Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4 1094 190

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

Booky84
02.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha nebo spíše scénář. Je hezké vrátit se opět do čarodějnického světa. Moc se mi líbí ilustrace.

maja11231
18.05.2019 4 z 5

Dobře se čte, já jsem s knihou spokojená.

any37
25.04.2019 4 z 5

Sice to říkají všichni a je to už klišé, ale je to skvělé vrátit se zpět do kouzelnického světa.
Cělý díl jsem přečetla za den při škole nevídanou rychlostí - asi k tomu přispělo to, že je tos scénář, ale...to bych přeskočila.
Ty příběhy jsou jako u Harryho promyšlené do posledního puntíku.
4,5*/5

eliska2126
31.03.2019 4 z 5

Na Fantastická zvířata a kde je najít - původní scénář jsem se chystala faaakt dlouho. Trvalo mi to dva filmy, než jsem si to přečetla! Nicméně jsem si to asi pokazila tím, že jsem viděla film první. Takže jak jsem četla, tak jsem si jakoby v hlavě přehrávala ten film. I tak se mi to líbilo!
Četlo se mi to dobře a rychle. Jeden večer jsem začala a další den jsem taky skončila. Takže za mě taková super jednohubka.
Jediná věc mi tam maličko vadila a to byl ten popis scény, co tam byl. Jo, vím, že to u scénáře musí být, ale dycky to tam bylo napínavé a měli to spád, děj šel fakt rychle (tím, jak je to psané těmi dialogy) a pak bum - popis scény, který mi úplně zarazil spád děje.
Takže za mě krásný nadprůměr.

dancadragneel
31.03.2019 5 z 5

Kniha se velmi lehce čte. Je zde krásně všechno popsané až si člověk dokáže přesně vybavit film. Za mě rozhodně pecka. Těším se na druhý díl...

burilltomas
28.03.2019 5 z 5

Skvělé čtení - doslova jako film v mnoha místech:)

oluskace
21.03.2019 5 z 5

Na Harryho Pottera to nemá, ale i tak měl příběh něco do sebe. U čtení jsem se nenudila a navíc jsem ji přečetla hned najednou. Vůbec jsem ji nechtěla odkládat. Film jsem neviděla, ale jsem na něj zvědavá

michaella03
03.03.2019 4 z 5

No, co napsat :)
Kniha formou scénáře, četla se sama; jako první jsem viděla film a až pak četla knihu - myslím, že bych si jen těžko představovala scény bez nějakých záchytných bodů, co mi utkvěly v hlavě z filmu.
Už se těším na druhý díl :D

Safinka
14.02.2019 3 z 5

miluju Harryho Pottera, ale tohle mě tedy moc nevzalo

Korsika
12.02.2019 3 z 5

I když jsem věděla, že to bude přímo scénář k filmu, nějak jsem přece jen čekala dějově trochu navíc, jelikož z filmu jsem byla zmatená, doufala jsem, že kniha mi ho osvětlí ... no nestalo se.

LaFiala
08.02.2019 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a díky tomu, mi byly některé části srozumitelnější. Je to taková oddychovka, úplně mě to nestrhlo, že bych hltala stránky a byla napjatá, jak to bude dál. Na Harryho to nemá, ale potvůrky jsou fajn.

KSarlota
27.01.2019 5 z 5

Stejna kniha s filmem. Dobre, ze jsem film videla prvni. Jinak by se mi scenar zdal dost zmatecny

helusa2
08.01.2019 5 z 5

Krásný příběh... Svět J. K. Rowling prostě miluji :-) :-) :-) Kéž by vyšel i scénář dalšího (i budoucích dalších) dílu... Dost mi chybí ;-)

SuJin
07.01.2019 5 z 5

Miluju to!

LillyGrace
01.01.2019 5 z 5

Film byl naprosto úžasný a tak jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít stejně úžasnou knížku. A ta obálka je taky skvělá. Jen mě trochu mrzí, že je to formou scénáře.
Ale rozhodně doporučuji. Ale nejdřív se podívejte na film. Budete z toho mít pak větší zážitek.

KnihoMorka
31.12.2018 5 z 5

prahnu po další kniže

Purple7
28.12.2018 5 z 5

Tak jasně, není to starý dobrý klasický příběh, ale brala jsem do ruky scénář k filmu, a tak tomu i přistupuji zde v hodnocení. Dříve jsem viděla film, tak nedošlo k překvapení, nicméně já si to užila i tak. Nechybělo mi nic z obrovského nadání JKR. Doteď obdivuji její fantazii a jak dokáže udržet napětí s nečekaným koncem. Zkrátka mě baví, mám na ni slabost, a proto nemůžu jinak než plný počet.

Liliana2006
10.12.2018 1 z 5

Žádná sláva... Opravdu mega fantas magory možná by byla lepší původní knihy každopádně se scénáři nemám naprosto žádný problém. Jinak k samotnému obsahu knihy když neberu v potaz hlavní obálku a to že se to četlo proště blbě, kniha mě ihned od začátku nikterak nezaujala námět jsem z ní nepochopila nesmyslný začátek i konec každopádně by se s otřesným vypravováním dalo ještě pokračovat a tak jsem ráda že to nemá 1000 stran i když delší knihy mám radši. Autorka vlastně jen popisuje ty zvířata a o hlavních hrdinech jsou tam pouze v některých pasážích jen a pouze zmínky. Nevím proč tohle někdo vydal, dobře beru to ale za mě určitě napsala lepší a zrovna tato kniha se jí opravdu hodně nepovedla...

Margherita_N
08.12.2018 3 z 5

Nijak zvlášť mě to nebavilo. Bradavice jsou Bradavice, co tady mají co dělat nějaký experimenty s New Yorkem. Možná by měly šanci chytnout mě za čtenářské srdce, kdyby šlo o román, ale ve formě strohého scénáře těžko. A ono ani v tom filmu to nebyla žádná strhující podívaná... Není tam zkrátka žádná silná postava. Grindelwald, u kterého by se to nabízelo, dostal málo prostoru. Mlok je absolutně bez charismatu, a ještě se jmenuje Mlok.

Bórborka
27.11.2018 5 z 5

Nad touto knihou jsem uvažovala celou věčnost, až jsem se náhle rozhodla, že si jí pořídím. Její nádherné vizuální zpracování by mě zlákalo, i kdybych nebyla potterhead a neměla o kouzelnickém světě ani zdání. Jednotlivé stránky jsou obohaceny o nádherné ilustrace, které ukončují "dějství". Samotný příběh se četl jedna báseň (a to jsem ze začátku měla strach, že mi forma scénáře bude vadit) a příběh mě tak uchvátil (ačkoliv některé pasáže byly předvídatelné), že knihu nešlo číst jinak než jedním dechem.
Doufám, že pokračování u nás vyjde, co nejdříve, abych mohla zažít zase ten nepřekonatelný pocit, že jsem v "Bradavicích".