Fiorella a záhada mrtvého netopýra

Fiorella a záhada mrtvého netopýra https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182089/bmid_fiorella-a-zahada-mrtveho-netopyra-TTD-182089.jpg 4 203 29

Fiorella série

Další příběh Fiorelly, dcery dvorního alchymisty Giovanniho da Ponte. Děj je zasazen mezi události knihy Fiorella a Bratrstvo křišťálu a příběhu Fiorella a hřbitov upírů. Na Pražském hradě byl zabit mistr Guldram z Oybinu. U jeho těla se nalezl mrtvý netopýr, a proto se o případ začne zajímat inkvizice. V ohrožení jsou všichni alchymisti. Rychtář Přibík zatím vyšetřuje jinou vraždu, která se stala ve městě, ale záhy se ukáže, že oba zločiny spolu souvisí. Nakonec Fiorella spolu Martinem a Lukášem odhalí vraha, ale problém je, jak ho usvědčit. Proto Fiorella sáhne k alchymistickému triku, jímž přesvědčí i samotného císaře Rudolfa II. Příběh má dokonalou atmosféru rudolfínské Prahy a nechybí v něm dobrodružství, detektivní zápletka ani láska.... celý text

black-kitty
09.04.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila...

martas79
10.11.2017 5 z 5

Společenstvo křišťálu se musí poprat se záhadným úmrtím u něhož nelze vyloučit řádění ďábla. Fiorella má pro strach uděláno a neváhá se pustit do křížku se samotnou inkvizicí!
Hezká a čtivá knížka.

Hoshi
03.02.2017 5 z 5

Pokračování příběhu o Fiorelle a jejích kamarádech je stejně čtivé, jako první díl. Tentokrát se dostali do větších potíží, než při svém prvním vyšetřování, ale ani to jim nezabránilo nakonec pomoc spravedlnosti. S chutí se vrhnu na další díl.

tak.normal
31.12.2016 3 z 5

Určitě stojí za přečtení. Než bych dala přečíst dítěti, asi bych si to rozmyslela, oproti první knize s Fiorellou mi to už nepřišlo moc jako vhodné čtivo pro děti, ale to asi záleží na úhlu pohledu. Tři hvězdy, nebo spíš 2 a půl, slabší než Bratrstvo křišťálu.

Pavlnka
22.04.2015 4 z 5

Knížka byla zajímavá, ale chvílemi mi přišla překombinovaná a naivní. Zkusila jsem, protože mám autora velmi ráda, ale jsem zklamaná.

Galadwen
16.05.2014 3 z 5

Knížku jsem, ač dospělá, přečetla za dva dny - je svižně, profesionálně napsaná, zápletka v rámci žánru dětské detektivky zajímavá. Ale: je málo uvěřitelná (mládež vyšetřující vraždu s podporou "vyšších orgánů"), i v rámci historické epochy, do níž je zasazená, se strašlivými chybami v líčení každodennosti počátku 17. století. Nechť autor promine. Tato Fiorella má všechny klady i zápory Vondruškových prací pro dospělé, včetně jeho oblíbených motivů.

croise
08.04.2014 5 z 5

doporučuji, nejen dětem

Tiama
20.10.2013 4 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Vůbec nevadí, že je určená spíš dětem, i dospělí si pěkně počtou..

Dandulka
13.05.2012 5 z 5

Druhý díl o Fiorelle a Bratrstvu křišťálu, ale tentokrát se tři kamarádi dostanou opravdu do velkých potíží, ale taky do blízkosti samotného císaře Rudolfa II.Moc se mi líbila a přečetla jsem ji jedním dechem za večer.