Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1075 1075

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

střapatá
12.07.2014 4 z 5

Pěkná kriminálka, první čtvrtina knihy, kdy HP jen plnil úkoly, byla opravdu skvělá. Souhlasím s názorem, že autor mohl ze skvělého nápadu vyždímat více, ale vzhledem k tomu, že je Game jeho debut, tak klobouk dolů! Anglicky psané fráze mi nevadily, naopak vtipně podtrhávaly atmosféru. Hned otevírám další díl :)

xNelly
08.07.2014 5 z 5

Super!!! Autory ze severu mam mezi oblibenci a tenhle nebude vyjimka! Dej super, libi se mi i stridani deje mezi Rebeccou a HP. Jdu hned cist druhy dil!!

vaili
30.06.2014 4 z 5

Super, super, super člověk je neustále napjatý..a střídaní vypravěčů šlo až na vyjimky stíhat :) pěkné téma knihu bych ani neřadila do sci-fi, protože je to téměř uvěřitelně možné :)

Lorrainee
25.06.2014 4 z 5

Děj dokonalý, nápad perfektní u konce jsem vrtěla hlavou, jestli je tohle jako možné nebo si ze mě dělá srandu...
Bohužel postavy mě nenadchly a nevim jestli má cenu číst i další díly, když jsem se vše podstatné už dověděla... Uvidíme...

Caminka
21.06.2014 5 z 5

SKVĚLÉ!
Bylo zajímavé sledovat přeměnu HP z nudného a nesympatického chlapíka, do podoby HP na vrcholku žebříčku game.
Celá knížka si mě získala ať už tématem dnešní doby, nebo anglickými frázemi, které tomu dodávaly to pravé. Autor svojí prvotinou zaujal a už se těším na další dva díly.

Ellkarka
18.06.2014 4 z 5

- Při přezdívce hlavního hrdiny HP jsem si nemohla pomoct a pořád si ji spojovala s Harrym Potterem. :D
- Překvapením taky může být, že sám autor Henrika nazval idiotem. No, něco na tom bude.
- Nezvyklý styl psaný. Byl vyprávěn ze dvou pohledů sourozenců. Knihu doprovázeli i e-maily, sms a tomu podobné. Pozor, to je ale ještě pořád jen lehké kořeníčko. Pořádné koření přichází s anglickými nadávkami, rádoby citáty a vsunutými větami v angličtině.

Knihu bych doporučila starším čtenářům, co mají rádi akci a napětí, které zde rozhodně nechybí.

romika
11.06.2014 3 z 5

Docela svižné, ale trochu mi chyběl pořádný závěr, a chvílema mě rušili anglické fráze, obzvláště psané foneticky.

bezprezdivky
25.05.2014 1 z 5

Tohle nebylo nic pro mně, kniha pro teenagery, rychlá akce, krátký kapitoly, žádná velká zápletka. Počítám, že do roka a do dne z toho bude halyvůd.

Dousabel
17.05.2014 4 z 5

Velice dobrá knížka, originální zápletka, není to žádná krvavá krimi, spíše psychologický thriller. Chvilku trvalo, než jsem přivykla způsobu psaní a asi prvních 150 stran mi byl HP tak strašně nesympatický, že bych ho nejraději pleskla:o), ale pak nastal velký obrat a ted, v půlce druhého dílu už mu děsně fandím :)) Takže vřele doporučuji a jsem zvědavá, jak toto celé dopadne.

simlenka
12.05.2014 4 z 5

Tuhle knížku jsem začínala číst několikrát, moc mě ten začátek navzdory dobrému tématu nebral, čekala jsem víc... To víc přišlo po nějaký 120tý stránce. Vážně skvělé čtení, napínavé, svižné... To počáteční plnění úkolů nic moc, ale pak následuje smršť!!! I HP se mi začal líbit :-) a co ten konec??? To bych nečekala, hned jdu do dalšího dílu. Jasně, jsou lepší knížky, ale tahle je fakt dobrá ;-)

šipek
30.04.2014 4 z 5

Tak jsem nic moc od této knihy neočekával a byl jsem mile překvapen zajímavé téma. Internetová síť v dnešní době má neskutečnou moc nad lidma. Kouknu na další díl.

tamila
14.04.2014

Knížku jsem začala číst včera a zatím dobrý. Jen se divím, kolika lidem vadí anglické věty v textu. Vždyť angličtina k počítačům a chytrým telefonům prostě patří, v čem je problém? Jako zastánce technické počítačové literatury v angličtině (zažila jsem hodně nepěkných překladů či spíš zkomolenin do češtiny) mi to přijde naprosto přirozené a i sám název knihy, ktrerý je v agličtině hodně napovídá, že půjde o gamesu a gamesáky a ne o hráče...

jezek693
12.04.2014 5 z 5

Velmi napínavé. A už se těším na to až si přečtu další díl.

kikies
10.04.2014 5 z 5

Hej, lidi, tohle je prostě perfektní. Člověk od seveřanů už většinou neočekává něco jiného než krvavé detektivky, ale tohle má šťávu! Prostě si to přečtěte a uvidíte, že vás to překvapí.... mile překvapí :-)

učitelka
06.04.2014

Kniha se mi dostala do rukou podle rady knihovnice. Obykle toto nečtu, ale občas je dobré se pustit i za hranice vlastních obzorů. Jedním dechem jsem ji sice nepřečetla, ale také jsem ji neodložila nedočtenou. Zajímavé

denuska
17.03.2014 3 z 5

Dobrý námět na román, dle mého názoru nebylo úplně využito jeho
potenciálu. Ano, přečetla jsem knihu rychle, ale podle komentářů zde
jsem od knihy čekala víc.

_suvička
05.03.2014 5 z 5

Netušila jsem, co od knihy čekat a po jejím objednání mi docela dlouho ležela na skříni. Autora jsem neznala, ale kniha mě čímsi lákala, nevěděla jsem, co očekávat, tak jsem se pustila do zcela neznámého čtení. Čím více jsem četla, tím více jsem byla vtažena do děje. Nedokázala jsem se od knížky odpoutat a ke konci mi autor vyrazil dech. Ihned jsem pátrala po druhém dílu do kterého jsem se pustila s nadšením a znovu nezklamal. Vynikající kniha!!

adicek8
04.03.2014 5 z 5

Tato kniha pro mě byla obrovské překvapení. Dostal jsem ji k narozeninám, začal jsem ji číst bez sebemenších očekávání, ale okamžitě me to vtáhlo do děje a už nepustilo. Skvělý nápad, skvěle napsané, žádná hluchá místa, napětí až do konce ... Pro mě neznámý Anders de la Motte se okamžitě stal mým oblíbencem :-)

Azala
03.03.2014 5 z 5

super napínavá

Lennji
28.02.2014 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek..ze začátku jsem jí moc nadějí nedávala, není to můj žánr..Ale jakmile jsem se do knížky začetla, nemohla jsem přestat!! Strhující děj a tak perfektně promyšlený, propracovaný, chytrý a geniální! Hned po přečtení jsem si koupila i druhý díl, který byl stejně perfektní a teď netrpělivě čekám na třetí.