Foukneš do pěny

Foukneš do pěny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435972/bmid_fouknes-do-peny-23X-435972.jpg 3 1215 413

Nebude to lehké, ale bude to jízda. Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, křivdy, nevyřčená slova a nevyřešené záležitosti a vydejte se spolu s hlavní hrdinkou na svoji vlastní cestu. Kniha nejprodávanější české autorky současnosti vás ve svému příběhu vezme až na konec světa.

Limonadovyjoe
19.05.2020 1 z 5

Když si kupuji knihu od Třeštíkové, očekávám od ní pohodové nenáročné čtení a toho by se měla držet. Tenhle nekontrolovatelný tok myšlenek a předlouhých souvětí je nad mé síly. Nejsem schopna se začíst a je to jedna z mála knih, kterou odkládám.
Gratuluji všem těm, kteří v knize dokázali vyčíst příběh.

certik003
18.05.2020 4 z 5

Knížka je zvláštní směsí vnitřního monologu, vzpomínek a popisu přítomného děje. Zpočátku se mi špatně četla, ale postupně, jak jsem si na tento styl zvykala, se četla jedním dechem. Vladěna mi, jako většina autorčiných hrdinů, k srdci moc nepřirostla, přesto jsem ráda, že jsem knížku četla. Je prostě jiná a není pro každého čtenáře. Mně se to líbilo, ráda střídám různé žánry a styly psaní, a vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka u tohoto stylu psaní zůstala.

terezaba1
17.05.2020 2 z 5

Absolutně mě to nebavilo. ... neustálé přeskakování v ději a v divných, místy ujetých myšlenkových pochodech hlavní postavy, která je protivná nejen sama sobě, ale i mně :-) Škoda; To prší moře, Bábovky a Osm jsou fajn, do Veselí jsem se radši už nepouštěla a tuto jsem též neměla kupovat. Inu, zvědavost byla silnější, ale asi holt nejsem cílovka :-)

gargamelka
17.05.2020 4 z 5

Radka překvapila, jakási kontroverze, každému se nezalíbí a své literární přívržence nemilosrdně vyselektuje. Nová knížka nejde v řadě Bábovek, Osm či Veselí. Je to výstřel, pro literární požitkáře. Není to četba ke kafíčku, ze začátku ztracení, postupem času se rozjede kolo díky kterému pochopíme vnitřní pohnutky, životní příběh hlavní hrdinky Vlaďky s elektromobilem. Díky autu může hlavní hrdinka ujet, ale zároveň se jaksi sklidnit.

Absolutní smršť obratů, přirovnání, je vidět Radky láska k literatuře :) - "zařízne se jako střepy do hlavy", "i chlap bez erekce má větší koul než já", "slova jsou málo na příběhy, co si nosíme uvnitř"
"S někým, komu nevěříš, nejde žít, ani když chceš věřit tomu, že to půjde."

Anibag
17.05.2020 5 z 5

Radka Třeštíková umí psát. Její poslení kniha mě naprosto okouzlila. Ještě cítím ten zmatek a úzkost. Opět jsem věřila každému slovu, každé situaci. Rozervaná Vladěna, nad kterou bych brečela, nebo jí nafackovala. Nic mezi. Styl mi opravdu seděl, nemám ráda, když mi autor vysvětluje, nebo mi snad i radí, jak se mám cítit. Autorka atmosféru navodí pouhým rozhovorem, nebo zdánlivě nevinnou vzpomínkou. Radka Třeštíková mě vždy překvapí příběhem v příběhu, o kterém jsem nikdy nečetla, ani neslyšela. Knihu doporučuji všem, obzvlášt zatoulaným ženam.

Ortie
17.05.2020 3 z 5

Upřímně tato kniha mě příliš nezaujala, nedokázala jsem se začíst...
Poměrně lehko jsem se ztrácela v ději.
Do hlavní protagonistky jsem se nedokázala vcítit a byla mi velice nesympatická. Možná ještě nedokážu pochopit její pocity a trable. Je dosti pravděpodobné, že nejsem správná věková skupina pro tuto knihu.
I přes to jsem knihu dočetla a ve výsledku mi nepřišla tak špatná, ale rozhodně jsem četla mnohem lepší knížky.

Dadulina
16.05.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se obtížně orientovala...CVAK... začetla jsem se a nechala se pohltit vlnou zpackaného osudu. Na konec musím řici, že to bylo působivé.

adriane9
16.05.2020 4 z 5

Vladěna, segedín a Kryl. Tohle jsem nečekala a po prvotním zmatku ve větách, slovech i ději, jsem se do knihy naprosto ponořila. Trochu mi to připomnělo knihu Eleanor se má vážně skvěle a trochu sbírku básní z který naposlední chvíli vzešla kniha. Smutná a tíživá, vtipná a tragikomická. Za mě dobrý!

Adris
15.05.2020 2 z 5

Příběh vypráví o ženě po čtyřicítce, které se rozpadlo manželství. Její dcera s ní nevydrží, její manžel má novou přítelkyni, a tak mu šlohne super eko auto na elektřinu, a rozjede se neznámo kam. Cesta bez cíle, při níž přemýšlí nad svým životem, zkoumá svoje stárnoucí tělo a vzpomíná na nešťastné dětství.
V knize je Radčinu stylu známé proplétání životních osudů postav, přímost, opravdovost nesnází, které se v životě stávají (taková ta syrová upřímnost, "takhle to prostě je", která je Čechům blízká). Oceňuji, že je kniha na vlně road tripu, kde se objevují cizí lidé s vlastními problémy.
Bohužel příběh trpí podivnými, snad filozofickými myšlenkami, které nedávají smysl a náhodně se i rýmují. (Kamarád to po ukázkách zhodnotil jako pseudointelektuální pokus.)
Trochu mi přijde, jako by to psal někdo, kdo si předtím něco dal, jestli mi rozumíte. Nějak jsem nakonec vyselektovala tu hlavní, rodinnou linku, co mě zajímala, ale orientace v tom všem mi trvala docela dlouho.

Kdo čeká román ála Bábovky, má smůlu. Toto je příběh jedné nervově zhroucené ženy, v polovině života, s rozpadajícím se tělem a životem.

Regom
15.05.2020 2 z 5

První kniha od téhle autorky, co mě skutečně vzala.

MHudec
15.05.2020 5 z 5

To je pecka! Sice né taková jako ostatní knihy od této autorky, ale zaujala na první dobrou. Místy jsem se sice ztrácel a myslel, že to snad nedočtu, ale po několika stránkách jsem nedal knihu z ruky. Dlouhé souvětí mi nevadí, mám je radši než krátké věty, přijdou mi víc do hloubky. Knihu jsem si půjčil na doporučení, že si mám něco přečíst od autorky, ale byla mi doporučena jiná publikace, kterou jsem nesehnal. Tato mě namotivovala na další.

Tereziee
14.05.2020 4 z 5

Už od prvních slov je cítit, že kniha bude jiná než autorčiny předchozí knihy. Dlouhé monology hlavní hrdinky, kde se propojuje několik časových linií se ze začátku zdají matoucí. Postupně ale do sebe všechno začne zapadat. Rozhodně oceňuji, že je kniha jiná a jde proti proudu. Styl psaní je místy poetický, chaotický...ale asi tak přesně se člověku v hlavě honí myšlenky.

Jak už je psáno v předchozím komentáři, tuhle knihu si buď oblíbíte nebo ji ani nedočtete. Za mě je to ale zajímavě napsaná kniha o psychice, vztazích a nalezení sebe sama.

Ivuska.09
14.05.2020

S knihami Radky Třeštíkové je to jako na houpačce. Jedna skvělá, další mnohem slabší. Jedna pohltí masy čtenářů, další si najde jen pár nadšených fanoušků. A obávám se, že to druhé je i případ tohoto románu. Buď si ho zamilujte, nebo ho ani nedočtete. Pokud rádi sledujete myšlenkové pochody postav, vyžíváte se v delších souvětích a nevadí vám, že se místy budete v monologu hlavní hrdinky ztrácet asi úplně stejně, jako se ztrácí pěna ve vaně, tak je tohle kniha pro vás. Styl psaní je až poetický - místy mi to vadilo, jindy jsem autorčiny formulace ocenila (překládat bych tohle dílko opravdu nechtěla). Přesah tady je, ale jen málo čtenářů ho dokáže odhalit a ještě méně z nich ocenit.

nevěra pro ženy rozvod rodinné vztahy psychologické romány cesta, roadtrip

2016  71%Bábovky
2017  73%Osm
2018  68%Veselí
2020  54%Foukneš do pěny
2023  72%Kde jsi, když nejsi

Kniha Foukneš do pěny je v

Přečtených1 692x