Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4 1094 190

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

KájaKoxík
20.07.2021 5 z 5

Jak název napovídá, je kniha psaná formou scénáře. Díky tomu se čte velmi rychle (nezabere Vám to více než jedno odpoledne). Je zajímavé se nejprve podívat na použité zkratky na konci knihy. Například M. O. - mluví osoba mimo obraz. Díky tomuto zpracování může čtenář nakouknout, jak se peče takový film.

A kdo ho viděl, kniha ho moc nepřekvapí. Jak píše NextOne, promítala jsem si při čtení scény z filmu a mohu jen ocenit, jak pěkně je takový scénář napsaný a jak jsou podle něj vytvořeni například kouzelní tvorové.
Př: Asi všichni známe a máme rádi hrabáka Dugalíka, popis ve scénáři je opravdu přesný:
Malý černý chlupatý kříženec krtka a ptakopyska podivného.

Pro mě jsou velkým plusem knihy popisy pocitů jednotlivých postav. Herecké výkony jsou jistě kvalitní, ale rozeznat pocity rozpačitosti, ublíženosti, péče atd. je občas obtížné. A pro pochopení situace může být záměna takových pocitů klíčová.

Za mě, jako fanouška a vlastníka knih od roku již od roku 1999, prostě must have.

NextOne
19.07.2021 4 z 5

Člověk si to ani tak moc neužil, protože jsem viděl film dřív, než jsem tohle četl, tudíž když jsem to četl, tak jsem si vlastně v hlavě jen promítal jednotlivé scény a tím jsem si zopakoval film. Zklamaný jsem však nebyl ani s jednou verzí. Vždyť filmy s Eddiem Redmaynem ani špatný být nemůžou

Děj se točí kolem Mloka Scamandera, milovníka fantastických stvoření, který přijíždí z Evropy do New Yorku se svým bezedným kufrem. Tento si však nedopatřením zamění s nečarovým kufříkem Jacoba Kowalskiho. Z kufříku uprchnou nějaká stvoření, kdy tato je nutné pochytat, neboť by některá mohla napáchat pěknou paseku. Na krk mu šlape Tina, která si snaží zlepšit reputaci v kouzelnickém ústavu amerických kouzelníků, avšak následně Mlokovi pomůže. Veřejnost se nesmí o čarodějích dozvědět, což je dost problematické, neboť ve městě vybuchují budovy a ve městě se nachází "prokleté dítě".

IG: next_fantasy_one

Lucius30
24.06.2021 5 z 5

Jak už nám název napovídá, kniha je napsána formou scénáře, díky čemuž ji rychle máte přečtenou. Příběh nás zavede do 20. let minulého století a ukáže nám další zákoutí kouzelnického světa. Hlavní postavou je Mlok Scamander, který se nedopatřením s jeho kufříkem plným fantastických zvířat zaplete do mnohem většího problému...
Knihu jsem si užila, bylo to příjemné počtení. Přesto bych preferovala tento příběh sepsán jako román, kde by byl větší prostor všechno pořádně prozkoumat. Někdy jsem si nedokázala některé věci či zvířata pořádně představit, protože ve scénáři není úplně místo na podrobný popis, ale naštěstí na tento vizuální aspekt mám film.
Knihu bych doporučila spíše zájemcům. Řekla bych, že to nebude pro všechny milovníky Harryho Pottera.

hanavka
08.05.2021 5 z 5

Scénář mi pomohl pochopit některé detaily, které mi ve filmu unikly. Každý návrat do světa HP hodnotím pozitivně, tento obzvláště :)
... A k tomu ta nádherná obálka!

Ronnie68
27.02.2021 4 z 5

Nebylo to špatné čtení ... přelouskané téměř za chvíli ...

Scathia
25.02.2021 4 z 5

Oddechové čtení, které čtenáře na chvilku vrátí do magického světa Harryho Pottera. :-)

marlenkaXX
27.01.2021 4 z 5

Miluji kouzelný svět Rowlingové a její knížky. Tato kniha je čtivá, zábavná a oddechová. Má krásné zpracování obálky i ilustrací.

Kiu
24.01.2021 3 z 5

Film jsem neviděla a na knihu jsem byla velmi zvědavá. Upřímně jsem neměla moc velká očekávání. O to víc mě kniha překvapila. Jsem zvyklá číst divadelní hry, proto nebyl problém si zvyknout na podobu scénáře. Kniha byla zábavná a měla rychlý spád, jednohubka na jeden večer.

Miskien
20.01.2021 3 z 5

very nice

Moltri
07.01.2021 1 z 5

Víc než co jiného, mi to připadalo jako číst učebnici. A já nejsem zrovna typ, co by si udělal kakao, vlezl si pod deku a pustil se do čtení učebnice přírodopisu pro 7. třídu...

Sabina335
03.01.2021 5 z 5

Před přečtením jsem již několikrát viděla filmové zpracování, které jsem si velmi oblíbila. Knihy jsem si pořídila, protože mě zajímalo zpracování v podobě původního scénáře. Čte se velmi rychle, má krásné ilustrace. Doporučuji!

gad
31.12.2020 5 z 5

Když jsem si zvykl na styl scénáře, tak jsem si četbu užil. Příběh nepostrádá napětí a má spád. Takže pokračuji s Grindelwaldovými zločiny.

Jrsnbl
01.11.2020 5 z 5

Film jsem již párkrát před přečtením viděl, takže jsem věděl, co očekávat. Scénář nezklamal, oddechové počtení plné čar a kouzel. Díky scénáři jsem se zároveň dočetl o věcech a detailech, které mi ve filmu unikly, takže za mě to účel více než splnilo.

Booklice
18.10.2020 4 z 5

Před čtením knihy jsem viděla film, takže jsem věděla, co mě čeká, ale bylo zajímavé číst to jako knihu. Vyjma Harryho Pottera a prokletého dítěte už jsem dlouho nečetla divadelní scénář a bylo fajn si to přečíst.
Fantastická zvířata se mi líbila hned ze dvou důvodů. Zaprvé, jako studentka biologie, miluju zvířata a bavilo mě poznávat kouzelnickou živočišnou říši. Zadruhé jako fanouškovi Harryho Pottera mě bavilo objevovat kouzelnický svět ve Spojených státech - není to už jen uzavřený svět Velké Británie (samozřejmě že i v HP byl odkaz na jiné země, zvlášť v Ohnivém poháru, ale ne v takové míře), ale svět, který je všude, a přece se kulturně odlišuje zemi od země.

barbora5058
23.08.2020 5 z 5

Pro každého fanouška HP je příběh Mloka další propojení s kouzelnickým světem. Příběh má spád, stejně jako film, který se mi líbil až po přečtení knihy. Knížka mě moc bavila, krásně mě vtáhla do děje, co stojí ještě za pochvalu je obal a ilustrace knihy, krásný, tleskám. Doporučuji.

Kristi_čte
14.07.2020 5 z 5

Trochu jsem si musela zvykat na formu toho scénáře, ale ve výsledku jsem to spíše ocenila, protože jsem knihu četla v angličtině a tak to pro mě bylo snazší. Je jasné, že Harry Potterovi se nic nevyrovná, ale Fantastická zvířata jsou za mě skvělou volbou, pokud vám tento svět chybí a vy prostě chcete zpět a toužíte po dalších příbězích.

dontbullshitme
11.04.2020 4 z 5

Nejdřív se mi moc nelíbilo, že je to ve formě scénáře, ale nakonec jsem přece jen ocenila, jak rychle se to četlo a i děj je hezky vymyšlený, ale ještě víc jsem zvědavá na druhý díl, jelikož mi film nedával moc smysl, nějak jsem se v tom ději ztrácela a co tak vím, nejsem jediná, proto mě zajímá, jestli mi to scénář nějak objasní. Rozhodně to není ztráta času!

Adelhyskova
29.03.2020 3 z 5

Kupodivu mi u této knihy vůbec nevadilo že je to scénář. Sice to není úplný HP ale přesto se mi velmi líbila.

misatrix
22.03.2020 4 z 5

Poprvé jsem četla scénář k filmu a velice jsem si to užívala! U filmového scénáře odpadá otázka proveditelnosti, jelikož CGI zvládne vše. I u bezne beletrie upřednostňuji krátké popisy interieru/ exteriéru a vice se zaměřují na dialogy a vnitřní myšlenky osob. Opravdu skvělá a ctiva kniha.

LunaL.
14.03.2020 2 z 5

Film mě skoro vůbec nezaujal, kniha o něco víc. Asi jsem víc čekala atmosféru světa Harryho Pottera