Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1075 1075

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

amcb
12.11.2014 4 z 5

Zajímavé čtení, další knížka, která mě dost zaujala a u které mě baví přemýšlet. Prý žánr - scifi - fantasy, ale není to spíš realita, nejsme všichni hráči? Konec mě dostal, takže jsem hned sáhla po druhém díle. Za mě palec nahoru, jen pátou hvězdičku si nechávám jako rezervu.

hanjana
02.11.2014 4 z 5

Bylo by to na pět hvězdiček, ale začátek byl takový nijaký, chvilku mi trvalo, než jsem se do toho dostala.
Ale jinak COOOOOŽE? Parádní knížka!

Marky-knihy
01.11.2014 2 z 5

Od této knihy jsem očekávala poměrně hodně. Mám velmi ráda detektivky, zejména ty severské. Ale tentokrát jsem se nebyla schopna do příběhu vžít. Anglická slova a věty mi v textu nevadili, ale ke konci to už bylo docela otravné, protože se skoro pořád opakovalo to samé. Samotný nápad je velmi originální a zaujal mě a proto jsem si knihu přečetla. Ale děj neplynul a byla jsme ráda, když jsme knihu vždycky mohla po chvilce čtení odložit. K hlavním postavám. Henrika Pettersona jsem neměla moc ráda. Na to, že mu bylo 30 se choval jako 12 - ti letý puberťák a na konec vždycky akorát skončit v problémech, z kterých ho musela tahat jeho sestra Rebecca, která pracovala u policie. Ta mi sice celkem sympatická byla, ale nebylo to nic extra. Četla jsem i druhý díl, ale ten se mi taky moc nelíbil. Obsahem byl velmi podobný Game a tak jsem se ještě nepřinutila přečíst si i závěrečný díl série. Ale kdo ví, třeba se k němu někdy dostanu.

kadgam
27.10.2014

Zaujímavé, nápadité, dobre sa číta. Pri čítaní je človek ochotný uveriť, že všetko, čo sa deje je hra, čo ma mierne desilo.

Renata9
26.10.2014 1 z 5

Půjdu proti proudu, který je knihou nadšen. Zklamala má očekávání.

Nikdy knihu neodkládám, i když mě sebevíc ničí ji číst. Toto je jedna z těch nejhorších knih, které mi kdy přišly do ruky. Nevyspělost, resp. tupost hlavního hrdiny je přehnaná, touha vrátit se do Hry nesmyslná a neustálé používání anglických výrazů... chápu, že tam zkrátka patří, ale čeho je moc, toho je příliš. Samotný sloh také za nic nestál. Co se týče obsahu: jsem zvyklá, že první kapitola je téměř vždy nudná. Jenže tahle kniha mě uspávala od začátku do konce! V druhé polovině knihy to sice začalo být trochu napínavé, ale že bych hltala každé slovo, to v žádném případě. Po celou dobu jsem měla chuť ji zahodit.
Dávám jednu hvězdu za námět(který by si zasloužil lepší zpracování, protože jinak by to mohl být skutečně zajímavý příběh), pasáže o Rebecce a mojí slabost pro Švédsko.

serpent6
22.10.2014 4 z 5

Rozhodně zajímavá knížka. To, co mě v první řadě upoutalo byl jazyk. Musím přiznat, že jako poměrně zkušený hráč počítačových her jsem neměl příliš velký problém rozumět některým specifickým termínům. Přesto mě zhruba tak v půlce knihy začínaly ty anglikanismy dost štvát, nemluvě o tom, že se často vyskytovaly i na místech, kde je bylo možné bez problému přeložit do češtiny. Nespisovné výrazy jsou jinak celkem vhodné a jejich užívání odpovídá situacím a charakteru hlavní postavy, až na pár zanedbatelných výjimek.
Co se týče zápletky, byl jsem velice mile překvapen. Byla poutavá, zajímavá a originální. Děj byl místy lehce utahaný a až příliš provazovaný s filozofickými úvahami HP, který pak často přemítal nad jednou věcí pořád dokola, i když se to zdálo nelogické a umělé.
Celkově je to ale kvalitní scifi krimi. Minimálně hráče počítačových her a nadšence do sociálních sítí nejednou přivede k úvahám, jak moc už nám ta virtuální realita proniká do života a myšlení.

Verrrunka
20.10.2014 4 z 5

Asi se neubráním srovnání s knihou Erebos, kterou jsem četla nedávno, a kerá je na velmi podobné téma. Game mi ale přišla mnohem více propracovaná a ačkoli je děj trochu vyhrocený, dává mi ve finále mnohem větší smysl, než právě Erebos, což bylo spíš čtení pro mládež.
U Game mi trochu vadil styl psaní. Na jednu stranu čtení hodně utíkalo, nešlo o žádné složité slovní obraty, na druhou stranu mi to přilo trochu odfláknuté, a jak už zde někteří psali, anglické výrazy mi místy nepřišly moc vhodné.
Navíc mi přišly zcela zbytečné různé sexuální výlevy, vůbec to do děje nepatřilo, tak proč?
Ale jinak jdu hned na další díl, jsem zvědavá, co se bude dít dál...

LG73
19.10.2014 5 z 5

Dlouho jsem váhala, zda si tuto knihu přečíst. Přece jen se podle anotace nejednalo o typické krimi ze severu. Ale nakonec jsem se nechala přesvědčit samotný autorem, když jsem se zúčastnila besedy na veletrhu Světa knihy. Autor mě opravdu mile překvapil a tak jsem si hned běžela koupit první díl jeho trilogie a rozhodně jsem udělala dobře. Příběh má originální zápletku, neschází mu napětí a čtenář rychle zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. Už se těším na další díly.

TheMajkee
15.10.2014 4 z 5

Originální a neotřelý příběh, skvěle zpracovaný. Děj je plný napětí a zvratů a já mám hrozně rád knížky, u kterých si něco myslím a o pár stránek dál zjistím, že to byla jen mystifikace a je to úplně jinak. Tak si opět něco myslím a o dalších pár stran později jsem opět překvapen. Game graduje hned několikrát, ne jen lineárně od začátku do konce. V průběhu má vrcholů hned několik, kdy jsem si říkal, tak, a o čem to jako bude teď? Ale kniha mě vážně mile překvapila. Neuvěřitelně mě však rozčiloval nadbytek anglických frází, protože to dialogy házelo úplně do jiné roviny. Připomínalo to mluvu nějakých "superhustých teenagerů", což je dost zavádějící, když hlavnímu hrdinovi je kolem třicítky.

Po přečtení prvního dílu je rozhodně nemožné dát si od téhle série pauzu a vrátit se k ní až po čase. Díky otevřenému konci a novému množství otázek okamžitě sahám po druhém dílu!

Eidalon
12.10.2014 4 z 5

Skutečnost je hra a hra je skutečnost . . . toto jednoduché motto se vine celou první knihou pana Anderse de La Motty. Asi nikomu, kdo sleduje knižní novinky nemohla tato trilogie uniknout (Game – 2010, Buzz – 2011 a Bubble – 2012), obzvláště po marketingové masáži celé řady severských trillerů z dílen pana Nesba, Adler - Olsena, Larssona, Theorina, Keplera, Mankella atd., které zaplavily knižní trh, včetně toho českého a které doprovází image až obscénní krutosti (která bezesporu přitahuje velkou skupinu čtenářů).

Game ale svým pojetím představuje novou vlnu švédské kriminální literatury a na úvod mohu říci, že se mne kniha líbila. Zaujala a i když střední pasáž (alespoň dle mne) trochu ubrala (jakoby spadl řemen) na dynamičnosti v celku knihu hodnotím velmi pozitivně.

Příběh ze světa IT technologií a sociálních sítí je dostatečně dramatický a napínavý, obsahující ironii i humor a především varuje „vztyčeným prstem“ jak jejich ovládání a zneužití v rukou těch nepravých může „semlet“ každého člověka a jeho identitu doslova na prášek.

Podobných počinů zde v minulosti bylo již několik (film Síť, Firewall atd.) přesto je kniha moderním a současným trillerem, kdy hlavní hrdina HP autobiografuje celou řadu současných třicátníků.

Na stránkách dílka se tak rozehraje příběh Henrika Pettersona (HP) a jeho sestry a především velkého Pořadatele, který s HP rozehraje hru, které hlavní hrdina nemůže odolat. Alternativní realita, úkoly a finanční ohodnocení, ocenění na síti, to jsou hlavní „motory“ HP, který se tak propadá do osidel hry . . . dokud nezjistí, že je již pozdě na návrat.

Rozehraje hru, kde se chování a jednání účastníků hry může stát nástrojem se kterým lze dosáhnout doslova jakéhokoli cíle bez možnosti dohledání skutečného zadavatele úkolu, skutečného důvodu k jeho provedení.

Samotný příběh, odhalení a motivy hráčů či Pořadatele, to vše se postupně dozvíte a zakončení jen připravuje odrazový můstek pro další pokračování, které se taky dostavilo . . .

Určitým bonusem pro ty správně „postižené“ je nezměrná řada typických hlášek z celé řady filmů a dílek, které mají dokreslovat celý „osobní profil“ hlavního hrdiny, ale zároveň se stávají i zkouškou vaší znalosti všech těch filmů, které utvářely a provázely dospívání a život celé generace současných třicátníků a taky dokreslují onu degradaci jazyka, kterou IT technologie přinášejí (jen si sami vzpomeňte, kolikrát nahradíte krásný český výraz anglickou zkomoleninou, která řadu z nás bere na vidle, ale která je dneska tak cool).

Pokud se správně orientujete, jste tím žádaným koláčem trhu, pro který je kniha určena (ony anglické hlášky či vsuvky do českého textu).

Osobně doporučuji a upozorňuji, že po přečtení Vás to nejspíše požene rychle si sehnat druhý a třetí díl knihy. A pokud ne, patříte jinam, ale to je ona krásná barevnost života . . .

Amandaa
03.10.2014

Kníha zaujala! Četla jsem ji jedním dechem. Skvělý příběh!

Heyhey
02.10.2014 5 z 5

Skvělý příběh, napětí, zápletka - vše po pěti bodech. Svůj je i styl a hrátky se slovy.

Poky
14.09.2014 4 z 5

Na tuto knihu sem narazil úplně náhodou při výběru e-knih free pro můj Kindle. A musím říct, že mě příjemně překvapila. Kniha je čtivá, žádné rozvláčné pasáže stylu Martina, někdy i Kinga se nekonají. Děj odsýpá a stále vás nutí pokračovat ve čtení. Nicméně knížka je napsána dost jednoduše. Jasný jednoduchý příběh, dvě paralelní dějové linie a postav, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. To není úplně můj šálek kávy a 3.5 hvězdičky by tomu plně odpovídalo. Ale vzhledem k originalitě příběhu jsem se rozhodl dát půlhvězdičku nahoru. Tohle lehké originální počtení můžu doporučit. Žádná složitá literatura.

Schullerka
08.09.2014 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, ale vadilo mi jak jsou napsané části, které vypráví o HP. Obzvlášť mi vadily anglické věty v textu. Nejde ani o to, že bych jim nerozuměla, ale spíše o to, že mi tam přišli nesmyslné. Proč do věty, která je ve švédštině (češtině) dají dvě slova anglicky? Přišlo mi to jako blbost, ale tak co se dá dělat. :)

Celá kniha mi připomněla knihu Erebos, která mi přišla jako verze pro mladší čtenáře. :) Ale je pravda, že Game je asi mnohem propracovanější a ještě mě asi dost překvapí. :) Takže za mě ano, rozhodně stojí za to si knihu přečíst. :)

Při čtení knihy jsem se rozhodovala jestli přečtu i další díl, nebyla jsem si jistá, ale poslední dva odstavce mě totálně odrovnaly. :D Takže s chutí do dalšího dílu. :)

Darf...
14.08.2014 5 z 5

Velmi čtivá kniha s neotřelou zápletkou (tedy alespoň pro mě). Chvíli mi sice trvalo, než jsem si zvykla na střídání vypravěčů, ale po chvilce už mi to ani nepřišlo.

kindlic
07.08.2014 5 z 5

Výborný hrdina (hráč Counter striku s plagátom Dreamhacku na stene citujúci hlášky z mojich obľúbených filmov? sweet.), bombastické hlášky, ktoré pre mňa dokonca ani nepôsobili rušivo a koniec pri ktorom sa treba pousmiať.

Pavlnka
20.07.2014 4 z 5

Začátek knihy mě nadchl a četla jsem jením dechem. Konec mi už tak poutavý nepřišel, ale celkově hodně dobrá kniha s velmi dobrou zápletkou.

Tor
16.07.2014 3 z 5

Neskutečně mi vadily ty anglické výrazy, kterými je knížka prošpikovaná. Věta začne "česky", skončí anglicky. Nerozumím proč - nebýt to tam, dám aspoň o hvězdičku víc, protože příběh jinak zajímavý a hezky to plynulo.

Anre3
16.07.2014 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Nápad je dobrý, ale u knížky mě hodně rušilo anglické frázování a to pokazilo dojem knihy. Nevím, jestli to není špatně přeložené nebo to tak autor chtěl? Přemýšlím, jestli se pustím do dalších dílů..

Mona.Lisa
15.07.2014 5 z 5

Naprosto senzační .... spisovatel nepopisuje dlouhosáhle přírodu,vzhled lidí ,nebojí se nadávek a obsah je napsaný bez zbytečných otravných malicherností,stručně ,vtipně a hlavně VELMI napínavě a poutavě.......... nevim co ještě dodat ........