Game

Game
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1075 1075

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

Sayoko
20.05.2015 4 z 5

Tématicky zajímavý příběh, který je zvláštně napsaný. Děj má spád, je napínavý. Jsem sice angličtinář, ale ty anglické hlášky v českém textu jsou rušivé. Vím, jsou moderní. Ale to mi na tom vadí, vždyť čeština je krásný jazyk.

minimonisek
18.05.2015 4 z 5

Skvělá a zajímavá knížka, připomíná mi jeden film, který jsem kdysi viděla. Jsem zvědavá na pokračování.

asam
17.05.2015 5 z 5

Zase něco nového ve švédské literatuře a celkem se to povedlo. Vždyť to není zase tak vzdálená realita. má to spád, napětí Pustím se do druhé části.
Jak už tady napsali uživatelé přede mnou vadily mi ty anglické hlášky. proto jeden bodík dolů. Proč "fucked up", když "to je v prdeli " zní hezky česky od plic. Omlouvám se.

Niraj
24.04.2015 4 z 5

Téma knihy zajímavé, ale jako u spousty jiných knih z IT prostředí, je tam kupa věcí přehnaných - vše je hi-tech,mega-super-turbo, cool, ...
Nicméně hlavním kritériem pro hodnocení knihy u mě je to, jestli když ji večer čtu před spaním, tak zda zvítězí to, že už musím jít spát nebo to, že "ještě jednu kapitolu" (.. a ještě jednu ... a ještě jednu). A když mám přes den volnou chvilku, tak jestli jsem nadrženej na další čtení, nebo si radši čas vyplním něčím jiným. Tady jsem četbou vyplnil každou volnou chvilku a chodil spát kolem půlnoci - takže hodnotím velmi kladně.
Z nejasného konce jsem byl rozpačitý, ale jen do té doby, než jsem zjistil, že jsou ještě další 2 díly.
Dal bych klidně 5*, ale ty rádoby cool anglické hlášky (jak už popisuje kolega pode mnou), ty mě tam teda pekelně ... štvaly. Takže nakonec 4*

Disease
07.04.2015 2 z 5

Sice to byla strašná blbost, ale tak nějak jako ukrácení času v kocovinovém útlumu to fungovalo dobře. Ne úplně špatně napsané, jen ty rádoby cool anglické hlášky si mohl autor odpustit.

MorbidCuriosity
06.04.2015 3 z 5

Velmi zvláštní série knih. A tato je možná nejpodivnější především tím, že by měla být - a také většinou je - první, kterou si z nich člověk přečte. Zvykat si tu oproti jiným knihám musíte hned na několik věcí. Například na zvláštní volný styl, kterým je kniha psaná, na spousty sprostých slov, na které nejspíš také nejsme v psané podobně zrovna zvyklí, nebo na velmi časté přenášení se do angličtiny, jejíž vybrané výkřiky HP rád používá. A pak samotný příběh, který má vážně zajímavou a chvílemi možná až děsivou myšlenku.
Když jsem tuto knihu dočetla, ani jsem pořádně nevěděla, co i o ní mám myslet, jen jsem věděla, že potřebuji další díl.

pavucik
05.04.2015 3 z 5

Pravdu povediac, z knihy mam zmiesane pocity, na urcitych miestach sa mi tazko citala (pripadalo mi to ako vecnost). Boli pasaze, kde sa mi zdal priebeh celkom nezaujimavy. Koniec bol celkom osviezujuci, ale celkovy dojem je tak max na 3.5 hviezdicky. Namet zaujimavy, pribeh miestami zdlhavy az si clovek mysli ze to vzda, ale druha polovica sa dala, vlastne som sa nevedela dockat konca v tom dobrom aj zlom zmysle.

Habana
04.04.2015 3 z 5

Knihovna je moje druhá pracovna, a tak jsem tam zase šla a knihu Game obcházela třikrát. Sahala jsem na ni, flirtovala s ní, až mě knihovnice musela umravnovat. Rozhodla jsem se tedy, že na veřejnosti ne a vzala si ji domů.

Kniha jde rovnou na věc na nic se neptá a znázorňuje až do poloviny. Jenomže pak už nemůže a vy se spolu nudite letmo se pusinkujete. Vy ještě sice připraveni na další akci, ale knižní milenec nikoli. Na konci něco udělá aby se neřeklo.

Kniha není špatná ale bohužel od půlky je to lazo
plazo...
Za mě 4 hvězdy a hurá na druhý díl.

Lenka.Vílka
22.03.2015

Chtela jsem cteni vzdat mnohem drive nez na 189 strane. Nekolikrat jsem skoncila a znovu zacala. Knihu na chvili odlozila a potom to zkusila znovu. Proste me to nebavilo a z toho duvodu nehodnotim hvezdamy, ale timhle komentarem, protoze jsem nedocetla. Skoda.

alfinha2321
16.03.2015 4 z 5

Nejdřív je potřeba si zvyknout na osobitý styl knihy, prolínání anglických hlášek a tak, ale potom už se to četlo jedna radost. Určtiě se k ní ještě v budoucnu vrátím.

hatapata
27.02.2015 5 z 5

WTF?!? Přečetla jsem v rekordním čase a konec mě rozsekal a hned jdu na další díl. Napínavé čtení od začátku do konce. Anglické hlášky v textu super, hodilo se to tam a neměla jsem s tím problém. Knihu doporučuji. Skvělý nápad. Opravdu originální téma. Pět hvězd - bez debat.

TereziaH
24.02.2015 4 z 5

Kniha je čtivá. Anglické hlášky jsem trochu nepochopila. Závěr brilantní. Chystám se na 2 díl.

orson
21.02.2015 4 z 5

Trochu mi to připomínalo film Hra s M. Douglasem. Myslím, že kniha má dobrý nápad, ale to zpracování mohlo být ještě trochu lepší. Hodně mě tam rušil ten anglický slang, pochybuji, že by tak dnešní náctiletí mluvili.

JERRYmol
31.01.2015 odpad!

čekal jsem napínavou, napětí plnou severskou krimi, napínavé očekávání mne přešlo již po pár stránkách, nijak mě nezaujala, bez napětí a ten ang. sleng tomu spíš uškodili- nepřečtu si ani ty další pokračující knihy, při čtení knihy sem měl nutkavou chuť ji zahodit... palec dolůůů

JudgeURBAN
27.01.2015 5 z 5

Toto je kniha, která je pro nerdy a geeky jako stvořená !!! Pokud patříte mezi tyto dvě skupiny určitě si tuto knihu oblíbíte a v postavách se možná uvidíte jako já. Mimo to je nabitá akcí a poutavým kriminálním příběhem. Kniha je akorát tak dlouhá a čte se sama, jediné co mi na této knize vadilo je podružný příběh Rebbecy, který v porovnání s hlavní částí je trochu nudný, ale pro celistvost příběhu nutný. ( 22.1.15 až 27.1.15 )

mpb1913
26.01.2015 4 z 5

Kniha se rozjela vážně skvěle, ale s postupem času mě bavila méně a méně. Ani závěr zas taková bomba nebyl. Mám Buzz i Bubble a čekám víc :-)

Stirek45
22.01.2015 4 z 5

Já nevím, já prostě očekávala více. Obsah knihy mě hodně navnadil, ale zhruba po skončení hry jsem knihu moc nevnímala. Nedokázala jsem se zase zpátky vrátit do stejné agonie jako předtím.

Pitbullka
07.01.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když některé pasáže na mě byly tak trochu o ničem. Rozhodně jsem zvědavá na další díly.

kmentova
02.01.2015 5 z 5

Knihu mohu doporučit. Dobrý nápad. :-)

Yana-66
26.12.2014 5 z 5

Nooooooo.... tak to byla pecka, hlavně ten závěr... potřebuju ihned druhý díl :-D Ale! Neskutečně, ale opravdu neskutečně mě vytáčely ty anglické slova a věty a to snad na každé stránce!