Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1075 1075

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

BooksLucyKing
17.02.2014 5 z 5

Naprosto geniální! Moc jsem si to užila.

alhl
12.02.2014 4 z 5

Příběh zajímavý, napínavý, se spádem. Citliví jedinci by po jeho přečtení sice mohli mít trochu sklony ke konspiraci a syndrom Big Brother, ale co. ;-) Hlavní hrdinové si mě postupně oba získali. V podstatě otevřený konec u prvního dílu volné trilogie ničemu nevadí, naopak, těším se na další díly. Co se týče angličtiny v textu, mně osobně nevadila. Chápu ale že někdo s tím může mít problém. Zvlášť pro starší lidi, kteří ji tak neovládají, to může působit rušivě.

michalka S.
10.02.2014 3 z 5

Od této knihy jsem čekala vice ! ale dej byl celkem zajímavý a netradicni od toho co ctu !!

Dagmara36
21.01.2014 4 z 5

Začátek takový nijaký, ale potom se to už četlo samo.

marlowe
03.01.2014 4 z 5

Zajímavý příběh, fascinující jazyk, „odsejpající“ styl vyprávění a postavy z masa a kostí. Za ty skvostné „hlášky“, které autor trousí jen tak z rukávu jednu za druhou, by si knížka zasloužila plný počet hvězd, ale zase až tak moc rozdávační být nemůžeme…

mautina7
19.12.2013 5 z 5

Autor rozvíjí dost zajímavou (a asi bohužel i dost reálnou) myšlenku. Navíc je knížka napsaná bez hluchých míst, tedy napínavá od začátku až do konce.

Hella
09.12.2013 3 z 5

Nebylo to špatné, jen přemíra anglických výrazů a sem tam nějaký ten vulgární a rušivý český. Druhý díl si nicméně určitě přečtu.

vysypanel
06.12.2013 4 z 5

Naopak anglické věty byly velmi potřeba!! V tomto typu příběhu jsou velmi vítané :-) Mi se to líbilo - švédské a přesto nikoliv z kategorie "Severská detektivka" . Nejvíce mě hřeje, že jsem ji získal jako e-book za solidních 50Kč. A to je přesně ta cena, kterou jsem ještě ochoten akceptovat u e-knih. Ceny kolem 200 za e-knihu jsou vyložená zlodějna at se autoři třeba zblázní. Je to stejná spros´tárna jako dříve chtěli za CD 500 a co dneska? Kupuje ještě někdo CD? pochybuju...

dzafik
14.11.2013 3 z 5

Docela zajimavy pribeh, kdyz se zamyslim, vlastne uplne jednoduchy namet a pribeh je hotov. Co mi ale vadilo byly anglicky vyrazy a vety, ktery dost rusily. Anglicky umim, ale v takovy mire nebyly potreba...

Luciecs
12.11.2013

Já jsem z této knihy byla nadšená a už se těším na pokračování...

LavinaVRovine
11.11.2013 2 z 5

Fajn nápad a poselství, ale to je tak vše. Antihrdina je příliš anti, styl psaní přiliš hovorový (přestala se mi líbit má kombinace čestiny a pseudoangličtiny), závěr nikde, v podstatě dost nuda.

Ankavi
04.11.2013 5 z 5

Brilantně napsaná kniha, originální motiv, překvapivý závěr. Super!

Kirtans
01.11.2013 5 z 5

Maximálně spokojená, dostala jsem víc než jsem čekala... Angličtina v ději mi ze začátku nevadila, pak mi přišla celkem umělá a nakonec mi přišlo, že je jí tam pro čtenáře až moc (když vezmu v potaz, že jí mohou číst i lidé kteří neznají ani to málo). Výborně propracované, neočekávané, když už se člověk bál že to upadne, rozjelo se to znovu, nemůžu se dočkat dalšího dílu..

tuldas
09.10.2013 5 z 5

výborné,těším se až si přečtu pokračování Buzz

evafort
30.09.2013 5 z 5

Skvělá knížka, nejdříve mi trochu trvalo, než jsem se začetla, ale skvělá a konec teda nečekaný!

monushka
22.09.2013 4 z 5

Skvělá kniha! Moc se mi líbí nápad se samotnou Hrou, dobře promyšlené. U několika pasáží jsem doslova zadržovala dech napětím. Ocenila jsem angličtinu v textu, příběh to dobře oživilo a udělalo ho to zajímavějším. Těším se, až se začtu do druhého dílu, který na mě již čeká :)

mynonka
14.09.2013 3 z 5

Docela dost mi to připomínalo Erebos, ale narozdíl od něj, do čtení Game jsem se musela docela často nutit. Nejsem zrovna fanynka konspiračních teorií ani přehnaných vulgarismů. Co se týká anglických výrazů, neměla jsem problém.
Není to zrovna můj šálek kávy, ale musím uznat, že některé části jsou opravdu povedené a závěr Norménové a jejích lístečků je nečekaný, v případě HP spíš naivní a k pousmání. Co se ale týká úplněho konce,... nějak extra jsem ho nepochopila. Tak trochu mi nedával smysl. Přesto je to celkem kvalitní četba se zajímavým nápadem, která si najde určitě spoustu fanoušků. Bohužel ale nic pro mě :(.

Blood_Ice
08.09.2013 5 z 5

[game] má naprosto skvělý a nevšední děj. Na to, že mě ani Jo Nesbo nedokázal zaujmout natolik, abych dal šanci jeho detektivnímu pokračování, tak díky Andersovi můj pohled na krimi žánr nabírá zcela jiný úhel pohledu. [game] má akci, nápad a hlavně ani chvíli nenudí. Neustále se těšíte na další úkoly, jež hl. hrdina dostává a mozek Vám rotuje na plné otáčky, když se snaží zjistit jak to dopadne. Jenže hlavní postava je rozpolcená a nikdy nevíte co od ní čekat. Prostě bomba, je to napínavý, zajímavý, jen ten konec je vzatý horem pádem. Kdyby byl o 50str. rozsáhlejší, bylo by to ještě lepší.

keselylenka
06.09.2013 3 z 5

Nebylo to špatné, ale už jsem četla dost lepších. Samotný nápad s Hrou a vším tím kolem úkolů apod. je originální a vůbec není špatný. Bohužel ale na mě bylo rozuzlení docela vlažné, žádné velké odhalení. Navíc přemíra techniky a technických obratů pro mě byla dost nepřehledná.

mistrkarbanu
25.08.2013 5 z 5

Kniha Game se tituluje názvem nová švédská krimi. Jestli toto má znamenat novou švédskou krimi, tak rozhodně říkám ano. Svižná rychlá akce, která nutí obracet jednu stránku za druhou. Henrik Petterson aneb HP je figurka, se kterou se člověk rychle sžije a kterému začne okamžitě fandit, i přesto že je to flákač a floutek. Jako protipól slouží policistka Normenová, která šikovně vyvažuje příběh a dává tak na Hru jiný nadhled. Příběh je jak vystřižen z akčního filmu, ale i přes jeho rychlost a zběsilost se nevytrácí logičnost. Knihu mohu rozhodně doporučit a těším se na její pokračování. P.S. anglické výrazy dodávaly textu šťávu a dokázal jsem si díky nim lépe představit týpka jako je ,, motherfucker fucking gamer HP".