Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1075 1075

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

Ruxandra
21.08.2013 3 z 5

Kniha mě docela zklamala, ale měla zajímavý námět a překvapivý konec, tak že to jí hvězdičky přidalo ;)
Po recenzích a anotaci jsem rozhodně čekala víc a detektivku (jak to měli zařazeno v obchodě) mi to připomíná vzdáleně. Anglické věty a výkřiky jsou dost mimo, převážně spíše ruší a chudák lidi co neumějí anglicky ani slovo si akorát budou myslet, že přicházejí o něco důležitého, když tomu nerozumí.

aalexiis
20.08.2013 4 z 5

Musím uznat, že nemám moc ráda knihy, kde jsou vulgarismy, takže mi trošku nesedl projev hlavní postavy, ale bylo to na druhou stranu autentické. Onen nápad Hry, která vede vše, se mi líbí a těším se na další díl, protože ten konec mě nechal na vážkách

martinkaLLL
15.08.2013 4 z 5

Tak napínavé to opravdu bylo a hodně nečekaný konec. Docela jsem ji zhltla. Ale strašně mě vadila angličtina v textu. Pár slov které jsem si musela dávat do překladače narušovaly zážitek ze čtení, proto dávám 4 hvězdy.

whitelilith
10.08.2013 4 z 5

Kniha má dvě dějové linie, z nichž jedna z počátku nudí. Ke konci trochu donutí zapřemýšlet nad konspiračním světem dneška. Téma je zajímavé, nápad měl určitě potenciál, chtělo to s tím trochu víc zapracovat. Umím si představit tuto knihu natáhnout o pár set stránek a udělat ji napínavější a čtivější. Trochu škoda nevyužitého potenciálu. Co se vět v angličtině týče, tak jsou opravdu jednoduché, zvládnutelné a v závěru není nutné mít každou přeloženou (snad kromě jednoho rozhovoru).

Katka.Z
09.08.2013 2 z 5

angličtina mi v teto knížce nehorázně vadila , příběh jinak celkem zajímavý :)

Vikina333
04.08.2013 1 z 5

Angličtina mi nevadí, ale v této knížce je tak trapná!! Námět není originální, bylo toho na toto téma napsáno více (i zfilmováno), konec není překvapivý a styl psaní je nevyzrálý... K dobrému promyšlenému thrilleru to má daleko a já mám pocit, že jsem si nalítla dobrému marketingu o skvělých severských thrillerech...

Marty32
31.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha.... brilantní postupné dávkování napětí, zajímavé rozuzlení.... Je zde použito slangových výrazů a ne zrovna vybraného slovníku, což dělá dle mého názoru velmi dobrý dojem z celkového čtení. HP je týpek a fandím mu, doufám, že to v dalším díle zase pořádně rozjede... :) Velké + za promakanost ...
Knihu rozhodně shltnete jedním dechem a rohodně stojí zato....

Marty 32

dalimoni
29.07.2013 5 z 5

Zajímavá a chytlavá kniha. Zajímavá námětem, chytlavá stylem vyprávění. Kniha je vypravována z dvou pohledů, velmi čtivě. Prokládána anglickými frázemi, což může komplikovat čtení těm, co anglicky neznají aspoň základy (trošku nechápu překlad, respektive, proč tam k těm anglickým frázím nedali překlad). To je ale jediné mínus. Jinak je kniha napínavá, příběh je v neustálém tempu, hlavní hrdinové v neustálém pohybu. Zvažoval jsem mezi 4 a 5* a 5 kniha dostává za tu chytlavou čtivost, která mě v druhé půlce knihy nedovolila přestat číst :-) a také občasnou vtipnost při popisu myšlení hlavního hrdiny :-).

evelinaevelina
25.07.2013 4 z 5

Fajn čtení. Jasně, anglické fráze a počeštěné anglické výrazy zabrání tomu, abych knihu doporučila tátovi (který je také detektivkář a chce po mně, abych mu doporučovala novější autory), ale tak nějak ke stylu knihy zde prostě sednou. Hlavní hrdina je z "druhé strany", jeho sestra policistka mu v ději pouze sekunduje. Sám si prožije - sám si vyřeší.
Jen v závěru autor nemusel z hl. hrdiny udělat člověka tak přehnaně supermanovského - alespoň já těmto tzv. nepromokavým a neprůstřelným hrdinům nefandím.

Thanyss
22.07.2013 4 z 5

Zajímavý a originální nápad, nevšední styl vyprávění, na který jsem si musela chvilku zvykat, ale vzhledem k charakteru postav byl zvolen dobře. Přestože jsou v knize hojně užívány anglické fráze, poradí si s nimi i člověk v angličtině méně zběhlý.
Rozjezd příběhu je svižný a rozhodně zaujme, střední část mi přišla poněkud méně záživná, což ovšem vynahradil závěr, ve kterém nám autor ještě vše na poslední chvíli převrátí.

EvieS
20.07.2013 5 z 5

Děj byl opravdu tak trochu zrychlený ale i přesto mě kniha velice zaujala, o konci nemluvně :). Těším se na pokračování

domis
15.07.2013 5 z 5

Dobrá zápletka a děj. Angličtina mi nevadila, naopak.

bookcase
12.07.2013 4 z 5

Zajímavý námět, trochu jako Erebos :), ale vyústění bylo někde jinde. Trochu rušivým elementem byly anglické výrazy, pro ty, kdo neumí anglicky aspoň něco málo, to bylo asi na nic.

babibe
03.07.2013 3 z 5

Hned ze začátku jsem chtěla knihu odložit, vadil mi způsob psaní a angličtina. Na můj vkus až moc rychlý spád čekala jsem to víc propracovaný, ale jinak dobrý nápad a úplný konec knihy mě dostal takže jsem zvědavá na další díl .

mischinka
02.07.2013 5 z 5

super chytlavá knížka..ale přece jenom velké zklamání za konec a za celkovou zápletku..velmi mě bavily úkoly, pátraní, ale konec velmi zklamal, rozhodně by tato knížka zasloužila víc..anglické věty mi naopak přišly osvěžující, nebráním se angličtině v českém textu, takže v podstatě spokojenost, knížka, která nepustí :)

Gaara1
30.06.2013 4 z 5

Musím se přiznat, že mě štvaly ty anglické věty, občas se mi zdál i děj přehnaný, ale kniha je napínavá, netradiční nápad, který autor dokázal opravdu rozvést a vtáhnout čtenáře do děje. Super, až na těch pár mínusů,co jsem zde popsal. 4 hvězdy.

greetchen
27.06.2013 4 z 5

Když jsem s knihou začala, přišel mi příběh povědomý a bála jsem se, že to bude druhý Erebos. Ano, knihy si jsou podobné, ale tahle je přeci jen o fous lepší. Je propracovanější, má spád, příběh graduje. Žádá si pozornost a jde trochu rychle kupředu, navíc zabředává do politicko-konspiračních teorií, díky tomuto rozměru vás ale ještě víc vtáhne a donutí o ní přemýšlet.

evasamankova
23.06.2013 3 z 5

Dosti netradiční thriller. Konspirační a akční čtení. Námět je velmi zajímavý, ale mně příběh nesedl. Jednak mi hodně vadila ta angličtina, dále autorův trochu zmatený styl vyprávění, a v neposlední řadě hodně rychlé tempo, díky kterému mi přišla první polovina knihy dosti zkratkovitá a odfláknutá. HP se namočil do něčeho, co kolem mě jen tak v rychlosti prolétlo a najednou z toho měl tak velké problémy. Konečné vyústění mi nepřišlo nijak překvapující, spíš už vícekrát použité včetně "překvapení" na poslední stránce.

vladka2104
16.06.2013 5 z 5

Skvělé!!! Akční, napínavé čtení. Přečteno za neděli. Jen ta angličtina mi vadila. Ale i tak dávám 5 hvězd.

Adelica-Opica
12.06.2013 5 z 5

Famózní! Nejdříve jsem chtěla dat jen 4 hvězdičky kvůli té angličtině, ale konec byl tak úchvatnej, že knihu doporučuju všemi deseti :-)