Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1072 269

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

Joges
05.06.2013 4 z 5

Rychlý, moderní, občas chytrý a ulítlý thriller plný napětí a fantazie. Příběhem se proplétají dvě dějové linky. První linka s hlavním hrdinou, osamělým hráčem, je dramatická a humorná " top game", druhá dějová linka se spořádanou policistkou se někdy líně vleče, čtenář má občas pocit, že některé kapitoly jsou tam navíc. Finále je však velmi napínavé. Autor píše dobře, to se musí nechat, pro mně osobně tomu však do bestselleru něco chybělo.

fidsoft
29.05.2013 3 z 5

Knížka je zajímavá, i když musím říct, že místy na mě působila trochu zmateně. Měl jsem k dispozici e-book od e-bux.cz a vadily mně chyby v sazbě.
Jinak se ale knížka čte prakticky jedním dechem - přečetl jsem ji za asi 3 dny. Těším se na další díly.

Safienka
21.05.2013 4 z 5

Hra je výzvou pro každého z nás. Dodává nám naději vítězství a ujištění toho, že dokážeme být dobří v tom, co děláme. Když se spojí moderní technika se zajímavou hrou, jedná se o velké pokušení. Game je prvním dílem ze série thrillerů od Anderse De La Motte. Dle kritiků se jedná o švédský kriminální debut roku 2013. Ale je tomu opravdu tak?
Musím přiznat, že mě kniha zaujala díky své obálce. Bohužel jsem se po několika stránkách začala obávat, že tomu nebude na dlouho. Děj, který je propleten anglickými výrazy a názvy, ve mně nezanechal dobrý dojem. Netradiční pojetí autor pravděpodobně zařadil pro větší autenticitu, přesto to pro čtenáře, kteří si s anglickými výrazy a slovíčky nerozumí, může být problém. Slovník potom bude nedílnou součástí celé série.
Další zvláštností a možná i důvodem, proč člověk knihu čte dál a dál, je to, že má dva hlavní hrdiny, s kterými nás seznamuje postupně. Nejprve prožíváme příběh s Henrikem Pattersonem, který vystupuje jako HP. Zjišťujeme, že se jedná o nepracujícího, líného, nespolehlivého muže, který se zajímá pouze o televizi, hašiš a IT technologie. Osobně mi tato postava sympatická nebyla a s jejím chováním a myšlením jsem se nebyla schopná ztotožnit. Následně se seznamujeme s druhou postavou, Rebecou. Ženou, která pracuje jako bodyguard, je značně zapomětlivá, snaží se překonat sama sebe, vytěsnit ze vzpomínek jisté zásadní události a hlavně je trnem v oku ne jednomu kolegovi. Ač by si to pravděpodobně sama nepřiznala, tak je šikanovanou osobou. Tyto dvě postavy, dva životy se v příběhu pravidelně střídají a nutí nás k zamyšlení.
Ústředním tématem a motivem celé knihy je tzv. Hra. Hra, jejíž pravidla nejsou nikterak náročná, ale dodržení je více než nutné. O co vlastně jde? Jednoho dne najde HP v metru moderní telefon, ke kterému se nikdo nehlásí. Přístroj ho vybízí ke hře, která začíná nezvyklými úkoly. Aby mohl získat určený počet bodů a peněžní částku, musí úkoly splnit, nesmí se nechat chytit a ještě musí vše řádně zdokumentovat. Úkoly začnou být náročnější a částky vyšší. Vše jde jako po másle do té doby, než se mladíkovi připlete do cesty druhá postava. Od této chvíle je příběhu udán spád. Vše je rychlejší, zamotanější a nebezpečnější. Určitě se jedná o čtivější část knihy.
Hra na život a na smrt, která má kořeny až kdesi v minulosti, je hrou nemilosrdnou a trestá každého, kdo poruší první základní pravidlo - mlčet. Stejně tak, jako hlavní hrdinové, si nemůžeme být jistí, kdo je do hry zapojen, kdo nás sleduje, kdo nás chce za něco potrestat či nás prostě jen zlikvidovat. Nitek, které drží jeden velký projekt, je nespočet a zpřetrhat ty správné je velké umění.
Dílo, které je určeno přivržencům napínavých thrillerů. Text je psán ve slangové formě, doplněn počítačovými rozhovory.
Věřím, že další díly, které by měli v českém překladu taktéž vyjít, budou mít své fanoušky.

kormoran78
13.05.2013 4 z 5

Velmi zajímavě zpracovaný příběh, který mě ani chvíli nenudil, bohužel závěr mi přišel nějaký klopotný a ne všechno mi do sebe úplně zapadlo (což ovšem může být problém na straně přijímače :-) ). Při samotném čtení mi pak občas přišlo, že tam těch anglických slovíček a vět je snad až příliš mnoho.

hrabenka
12.05.2013 3 z 5

Z této knihy mám trochu smíšené pocity,začátek mě vůbec nezaujal do poloviny jsem četla jen silou vůle.Od půlky to začalo být sice zajímavější,ale tento typ už bych znovu nehledala.

HiRes
08.05.2013 4 z 5

Asi druhá kniha u které jsem měl hned na začátku chut ji odhodit, jelikož mě začátek moc neuchvátil a hlavně jsem tam vůbec nepobíral tu druhou dějovou linii, úplně mi narušila mé natěšení na "HRU". Asi až po xx (desítkách) stránkách konečně člověk pochopí proč to tam je a hned je to lepší. Dalo by se říci, že ro autor napsal tak jak mu narostla huba, hlavní postava nadává, říká hlášky atd.. takže relativně věrohodně vystihuje situaci v níž se HP (HP - Henrik Pettersson, HP - Hlavní postava.... jak chcete) objevuje. Pokud mohu poradit dočtěte knihu už jen kvůli konci, kde se dozvíte pár překvapivých zjištění :-) Uvidíme jak dopadnou další dvě díla tohoto autora :-) BB yours LB :-P

Lestat19
28.04.2013 4 z 5

Hlavní postavou knihy je Henrik Pettersson, přezdívaný jednoduše HP. Henrik není žádný klasický klaďas a v necelých sedmnácti letech má záznam v rejstříku za lehké užívání narkotik a krádež vozidla. A to rozhodně není poslední zápis. I když má pouze základní vzdělání (ekonomické gymnázium nedokončil), je inteligentní, ale líný. Není zaměstnaný a s oblibou hraje počítačové hry a sleduje filmy nebo seriály. Druhou postavou je Rebecca Norménová, která pracuje jako samostatný bodyguard nebo-li koordinátor osobní ochrany. Pokud je v akci, soustředí se pouze na ni. A celkově se snaží nemíchat pracovní a soukromý život dohromady. S ohledem na ošklivou minulost se z ní stala silná osobnost. A třetí důležitou postavou je Mange...tedy pardon, Farúk. Je to Henrikův kamarád a ulítává na Star Wars.

Čeho si na knize všimnete jako prvního? Má anglický název. Ale pozor, tady s angličtinou nekončíme! Před první kapitolou je vysvětlení slova game, názvy kapitol - to vše anglicky. Když HP najde mobil, hra mu první otázku položí anglicky. Dále už jsou instrukce mobilu přeloženy do češtiny. Ale i samotný děj je plný anglických krátkých vět. Pokud tento jazyk trochu ovládáte, knihu si užijete víc. Znalost jazyka ale není podmínkou skvělého zážitku. Za sebe můžu napsat, že třeba názvy kapitol bych bral jako takové zajímavé zpestření, ale přímo v příběhu mi to přišlo minimálně zvláštní a rušivé.
Možná víte, že porovnávání knih se raději vyhýbám, ale tentorát se to přímo nabízí. Erebos versus Game? Nebudu tady hodnotit jaká je lepší, protože se jedná o thriller pro mládež a pro dospělé. Počítačovou hru vyměňte za mobil, přidejte vulgarity, sex (jeden abych byl přesný), mnohem vychytanější úkoly a systém odměn a dostanete Game.

Musím se přiznat, že švédské autory moc načtené nemám, nicméně to mi nebrání napsat, že Game byl velmi napínavý a originální počin. Pokud mi něco vadilo, pak je to ta kombinace českoangličtiny (a to, že ještě nemám druhý díl). Kniha je vhodná pro fanoušky thrillerů a konspiračních teorií. Game si zasluhuje čtyři hvězdičky.

kneslova
23.04.2013 5 z 5

Akční kniha, dobrý nápad, dobře se čte, zajímavý konec. Tady této knize by podle mého slušelo zfilmování.

Shortyna
23.12.2012 3 z 5

Otvorene musím priznať, že som mierne sklamaná. Čakala som viac. Miestami bol príbeh akčný, popkultúrne odkazy boli niekedy trefné, ale hlavný hrdina HP mi absolútne nesadol, liezol mi na nervy. Zato záver zostal mierne otvorený, takže som zvedavá, čo sa stane ďalej.