesto si přečtu dálší díl

dancav28
09.03.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, byla zajímavá a když jsem si už myslela, že vím jak to dopadne tak se vždy něco stalo. Ke konci jsem se už musela trochu dokopat k tomu, abych knihu dočetla. Není to úplně můj šálek kávy, ale knihu doporučuji :)

lachtan77
07.03.2018 3 z 5

zajímavý příběh, ke konci trochu přitažený za vlasy. Trochu jsem zápasil s angljčtinou, ale naštěstí to nebyly moc složité výrazy a k HP se hodily.

Veru81
20.02.2018 4 z 5

Zajímavá myšlenka, v půlce si člověk myslí, že už ví jak to dopadne, ve tři čtvrtě - po zvratu si to myslí znovu :) a znovu a nakonec... nakonec super závěr...

kackahracka
02.02.2018 odpad!

Tuhle knížku mi půjčila mamka. Donesla si jí pro sebe čerstvě domů, protože jí viděla u mě na Databázi, že se jí chystám číst. Přesvědčila jsem jí, ať se začte do něčeho jiného, že se na tuhle knížku hrozně těším, a že jí pak i poreferuju, jestli to stojí za to.
Skvělý rozjezd, výborný nápad. Nadšeně čtu dál. Trochu moc angličtiny. To se mamce nebude líbit, anglicky neumí. Hodně vulgarit, až moc hodně. Nic proti jadrnému slovníku, k hlavní postavě to patří, ale přijde mi to trochu přes čáru. To mamka neskousne. Neva, já to dám, hecovala jsem se. Jenže-pak mi došlo, že vlastně asi ani nechci. Námět knížky je vážně výborný, ale ta realizace-nejen teda slohová, ale i významová. Proč ta „hra“ nemohla být myšlena „kladně“, „pošli to dál“, udělej něco fajn. Proč by mě mělo bavit číst o tom, jak někdo něco nadšeně ničí, krade, zesměšňuje…
Nedočetla jsem to ani do první třetiny, tak snad ani nemám moc co hodnotit, možná to mělo nějaký hlubší smysl-ale za mě fuj to.
Jo, a jsem vážně vděčná za Databázi-když jsem o sobě začla pochybovat, jestli nejsem zbytečná cíťa, začetla jsem se do komentářů tady a vděčně si potvrdila své dojmy. Díky patří lukino41 a SimonaP. I když-kvůli ladyfromskye se snad časem přinutím ke knížce vrátit! A mami, ty to nečti:)

maizy
29.01.2018 5 z 5

Něco úplně jiného, než jsem zvyklá číst. Styl psaní, anglické výrazy, ani vulgarita mi v tomto případě nevadily. Tak nějak mám pocit, že k tématu, žánru se hodí a dělají knihu zajímavější (dle mého soudku).
Celá série se mi líbila, zhltla jsem jí víceméně jedním dechem. Začala jsem jí číst hned, jak jsem na ni narazila a přečetla si anotaci, jelikož mě velmi zaujala. Nelituji času a doporučuji! :-)

MT23
25.01.2018 4 z 5

Kniha se zajímavým příběhem..

todilka
29.12.2017 3 z 5

Nebudu se opakovat, vadily mi stejné věci jako předchozím čtenářům a komentujícím...ale možná proto, že jsem podle hodnocení čekala úplný brak, mě to ve výsledku docela uspokojilo. Další díly časem...
*čtenářská výzva 2017: kniha od severského autora

Peleus
14.12.2017 3 z 5

Konečně změna!

Ano, je to místy hloupé, místy málo uvěřitelné a někdy zcela nelogické. Jenže zároveň jde o závan čerstvého vzduchu v místnosti plné alkoholových výparů, z popelníků vysypaných vajglů a povalujícího se spodního prádla statečných, leč životem zdeptaných skandinávských strážců zákona reprezentujících tzv. severské krimi.