Game

Game https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214814/bmid_game-iaQ-214814.png 4 1075 1075

Game / Hra série

Třicetiletý Henrik Pettersson, zvaný HP, se vrací z nočního tahu stockholmskou podzemní dráhou domů. Na sedadle proti němu leží mobilní telefon, který po chvíli zabliká a vyzve ho esemeskou ke vstupu do hry. Naivní Henrik neodolá, přestože zpráva ho varuje, aby si vše pořádně rozmyslel.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Geim , 2010

oolinkaa
31.07.2016 5 z 5

Super,super..sice nejsem pc maniak ani hráčka her na mobilu,ale knihu jsem hltala a nemohla jsem se odtrhnout. Dej uplne paradni,nejdriv me pribeh rebecy vubec nebavil,ale jak se to zacalo prolinat a davat smysl,tak to tam proste muselo byt..doufam ze pokracovani bude stejne uspesne jako tento dil..jen co bych vytkla- anglicke neprelotene nazvy kapitol, a urcite myslenkove pochody.kdyz je to prelozene do cj,tak by to melo byt komplet.ti,kdo jazyk neovladaji,jsou lehce znevyhodneny tak jako ja..

Surmei
30.07.2016 5 z 5

Už po přečtění anotace jsem věděla, že tohle je pro mě "must have" knížka. Od první stránky poutavý příběh, který mě naprosto vtáhl do děje, i přes počáteční rozladění ze dvou příběhů. Příběh HP me bavil vlastně ještě dříve než jsem začla číst, příběh Rebeccy na začátku moc ne, nicméně jak se tyto dva příběhy propojily, hned to začalo dávat smysl a těšila jsem se na každou další stránku. Knížku jsem vyloženě zhltla za jedno odpoledne a nemůžu se dočkat, až se ponořím do pokračování Buzz.
A to kritizované prokládání češtiny angličtinou k této knížce vyloženě patří. Možná mi to do příběhu sedí i proto, že já sama jsem na to zvyklá a spoustu použitých anglických frází používám i já ve svém životě - x let v online světě her se na mě prostě podepsalo :-)
Tož, jak by HP zřejmě řekl..."HF mofos"... :-)

Jaruš7
23.07.2016 4 z 5

Pro první start se mi to líbilo, autor specialista u zdroje má trochu svérázný jazykový styl ,ale je aktuálně přesvědčivý a gamblerstvím načichnete, stříbrná pečeť.Natěšená otvírám další díl Buzz s pečetí zlatou.

Mishak
15.07.2016 3 z 5

Příběh byl super, čtivý, napínavý, se skvělým námětem. Hlavní postavy HP a Rebeca jsou super, sympatičtí. Rebečin příběh je zajímavý, ale Rebeca jako taková je v příběhu zbytečná - vůbec by v něm nemusela být za hlavní postavu, není to potřeba.
A co mě nejvíc štve jsou ty nepřeložené fráze či slova z angličtiny! Je to do češtiny přeložená kniha, tak proč sakra ta angličtina????

Za mě 3 hvězdičky a další díly si určitě přečtu =)

AnetSpring
10.07.2016 3 z 5

Knížku ještě nemám zcela dočtenou a popravdě nevím, jestli ji vůbec dočtu. Chvílemi mě baví, chvílemi je nudná. Námět je skvělý! Proto jsem si ji koupila, kvůli té anotaci! Ale není to tak skvělé, jak jsem doufala. Opravdu nevím, kdy ji dočtu.

Mischellin
29.06.2016 3 z 5

Hrubá a syrová, ale zároveň neskutečně zajímavá a poutavá kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem a vřele doporučuji všem, kteří mají rádi napětí a nevadí jim pár hrubých slov. :)

seredomi
27.06.2016 4 z 5

"If you don't change, then what's the point of anything happening to you??"
Mě to neskutečně bavilo!

shmaic
28.05.2016 2 z 5

Napínavé, ale nedomyšlené, příliš krátké prolínající se úseky jednotlivých dějových linií. Jak zde někdo píše, že je to mix češtiny a angličtiny, tak to je sice pravda a je to dost časté, ale oni se Švédové učí anglicky odmalička a angličtinu a švédštinu opravdu kombinují.

keddie1
27.05.2016 4 z 5

napínavá knížka, přečetla jsem jedním dechem

Ričí
19.05.2016 3 z 5

Ačkoliv jsem Hru přečetl na moje tempo poměrně rychle, a ačkoliv mě kniha vlastně vůbec nenudila a děj příjemně utíkal, jsem nucen dát tři hvězdičky.
Hlavní předností knihy je zajímavý nápad, který sice nevypadá příliš reálně a odpovídá spíše příběhu, který si vymyslela sekta Židozednářů alkoholiků.
To ovšem neznamená, že je to slabota, nebo tak. Děj je psaný opravdu čtivě, ALE!!!!
Proč v knize, která je překládáná do češtiny, nechávat anglické výrazy? Nevypadá to vůbec dobře, a i když věřím, že úmysl to nebyl špatný, provedení nedopadlo moc dobře.
Sérii dám ještě jednu šanci, třeba mě přesvědčí o své kvalitě.

petramac
21.04.2016 4 z 5

Napínavá oddechovka. Zajímavý příběh, moc se mi líbil jazyk i s anglickýma větama.

tlllk
03.04.2016 4 z 5

Pár veci mi prišlo buď nedômyselných alebo prekombinovaných, ale ako audiokniha to bolo celkom fajn.

vyvodka
29.03.2016 4 z 5

Knížka byla fajn. Na pět hvězdiček to není, oceňuji hlavně zajímavý námět. A taky se mi líbily hlavní postavy (HP, Becca), protože to nejsou jednoznačně kladné nebo záporné postavy. Prostě mají své chyby i pozitiva, během života jsou jak v roli obětí, tak i pachatelů. Jak už tady bylo zmíněno v komentářích, vadily mi anglické hlášky. Působilo to rušivě. A oceňuji obálku. Další díly si ráda přečtu.

nikdonekdy
24.03.2016 3 z 5

strašně mě rozčilovala ta vkládaná angličtina

domka9
19.03.2016 4 z 5

Akční a napínavá knížka od začátku do konce

Týnidlo
13.03.2016 4 z 5

Tato kniha mě vtáhla do děje už od samého počátku a nepustila do poslední tečky. Popis děje mi krásně sedl a neměla jsem žádné obtíže s dlouhými odstavci popisů nebo velice táhnutého děje jako tomu bývá u jiných knih, bylo to svižné a akční. Hlavní postavy byly sympatické a lehko jsem se do jejich role vžila. Jak jsem četla, v komentářích je hodně zmiňováno používání anglických nepřeložených spojení, mně to ale vůbec nevadilo a spíše mi to děj udělalo zajímavějším. Hodně zvláštní, s čím jsem se ještě nesetkala byl samotný styl autora. Děj byl psaný z pohledu vypravěče a mně celou knihu připadalo, že to vypráví dotyčná postava, což mě velise zaujalo. Kniha je velice čtivá a určitě mě dovede ke koupi druhého dílu.

petishee
01.03.2016 3 z 5

Poměrně předvídatelný děj, několikrát jsme objevovali už dávno objevené a hlavní hrdina byl každým objevem pokaždé stejně udiven. Jediné překvapení přišlo doslova v poslední větě - a i to se dalo trochu čekat. Kniha mě nevtáhla, celou dobu mi bylo úplně jedno, jak to dopadne. Ale přečíst se to dalo.

zuzkys
22.02.2016 4 z 5

Námět super, mohlo to být lépe propracované, ale i tak fajn. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.

3nitka
19.02.2016 3 z 5

Zaujímavý námet, ale trocha mi prekážali tie anglické hlášky, asi som nepochopila prečo tam boli.

Kazzi1974
15.02.2016 5 z 5

pro asi zatím to nej ze skandinávské literatury. Zaujmulo od samotného počátku a samotné vyvrcholení opravdu stálo za to